Користувацький вхід

Інтегрований урок читання та англійської мови в 4 класі

Зареєструйтесь,
щоб мати можливість переглядати всі сторінки та файли,
публікувати власні матеріали, отримувати сертифікати.


0

Інтегрований урок українського читання та англійської мови.
(з використанням ІКТ)
Клас: 4
Тема: Традиції святкування зимових свят.
Цілі:
Практичні:
- розвивати вміння аудіювати текст, виконуючи завдання на ІКТ;
- удосконалювати вміння працювати за компютером;
- розвивати навички ведення діалогу-розпитування;
- розвивати вміння вести бесіду, доводити власну думку;
Освітні:
- розширити уявлення учнів про традиції святкування Різдва та Нового Року в Україні та Британії;
- ознайомити учнів з новими л.о. з теми «Merry Christmas»;
Розвиваючі:
- розвивати техніку читання, мовну здогадку та мовленнєву реакцію;
- розвивати здатність порівнювати мовні явища рідної та іноземної мови;
Виховні:
- виховувати повагу до традицій народу Великобританії та України, самостійність, почуття ввічливості, чуйність у стосунках з товаришами.

Обладнання: мультимедійна дошка, компютери, прапорці, бейджики, магнитна дошка, мікрофон, ковпак астролога, тематичні картки, магнітофон, СD – диски, подарунки.
Хід уроку
1. Організація класу.
1.1. Привітання
Вчитель :
- Добрий день вам, добрі люди!
Хай вам щастя й доля буде!
Не на день і не на рік,
А на довгий – довгий вік!
Діти з Украйни: - Доброго дня!
Вчитель: - Good morning dear children from Great Britain!
Діти з Британії: - Good morning, good morning...
1.2. Психологічний настрій.
У нас сьогодні - ніби свято,
Гостей зібралося багато,
Ану ж на мене подивіться
І веселенько посміхніться.
1.3. Посадка за парти.
- Тихенько сідайте.
Sit down girls and boys.
2. Повідомлення типу уроку:
- Зараз у нас урок українського читання, але він досить незвичайний і цікавий. Матеріали укр..читання і анг.мови об’єднаються. На уроці сьогодні присутні гості як з України, так і з Британії. Подивіться уважно, щоб на партах були підручники з англ..мови та читанка. Але нам знадобляться не тільки вони, ми будемо використовувати на уроці комп’ютерні технології.(слайд 1)
3. Основна частина.
3.1Підготовка мовленнєвого апарату.(Слайд 2)
- Яка зараз пора року?(зима,музичний фон)
- Які звуки зими,слухаючи музику ви уявили? Що почули?(мороз тріщить, віхола віє, сніг хрустить. )
- Давайте з вами їх вимовимо так як чуємо.
- Ой, як я змерзла! Давайте зігріємо наші ручки.(демонструю)
3.2. Мовна розминка
- Чи полюбляєте ви канікули?
Я хочу познайомити вас з нашим гостем. Це репортер з відомого зимового англійського каналу. Він хоче задати вам питання, але він не розмовляє українською, тож відповідати потрібно англійською мовою.
P: - Hello my dear children! Please tell me about your winter holidays/
1) Do you celebrate any holidays?
2) What is your favorite holiday?
3) How do you celebrate your favorite holiday?
4) With whom do you usually spend your holiday? (Слайд 3)
- Thank you.
- Дякуємо нашому репортерові, тепер ми ще більш детальніше дізналися про ваші улюблені свята.
3.3. Рубрика «Святкуємо разом»(Слайд 4)
- Я почула, що майже у всіх улюбленим святом є зимові - Новий Рік та Різдво.
Сьогодні на уроці ми дізнаємося звідки взагалі взялися канікули, і як святкують новорічні свята люди у всьому світі.
- А зараз я оголошую рубрику «Святкуємо разом ». Вашим домашнім завданням було знайти додатковий матеріал про святкування головного зимового свята всіх родин у всьому світі.
Учні розповідають по черзі, прикріплюючи до магнітної дошки малюнки.
ЯПОНІЯ
1 січня японці вітають один одного з Новим Роком та дарують подарунки. А коли вже приходить Новий рік, то прийнято багато посміхатися.
В’єтнам
Увечорі вєтнамці розпалюють вогнища в парках, садах та на вулицах, біля вогнища збирається декілька родин. На вугіллі готують особливі ласуща з рису. В цю ніч забуваються всі сварки.
ТІБЕТ
Випекають пиріжки та роздають всім людям на вулиці – чим більше роздаш, тим більш у тебе буде.
АНГЛІЯ
У британців дуже важливою персоною вважається перша людина, котра зайшла в будинок. Дуже важливо, щоб це був темноволосий чоловік. ИТАЛИЯ. Итальянцы в новогоднюю ночь выбрасывают из окон старые вещи - летят из окон на мостовую цветочные горшки, старые стулья, сапоги... Чем больше выбросишь вещей, считают они, тем больше богатства принесет Новый год.
ИСПАНИЯ. Испанці з кожним ударом курантів з'їдають по виноградине и загадывают желание. И весь наступний рік спокійно чекають його виповнення.
3.4.Блок українського читання
3.4.1 Рубрика «Цікавинка»
- Молодці. А за пошукову роботу ви отримаєте додаткові бали.
- Ми за 2 хвилини зробили подорож по країнах світу і повернулися до рідної оселі в школу.
- А за що ви полюбляєте зиму?(мені зима подобається…, я люблю зиму…)
- Канікули – це чудово. Канікули? А що це за слово взагалі? Таке цікаве і звідки воно взагалі з’явилось?
- Зараз рубрика «Цікавинка», яку проведе для нас дослідник астрономічного центру. Будь ласка…
Учень: … (розповідає с.144 2 абзац) (Слайд 5)
- Що ж цікавого ви дізналися?
- А щоб дізнатися про канікули та їх святкування ще більше прочитаємо статтю в підручнику.
- Розгорніть Читанку на с.145, знайдіть другий абзац.
3.4.2.Словникова робота
В тексті зустрінуться складні слова. Прочитаємо їх: (слайд 6)
Узаконеною
Бенгальських
Чужинці
Розпоряджатися

