Користувацький вхід

Останні публікації

2017-12-13 19:50

УРОК-ГРА ДЛЯ УЧНІВ 5-х КЛАСІВ «ДІЇ З ДЕСЯТКОВИМИ ДРОБАМИ»

Зареєструйтесь,
щоб мати можливість переглядати всі сторінки та файли,
публікувати власні матеріали, отримувати сертифікати.

...

0

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
ДОНЕЦЬКА ЗАГАЛЬНООСВІТНЯ ШКОЛА I-III СТУПЕНІВ № 80

УРОК-ГРА ДЛЯ УЧНІВ 5-х КЛАСІВ

«ДІЇ З ДЕСЯТКОВИМИ ДРОБАМИ»

Вчитель математики

ДОШ№80
Архипцева В.А.

2013 рік
Тема уроку: Десяткові дроби
Мета: закріпити знання правил дій з десятковими дробами, сформувати навики дій, розвивати зацікавленість математикою.

Хід уроку:

Учитель. Було це в глибоку давнину.

Страшнее лихо сталося в одному селі. Налетів на те село триголовий Змій, із кожного рота в нього полум'я пашить. Багато хат попалив. Старих людей і дітей, які не встигли сховатися, повбивав, молодих кого вбив, кого покалічив, кого в полон захопив i погнав до себе, зробив невільниками.

Сумно в селі. Мало людей лишилося, та й ті перелякані. Бояться, що повернеться Змій. Спалених хат не відбудовують, зруйнованих садиб не відновлюють. Як тут бути?

Почув про ту біду богатир Котигорошко i вирішив допомогти людям – піти у Зміїне царство, перемогти Змія і звільнити невільників. Хай повернуться вони в рідне село, відбудують зруйноване, знову залунають у селі пісні й веселий сміх.

Пішов Котигорошко до коваля, щоб той йому скував булаву. Коваль йому і каже: «Щоб подолати Змія, особлива булава потрібна. Важити вона мусить рівно 1,05 ц. Половину її мусить складати залізо, 0,3 решти мідь, все інше – свинець. Принеси мені все необхідне. Та ще пам'ятай: за кування втратиться 0,2 ваги». Замислився тут Котигорошко: скільки ж кожного металу треба дістати?

Допоможіть йому. (Учні обчислюють спочатку загальну масу потрібних металів, потім масу кожного. По закінченню вчитель продовжує.)

Скував коваль потрібну булаву, і вирушив Котигорошко в дорогу. Довго йшов він, аж ось перед ним роздоріжжя. Три шляхи розходяться. А перед роздоріжжям камінь і напис на ньому: «Твій шлях найдовший. Ліворуч - № 1363 (1), прямо – № 1363 (2), праворуч - № 1363 (3)». Замислився Котигорошко.

Допоможемо йому.
(Учні розв'язують завдання. Встановлюють, що шлях Котигорошко праворуч.)

Учитель. Іде Котигорошко далі. Коли раптом перед ним річка. Три схили до неї, і на кожному рівняння написане № 1322 (а, г, д). Став Котигорошко та й думає: що ж то воно означає. Аж чує Русалка з води виринула й каже: «Корінь рівняння – то глибина річки в метрах. Сам вирішуй, де перейти зможеш».
Допоможіть Котигорошко. (Учні розв'язують рівняння, визначають брід.)

Учитель. Довго чи ні йшов Котигорошко далі, аж ось перед ним гора, а на горі Зміїв палац. Вхід на гору перекриває брама, а на брамі напис: № 1347.

Допоможіть Котигорошкові відчинити браму. (Учні розв'язують вправу.)

Учитель. Відчинив Котигорошко браму, піднявся на гору, став битися зі Змієм. Три дні і три ночі билися вони. Не міг Змій полум'я з ротів пускати, бо всі завдання виконав Котигорошко правильно. І переміг Котигорошко Змія, зруйнував палац, звільнив усіх невільників.

І знову весело стало в селі. Відбудували люди зруйновані хати та садиби. І стали жити щасливо.

Підведення підсумку уроку

Автор: 

Архіпцева Валентина Олександрівна, вчитель математики, Донецька загальноосвітня школа №80

Голосування

Які матеріали Ви шукаєте?:

Останні коментарі