Користувацький вхід

Урок математики. Подорож у казку.

Зареєструйтесь,
щоб мати можливість переглядати всі сторінки та файли,
публікувати власні матеріали, отримувати сертифікати.

...

0

Конспект уроку математики містить цікаві ігри та вправи, які активізують пізнавальну діяльність учнів, розвивають інтерес до навчального матеріалу, допомагають в ігровій формі здійснити перевірку виконаного завдання.
Тема. Письмове множення багатоцифрових чисел на розрядні числа. Розв’язування задач на пропорційне ділення.

Мета. Працювати над письмовим множенням багатоцифрових чисел на
розрядні числа; ознайомити з простими задачами на пропорційне
ділення;
- розвивати логічне мислення, кмітливість, математичне мовлення;
- виховувати в учнів пізнавальний інтерес до математичних знань;
бережливе ставлення до природи, до прекрасного, вчити відгадувати
загадки, використовуючи раніше набуті знання; пробуджувати
інтерес до уроків математики, активність та увагу.

Обладнання: Мапа подорожі, картки із завданням для гри, малюнки казкових героїв, таблиця із завданням для усної лічби , малюнкові завдання уроку, магнітофон, комп’ютер; квіткова гірлянда.

Тип уроку. Закріплення знань.

Хід уроку

І.Організація класу (звучить музика «В мире много сказок» )
Пролунав шкільний дзвінок,
Розпочався наш урок.
Сьогодні гості завітали до нас .
Вас, шановні, вітає наш дружній клас.
Діти, встаньте всі рівненько й привітайтеся гарненько.

Учні. Ми вам раді, люди добрі
І вітаєм щиро вас,
І запрошуєм ласкаво
На урок в четвертий клас.

- А девізом нашого уроку будуть такі рядки:
Математика – наука
точна і серйозна.
І прожить без неї нам
навіть дня не можна.

ІІ. Оголошення теми і мети уроку.
Письмове множення багатоцифрових чисел на розрядні числа. Розв’язування задач на пропорційне ділення.
× ? : - обчислювати вирази над багатоцифровими числами;
- кругові вирази;
??? - розв’язувати задачі на пропорційне ділення;
вдосконалюватимем вміння працювати з комп’ютером.
-Діти, сьогодні у нас незвичайний урок.

ІІІ. Контроль і корекція знань.
Символом уроку стане букет квітковий
Нехай настрій у всіх буде веселковий.
Той квіточку в букет покласти зможе,
Хто кожне завдання без помилок розв’яже.
Сьогодні ми з вами здійснимо подорож у цікаве місце.
А дізнаємось куди у подорож підемо,
Коли хвилинку каліграфії проведемо.
Запишіть числа в порядку зростання
І розшифруєте слово – без вагання.
1) Хвилинка каліграфії
Числа в порядку зростання назвемо
І перший букет для уроку зберемо.
Запрошую дизайнера Чомучок
Перемістити квіти з числами в рядочок.
- записати числа в порядку зростання
45 803 8 046 274 130 9 235 19 147
а а к к з
-Куди ми сьогодні вирушаємо? (У казку. )
2) Робота в парах
Обмін зошитами з сусідом по парті. Підкреслення найкраще написаного числа.
3) Розповідь вчителя
- Ми з вами потрапимо у казку, де нас чекає багато випробувань. Ну що готові?...Тоді казка починається….
«. Одного літнього ранку Кощій Безсмертний налетів на казкове королівство і викрав з палацу молоду Принцесу.
Засумував її наречений Іван, впав на землю та затужив. А берізка над ним схилилась та й каже: «Не плач, добрий молодець, знайдеш ти свою Принцесу у Кощія Безсмертного в невідомій державі. Все там підкорено законам математики.» Всі завдання потрібно розв’язати і тоді Принцесі зможем життя врятувати. І пішов Іван в далеку дорогу.
На його шляху зустрінеться багато перешкод. А ми допоможемо завдання розв’язати і букет для принцеси зібрати.
4)Усний рахунок
Підійшов Іван до залізних воріт -
Непорушні вони на замках золотих.
Тайна ключів від трьох замків
Міститься в коді математичних ланцюжків.
а) Робота в групах
Гра „ Обчислити ланцюжки”
144 : 12 840 : 70 17 ∙11
∙2 ∙9 - 37
+ 268 + 92 :50
- Програміст Всезнайків підійди і ключем замок відімкни.
- Перевірка результатів роботи груп. Прикріплення квітів.

