Користувацький вхід

Інтегровані уроки історії як засіб вдосконалення навчально-виховного процесу

Зареєструйтесь,
щоб мати можливість переглядати всі сторінки та файли,
публікувати власні матеріали, отримувати сертифікати.

...

0
Інтегровані уроки історії як засіб вдосконалення навчально-виховного процесу

Інноваційне навчання, на відміну від традиційного, спрямоване не на навчальний предмет і подання учневі певної суми знань, а, перш за все – на інтелектуальний розвиток особистості учня.
В загальних рисах можна говорити про пріоритети інноваційного навчання. Таким пріоритетом для мене в інноваційному навчанні є групова та індивідуальна форма навчання.
Основу такого навчання складає активізація пізнавальної діяльності учнів за допомогою організації спіл¬кування учнів між собою, учнів із вчителем, між групами, спрямоване на вирішення спільної проблеми. Таке навчання називають комунікативно-діалого¬вим, або інноваційним. Відповід¬но, й методи, що використовуються під час такого навчання (дискусія, рольова гра, моделювання та ін.), також дістали назву інноваційних.
Інтегровані уроки, які я проводжу разом з іншими педагогами школи, цілеспрямовані й певною мірою знімають кордони предметного викладання, допомагають дітям емоційно й системно сприймати запропонований матеріал, реалізують принципи єдності навчання і виховання, наочності, доступності, самостійності, активності учнів, при цьому діти вчаться співпрацювати.
Використання цих форм і прийомів роботи дозволяє мені зробити уроки ціка¬вими і творчими, підвищити коефі¬цієнт корисної дії учнів на уроці. Але водночас ця методика вимагає від мене більшої віддачі, ширшого використання методичних новинок, що, у свою чергу, потребує напруження розумових і духовних сил. Традиційний урок провести легше, ніж із використанням інноваційних методик. Але результативність інноваційного навчання доведена педа¬гогічним досвідом. І тільки вчитель вирішує, як йому навчити учнів сьогодні.

Автор: 

Романчук Олександр Васильович
вчитель історії та правознавства
Владівський НВК "ДНЗ-ЗНЗ І-ІІ ступенів"
Малинського району Житомирської області

Голосування

Які матеріали Ви шукаєте?:

Останні коментарі