Користувацький вхід

Останні публікації

2018-05-22 04:23

Дайджест «Усе для школи» від видавництва «Шкільний світ» грудень 2012

Зареєструйтесь,
щоб мати можливість переглядати всі сторінки та файли,
публікувати власні матеріали, отримувати сертифікати.

...

0

А Ви знаєте що?..

1. Перша українська конституція була однією з перших в Європі

Першою Українською конституцією вважається документ «Пакти і Конституція прав і вольностей запорозького війська», складений гетьманом Пилипом Орликом у 1710 році. Історики мають різні думки щодо того, чи був цей документ Конституцією у сучасному розумінні цього слова або прогресивним твором, який випередив свій час, адже перші Конституції в Європі і США з’явилися лише за сімдесят років потому. Реальної сили Конституція Пилипа Орлика так і не набула, оскільки складалася вона на чужині та її укладачі не мали змоги повернутися в країну. Але в історії вона залишилася як оригінальна правова пам’ятка, яка вперше в Європі обгрунтовує можливість існування парламентської демократичної республіки.

2. Перший у Східній Європі вищий навчальний заклад був заснований у Києві

Датою заснування Києво-Могилянської академії вважається 1615 рік. У 1658 році навчальному закладу були надані юридичні права вищої школи і титулу "академія".
Відкрита для молодих людей усіх соціальних верств, Академія приваблювала студентів не тільки з України, але й інших європейських країн. Серед випускників Києво-Могилянської академії багато відомих філософів, економістів, теологів, впливових культурних діячів, а аткож впливових політичних лідерів України, Росії, Польщі, Сербії, Болгарії та інших країн.

3. Через територію України проходять чотири з десяти європейських транспортних коридорів.

Через територію України проходять чотири з десяти європейських транспортних коридорів.
Протягом століть через територію сучасної України проходили найважливіші транспортні артерії всього Євразійського континенту. Ще за часів Київської Русі з півночі на південь рікою Дніпро пролягав шлях "із варяг у греки". Він сполучав Балтійське море із Чорним. Україною тягнувся і «Великий шовковий шлях», що з’єднував міста Західної Європи з Центральною Азією, Монголією та Китаєм.
В наш час Україна є одним із світових лідерів транзиту природного газу із газопровідною трубомережею у 42,900 км. Тридцятирічний досвід експлуатації газопроводів доводить їх високу технічну надійність.

4. Україна володіє понад 1/4 родючих чорноземів світу.

У X столітті візантійський імператор Костянтин VІІ у збірнику «Геопоніка» писав: «Найкраща земля — це чорнозем, який усіма звеличується, тому що він не боїться ані дощу, ані посухи».
Навіть Оноре де Бальзак у своїх подорожніх замітках писав: «Все, що я бачив до цього — нічого не варте. Тут починається справжній український чорнозем». Саме завдяки йому на території України у V-ІV тисячолітті до н.е. розвинулися перші землеробські цивілізації Європи.

5. Україна посідає 4 місце в світі за кількістю громадян з вищою освітою

Населення України відноситься до найбільш освічених, а кількість людей з вищою освітою на душу населення вища за середньоєвропейський рівень.
За даними перепису населення 2001 року, в Україні за 12 років кількість осіб, що отримали повну вищу освіту збільшилася на 34,9%.

Про це і багато іншого Ви дізнаєтесь у нашому грудневому дайджесті "Усе для школи"

Автор: 

Шкільний світ

Голосування

Які матеріали Ви шукаєте?:

Останні коментарі