Користувацький вхід

Останні публікації

Новорічні подарунки від МОН

Зареєструйтесь,
щоб мати можливість переглядати всі сторінки та файли,
публікувати власні матеріали, отримувати сертифікати.

...


Новорічні подарунки від Міністерства Табачника: "зменшити вік молоді", "звільнити директора Українського центру оцінювання якості освіти"

Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України направило листа головам обласних державних адміністрацій з ініціативою щодо зменшення віку молоді.

У листі пропонується до 19 січня 2011 року, під час новорічно-різдвяних свят та студентської сесії, вивчити ставлення громадськості щодо зниження вікових меж молоді.

"З метою забезпечення більш ранньої соціальної зрілості молоді Міністерство ініціює розроблення законопроекту щодо внесення змін до закону України "Про сприяння соціальному становленню та розвитку молоді" в частині зниження верхньої межі віку громадян, віднесених до категорії "молодь" з 35 до 29 років," – йдеться у листі [ред. - див. повний текст листа нижче] заступника міністра до ради Міністрів АР Крим, обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій.


(для збільшення натисніть)

Олена Гоменюк, віце-президент Національного студентського союзу, зазначила: "Національний студентський союз буде активно протидіяти таким ініціативам влади, яка не може знайти нормальних аргументів для своїх ініціатив. Адже аргументи влади просто вражають своєю недолугістю: чиновники вважають, що після 24-25 років молоді громадяни стають батьками, а до 35 років вже мають онуків! За такою логікою виходить, що одружитися та народити першу дитину треба народити до 18 років, а дитина повинна одружитися і народити онуків до свого 17-ти ліття! Якщо ж порахувати за логікою Міністерства, що у 24-25 років стають батьками, то щоб мати онуків, дитина має народити у 10-ти річному віці".

Анатолій Ігнатович, президент Національного студентського союзу, коментує: "За українським законодавством молодою вважається людина віком до 35-ти років. Сьогодні єдина значима державна пільга, на яку вона може розраховувати, — це отримання пільгових кредитів для купівлі або будівництва житла та на здобуття освіти. Зменшення вікового цензу призведе до звуження прав громадян України віком до 35 років, які опиняться за межами вікового порогу, спричинить згортання програм пільгового кредитування на оплату навчання або придбання житла тощо".

Для довідки:

На сьогодні в Україні проживає понад 14 млн. молоді віком від 14 до 35 років. Вік молоді визначено статтею 1 Закону України "Про сприяння соціальному становленню та розвитку молоді".

Граничний вік молодої особи у Німеччині, Австрії, Італії, Данії, Великобританії, Ірландії становить 35 років. Згідно статистичних даних, вікова група молоді в різних країнах складає до 40 років.

На разі на сайті Чернівецької ОДА інформації щодо ініціативи Міністерства Табачника і того, яким чином буде організоване анонсоване у листі "громадське обговорення" цих ініціатив, нам знайти не вдалося.

Ще один подарунок від діда Мороза міністра Табачника, наслідки якого найімовірніше в повній мірі відчують на собі абітурієнти 2011 року, міститься у двох розпорядженнях Кабінету Міністрів України:

  • від 5 січня 2011 р. № 5-р "Про звільнення Лікарчука І. Л. з посади директора Українського центру оцінювання якості освіти";
  • від 5 січня 2011 р. № 6-р

    "Про призначення Зайцевої І. П.
    директором Українського центру
    оцінювання якості освіти".

Практика прийняття подібних кадрових рішень без жодних обґрунтувань щодо причини звільнення основного фахового чиновника для "Зовнішнього  незалежного оцінювання" не може не насторожувати. ЗНО - це приклад практично єдиної успішної реформи Всеукраїнського рівня, основна фаза впровадження якої в часовому проміжку припала на "доПРегіональний" період. На разі, колись незалежний від МОН головний інструмент впровадження ЗНО "Український Центр Оцінювання Якості Освіти" отримав суперлояльного нинішньому Міністру МСМС керівника, що може означати тільки одне - втрату "незалежності" УЦОЯО від Міністерства з усіма негативними наслідками такої втрати.

Хотілося б вважати, що останнє твердження й помилкове, і товариш Зайцева в найкращих традиціях продовжить справу пана Лікарчука на ниві ЗНО, про що вона скоріш за все заявить на першій же своїй прес-конференції, але тоді  (при незмінності курсу реформи системи освіти на етапі вступу до ВНЗ) виникає питання доречності заміни керівника УЦОЯО. На разі для повного контролю за процесом проведення ЗНО товаришу Табачнику залишається провести "виховну" роботу із директорами Регіональних центрів оцінювання якості освіти, адже ланка управлінь освіти на обласному рівні, входячи як структурні підрозділи облдержадміністрацій вже "під контролем".

Джерело:
http://press.cv.ua/news/8874

Голосування

Які матеріали Ви шукаєте?:

Останні коментарі