Користувацький вхід

Заняття-подорож

Зареєструйтесь,
щоб мати можливість переглядати всі сторінки та файли,
публікувати власні матеріали, отримувати сертифікати.

...

0

Заняття-подорож
«Чарівний світ казок»
Мета: вчити дітей логічно мислити, розвивати пам’ять, уяву , увагу. Виховувати прагнення бути активним у колективній роботі, розвивати самостійність, виховувати любов та пошану до народної творчості.
Обладнання: роздатковий матеріал, іграшки, демонстраційний матеріал.
Тип заняття: нестандартне.
Хід заняття
1. Організація класу до уроку.
В.: Любі діти, у наш клас
Завітали люди щирі.
Привітайте в добрий час,
Гостей посмішкой і миром.
2. Повідомлення теми і завдання.
В.: Сьогодні, діти, до нас завітало мишеня, і разом із ним ми вирушимо у подорож, і цей малюк приніс нам карту для неї, якщо ви все розв’яжите вірно ви отримаєте скарб(На дошці у вигляді схематичної карти закриті малюнки із зображенням казок . )
3. Основна частина
Куди ж пролягає наш маршрут? Давайте подивимося на дошку. Ой, що трапилося?Весняний вітерець переплутав усі букви у назві нашої подорожі. (На дошці «Чарівний світ казок» переплутані букви, діти повинні скласти фразу) Мабуть це перша перепона, але я вважаю, що це буде легко для вас, ви швидко з цим впораєтесь і ми можемо вирушити з вами далі. ( діти складають речення, вчитель винагороджує найактивнішого)
Давайте разом прочитаємо назву нашої подорожі.
Вирушаємо у путь(рухами імітуємо потяг. Вчитель показує червоне коло-стоп)
Хто мешкає на першій станції ? Щоб дізнатися відгадайте загадку .
В лісі з мамою жили,
Зі струмка собі пили,
Їли травку, веселились,
Та біда не забарилась.
Сірий вовк прийшов у дім
І дітей знайшов у нім,
Нумо діток рятувати!
Як цю казочку назвати?
Правильно ви діти здогадались це «Вовк та семеро козенят» (вчитель відкриває зображення) і давайте подивимося, що вони нам підготували(вчитель відкриває конверт та читає завдання)
Завдання № 1 Розв’яжи ребус
Всі ви були молодці і наше мишеня підготувало найшвидшим, найактивнішим учням наклейки(вчитель винагороджує) Рухаємося далі до наступної станції. Хто ж нас там чекає?
Загадку до наступної станції нам підготував…
На березі моря
У злиднях і бідах
Жила собі баба
Та лаяла діда.
А бабі все мало,
Все зла та сердита.
Забула, що в неї було лиш корито.
Про яку казку іде мова? Правильно ви, діти, здогадались це «Казка про золоту рибку». Давайте подивимося, що нам приготувала Чарівниця-рибка
Завдання № 2 Збери логічний ряд
(Вчитель читає завдання, діти розв’язують, вчитель винагороджує)
А зараз ми з вами трохи відпочинемо і ви здогадаєтесь яка казкова станція у нас наступна. (виконують фізкультхвилинку про «червону шапочку»)
Давайте відкриємо конверт(вчитель читає завдання) та працювати ви будете в парах.
У вас на партах лежать конверти, відкрийте їх та із своїм сусідом по парті складіть малюнок.
Нам треба рухатися далі давайте послухаємо наступну загадку та продовжимо подорож
Загадка про «Ріпку»
Є у діда на городі
Дві чудові грядки
Там він овочі саджає
І живе в достатку.
Тягне баба, тягне дід,
І онука, й пес, і кіт.
Тільки мишка, хоч мала,
Всім ураз допомогла.
Дивимося яке завдання тут.(Вчитель читає завдання)
Завдання № 3 Гра «Так чи ні»
Зіграти хочеться мені
Із вами друзі в «Так» чи «Ні».
Я вам питання задаю,
Готуйте відповідь свою.
Відповідайте, як мастак,
Єдиним словом «ні» чи «так».
Якщо кмітливий дуже ти,
То може й рима помогти.
Але вона хитрюща в нас —
Аби не збила з толку враз.
Тягнути час навіщо нам?
Почнемо гру — побачиш сам.
Скажіть, співає сом пісні?
Не гайся з відповіддю... (Ні)
Чи вміє плавати гусак.
Ну що ви скажете тут?(Так)
Чи може стати у вогні
Вода холодним льодом?(Ні)
Скажіть мені, червоний мак
В січневу пору квітне?(Ні)
А крокодил букет на дні
З лілей зібрати може?(Ні)
Чи може вище гір літак
У вишину злетіти?(Так)
А візерунки на вікні
Мороз малює взимку?(Так)
Чи правда, друзі-бо, що рак,
Коли повзе, то задки?(Так)
Якщо не їстиме три дні,
Верблюд ходити зможе?(Так)
До забіяк і розбишак
Є у людей повага?(Ні)
Чи достигають навесні
Пшениця й жито в полі?(Ні)
Коли розсердиться хижак,
Слона він може вбити?(Ні)
Ріка біжить у далині.
Чи є у неї ноги?(Ні)
Росте у морі пастернак?
Відповідай скоріше...(Ні)
А чи буває сон у сні?
Чекаю відповіді...(Так)
Перекривив синицю шпак.
Таке в житті буває? (Так)
Скажіть, морози крижані
Страшні для мавп тропічних? (Так)
Чи правда це, що вовк у смак
Наївся груш і яблук?(Ні)
А під кінець скажіть мені:
Цікава гра у «Так» чи «Ні»?
Зараз наступна зупинка і це буде остання, наберемося сил (фізкультхвилинка)
Ми продовжимо і давайте розв’яжемо наступну загадку щоб дізнатися яка зупинка наступна.
Хтось на неї задивлявся,
Хтось із неї насміхався,
Все тому лиш , що вона
Незвичайною була.
І пташину рятувала,
І далеко мандрувала,
Ельф у неї другом став.
Хто цю дівчинку впізнав?
Правильно ви здогадались це «Дюймовочка» і вона нам приготувала таке завдання
(Вчитель читає завдання)
Завдання № 4 Розфарбуй малюнок
4. Підсумок уроку
Я хочу дізнатися , чи сподобалася вам наша подорож?
Мені теж сподобалося як ви працювали, всі ви знаєте багато казок, полюбляєте їх читати і на наступне заняття я пропоную вам влаштувати виставку малюнків. Ви намалюєте свою найулюбленішу казку.
Молодці, діти, ви гарно впоралися з усіма завданнями, вони були складні але нічого нам не завадило дістатися справжнього скарбу. І зараз ми спитаємо нашого мишеня чи можемо ми відкрити чарівну скриньку? (мишеня співає, вчитель дістає, відкриває скриньку та роздає цукерки)

Автор: 

Перепелиця Марина Василівна м. Мелітополь НВК № 16

Голосування

Які матеріали Ви шукаєте?:

Останні коментарі