Чия це хатинка має курячу ніжку?
В її господині нога кістяна.
Здогадатися дітям не важко –
Проживає в хатині – ….(Баба Яга)
Ягу Кощій послав на допомогу
Перегородити Івану дорогу.
Вона тут так танцювала,
Що багато каміння порозкидала.
Наше завдання – каміння зібрати,
Результати математичного диктанту записати.
б) Математичний диктант
(два учні на окремих дощечках )
- перевірка. Прикріплення квітів.
- додаткове запитання, виставлення оцінок.
ІV. Узагальнення та систематизація знань.
1) . Тренувальні вправи письмового множення багатоцифрових чисел на
розрядні.
- Наступна частина нашої подорожі вимагає від нас самостійності.
Тепер перед нами ліс густий.
Шлях через нього ох непростий.
На стежині знак трьох напрямків стоїть.
Закликає - трьома дорогами ліс перейдіть.
Ліворуч підеш – в зимову казку попадеш !
По прямій дорозі помандруєш – на морі побуваєш!
Праворуч підеш – на галявину квітів попадеш!
Напрям дороги Журналісти груп оберіть
І завдання на шляху розв’яжіть.
1. Завдання. Троянда червоного кольору.
Гра «Мандрівка метелика » .
А ось на галяві запашній
мандрував метелик чарівний.
Зможете й ви дізнатись
На яких квітках довелось йому зупинятись.
Якщо вирази 724 завдання
Розв’яжете без вагання.
(Перевірка. Програміст - учень читає відповіді, і робота на комп’ютері, а інші роблять самоперевірку.) Прикріплення квітів.
2. Завдання. Троянда синього кольору.
Гра «Повернення красунь»
Три красуні на морі відпочивали.
Повз них три кораблі пропливали.
Спробуйте вирази 720 вправи розв’язати
І дізнаємось яким кораблем буде кожна із них повертатись.
3. Завдання. Троянда жовтого кольору.
Гра «Допоможіть Сніговичку
Підсипати сніжку»
Допоможіть, щоб зима ще тривала.
І для Сніговичка
Сніжок підсипала.
(Завдання на сніжинках. Впр. 720, верхній ряд)
- Перевірка. Прикріплення квітів.

2). Колективне розв’язування кругових прикладів.
Ось на шляху і місток чарівний.
Зустрівся Івану тут гість лісовий.
Лісовичок попередив, що Кощій чаклував
І місточок небезпечним став.
Зможеш по ньому тоді ти пройти,
Якщо обчислеш кругові вирази.
Послідовно свій шлях проклади
І впевнено до мрії своєї іди.
Колективне розв’язування кругових прикладів (Впр.719). Прикріплення квітів.
Фізкультхвилинка.
А зараз відпочиньмо, зробимо зупинку
І прведемо танцювальну фізхвилинку.
3).Розв’язування задач.
Щоб піднятися в гори й підкорити вершини,
Потрібно всі сили зібрати людині.
Спробуєм й ми цей шлях подолати,
А на шляху задачу на пропорційне ділення розв’язати.
Аналіз задачі 721.
- Про що йдеться в задачі?
- Що відомо про рух лижника?
- Що означає число 4?
- Що означає число 3?
- Що ще відомо в задачі?
- Про що запитується у задачі?
- Чи можемо дати відповідь на питання задачі ? Чому
Про що потрібно дізнатися спочатку? Скільки часу був у дорозі лижник.
- А можемо це знайти? Якою дією?
- Якою дією? Додавання. 4+3=7(год)
- Отже нам відомий час руху лижника. Про що дізнаємось тепер?
З якою швидкістю рухався лижник.
- Якою дією? Ділення. 56:7=8(км/год)
- Маючи ці числові дані, можна дати відповідь на запитання задачі?
- Якою дією?
8∙3=24(км)
Складання плану розв’язання задачі.
- Що знай демо в першій дії? В другій? В третій дії?
Учні на дошці записують дії з поясненням. Прикріплення квітів.
- Подорож ми завершили
І вікно у світ математики відкрили.
Усі завдання розв’язали.
І квіти у букет зібрали.
Допомогли Іванові пройти шлях казковий.
Нехай подарунком для нас стане день кольоровий...
VІ.Підведення підсумків.
Гра "Мікрофон"
-Чому ви навчились сьогодні на уроці? Що повторили? Які завдання
викликали труднощі? Як ділити числа,що закінчуються нулями?
-Ви сьогодні молодці, дуже гарно працювали на уроці.
Вихід Царівни. Дякую, друзі, за допомогу.
Завдяки вам відпустив Кощій мене додому.
Щастя вам й добра
Бажаю на довгії літа.
VІІ. Домашнє завдання.
Впр. 725 – розв’язати задачу, впр. 726 – обчислити вирази. Повторити правила
додавання та віднімання і іменованих чисел, дії з дробами, правила ділення розрядних чисел.

Автор: 

Гнатюк Наталя Григорівна, вчитель початкових класів Нападівської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів

Голосування

Які матеріали Ви шукаєте?:

Останні коментарі