3.4.3. Проблемне питання.
А зараз прочитаємо цей текст. Оскільки новий рік – це свято, то у кожного народу, як ми вже говорили, мали бути свої традиції, а які ви дізнаєтесь після прочитаного.
3.4.4. Читання тексту вчителем з продовженням учнів по абзацу.
- А тепер слідкуємо і читаємо уважно, я починаю - ви продовжуєте.
3.4.4. Відповідь на проблемне питання
- Про які народи та їх традиції розповідає автор цього тексту?

ФІЗХВИЛИНКА(слайд 7)
- Я бачу ви вже трохи втомилися. Давайте відпочинемо, трошки потанцюємо. Всі згадайте пісню, яку ми вчили на уроці Анг.мови. Повторюйте зі мною, виконуючи рухи. Співаємо всі, веселіше.(під музику)
Oh, jingle bells, jingle bells,
Jingle all the way,
Oh, what fun it is to ride
In a one-horse open sleigh.
Jingle bells, jingle bells,
Jingle all the way,
Oh, what fun it is to ride
In a one-horse open sleigh.
- Добре, сідайте. Працюємо далі.
3.5 БЛОК АНГЛІЙСЬКОЇ МОВИ
3.5.1. Вступне слово вчителя.
- Вам сподобалась ця пісня?
- На яке свято її співають? В якій країні? Так, це – різдвяна англійська пісня.
- Одним із найулюбленіших свят англійців – є Різдво. Хто пам’ятає як анг.мовою буде Різдво? Український Новий Рік – Це і є англійське Різдво. Але вони досить відрізняються один від одного.

- And now we are reading the text «Merry Christmas” . зараз ми прочитаємо текст «Щасливого Різдва» , ще більш детальніше дізнаємось про святкування Різдва в Британії та порівняємо його із нашим Новим Роком.
3.5.2. Словникова робота
- Read these new words: (слайд 8)
Greeting cards – листівки з вітаннями
Decorate – прикрашати
Christmas Eve – Переддень Різдва
Stockings – панчохи
Stuffed turkey - індичка
- All together…
- Читаємо голосно, виразно, чітко вимовляючи всі звуки по одному реченню ланцюжком одразу перекладаємо.
3.5.3. Читання тексту “Merry Christmas” ланцюжком.
- Open your English books on page 54 read and translate…
3.5.3. Вибіркове читання (пустий слайд)
- And now please answer my questions, а зараз дайте відповідь на мої питання, користуючись текстом і зачитуючи правильну відповідь.
1) When is Christmas Day in Great Britain? In Ukraine?
2) Is it a happy holiday?
3) What do people do some days before Christmas?
4) Who comes at night?
5) How do the English people decorate a Christmas tree?
- Ok, thank you. Молодці, ви були дуже уважні.
А тепер для вас є таке завдання, яке приготував той, хто завжди ховає подарунки у панчохи. Здогадались? Так це – Санта Клаус
3.5.4. Аудіювання (робота за комп’ютером ) (слайд 9)
- Але для цього вам необхідно зайняти місце за комп’ютером.
Спочатку згадаємо правила ТБ.
1. Роботу починаємо виконувати після вказівки вчителя.
Відклали речі на край парти і проходимо до комп’ютерів. Послухайте завдання: Я читаю текст, ви уважно слухаєте.
- Знайдіть на робочому столі папку «4-А»… Відкрийте її. Знайдіть документ «Питання». Відкрийте його. Перед вами тестові завдання, Санта пропонує фрази. Якщо ця фраза відповідає тексту – відповідаєте yes , а якщо не відповідає – no .
- And now listen to me. Слухайте уважно для того, щоб потім не помилитись.
- У вас 5 питань, даю вам 3 хвилини, працюємо уважно та швиденько.
- Хто виконав , підніміть руку і скажіть оцінку.
- Поверніться напівоберти, сядьте рівненько. Увага!
3.5.5. Гра «Знайди відмінності»(робота в парах)
- Санта змусив вас подумати, приготував для вас нелегкі завдання, але ми все одно знаємо,що він добрий. А ще який?(турботливий)
- Так він турбується про кожного з нас, щоб Новий Рік, тобто Різдво було незабутнім, не лишає нас без подарунків. А куди він їх ховає, хто запам’ятав? Where does Santa put your presents?
- Так, вірно у панчохи. Як панчохи англійською?
- А хто до нас приходить з подарунками на Новий Рік?(Дід Мороз)
Усі ми добре знаємо цього дідуся.
- А на скільки добре ви знаєте цих двох дідусів, зараз перевіримо.
Знайдіть відмінність Діда Мороза та Санта Клауса.
- Знайдіть 5 відмінностей та надрукуйте. Відповіді повинні бути у вигляді словосполучень, містити 2-3 слова – іменники або прикметники.
- Давайте порівняємо ваші результати роботи творчої групи 4-Б класу.
- Молодці. Закрийте документ, зберігаючи зміни.

4. Підсумок уроку.
4.1 Живий діалог.
- Що нового дізналися?
- Що найскладніше?
- Що найцікавіше?
4.2 Оцінювання
4.3 Обмін подарунками

Автор: 

Векліч Яна Володимирівна, вчитель початкових класів, Єнакієвський навчально-виховний комплекс № 18

Джерело: 

Література:
1. Програма для ЗОШ 1-4 класів.
2. С.Ю. Ніколаєва. Методика викладання іноземних мов у середніх навчальних закладах: Підручник. Вид. 2-е, випр. і перероб.
- К.: Ленвіт, 2002.
3. Савченко О.Я. Читанка: Підручник для 4 кл.
- К.: Освіта, 2004
4. М.О. Кучма, Л.І. Морська, В.М. Плахотник. Підручник для ЗНЗ ,
English 4
- К.: Ірпінь, 2004

Голосування

Які матеріали Ви шукаєте?:

Останні коментарі