Користувацький вхід

Заняття-пошук "Відшукаємо ми, в чому живуть сонечка кольори"

Зареєструйтесь,
щоб мати можливість переглядати всі сторінки та файли,
публікувати власні матеріали, отримувати сертифікати.

...

0

МЕТА: розвивати різні види творчості, логічне мислення, сприяти розвитку естетичних почуттів та рухової активності малят; виховувати любов та дбайливе ставлення до природи; викликати емоційний відгук на красу живого довкілля, учити радіти спілкуванню з об’єктами природи, помічати в ній дивне та незвичайне, захоплюватися та милуватися нею, заохочувати здатність дітей до перевтілень, шляхом впровадження елементів природо- терапії.
МАТЕРІАЛ: макет неба і сонечка, яблунька з яблуками,тин,
гарбуз з насінням, сонях, квіти хризантеми, макет куточку лісу, їжачок, листя, кольорова трубочка ,Лісовичок, лікарські рослини.

Хід заняття
Рано вранці сонце прокидається,
Всім навколо посміхається.
Під дерева й кущики заглядає
І яскраві промені свої
Вам дітки у віконце посилає.
- Та сьогодні його чомусь не має, що могло трапитись із сонечком?(захворіло, заспало, образилось………)
Давайте ми його погукаємо.(співають)
,,Де ти ясне сонечко: де-де-де,
Принеси нам сонечко: день-день-день,
Бо без тебе гратись нам: лінь-лінь-лінь,
Посміхнись нам сонечко: дінь-дінь-дінь.
- Прокинулось сонечко малята
Ось промінчики його впали вам на рученята.
Долоньки розкривайте ,промінчики хапайте.
А тепер промінчик пестить ваш носик і оченята,
Гладить по голівці, які гарні в нас малята.
А оцей промінчик, діток за щічки торкає
І сам того не знає, що на щічках колір сонечка лишає.
Бачу є колір сонечка у Артемка і у Іри,
У Владіка І Ані кольорові щічки стали.
Подивіться один на одного малята
- Де ви побачили колір сонечка?( на щічках)
Давайте про це скажемо сонечку.
,,Сонечко подивись на нас мерщій,
На щічках у нас є колір твій.
Сонечко дивилось і зітхало ……ах…ах….
Та мені цього замало.
Сонце:
,,Мені хотілося щоб ви дізнались більше,
Де живуть сонечка кольори.
-Ну що малята підемо кольори сонечкові шукати.
Сонце: Я буду раде за вас,
Ідіть шукайте в добрий час,
І трішки вам допоможу
Свій промінчик положу.
-По промінчику підем , колір сонечка знайдем.
Гарно з вами ми всі йшли
І до деревця прийшли.
-Що це за дерево? (яблунька)
-Як ви дізнались ,що це яблунька?
-Весела яблунька чи сумна?
-Що трапилось з нею?(вітер сильний тут гуляв яблучка позривав….)
То ж і сумує яблунька малята ,що ніхто не зможе яблук скуштувати.
-Як нам поступити ,щоб яблуньку розвеселити?
Гра: ,,Склади ціле.(складаємо фігурно розрізані яблука)
Яблучка складаємо ,колір називаємо і під яблуньку складаємо.
-В якому яблучку живе колір сонечка?
-Яка тепер яблунька?
Яблунька хоче щоб ми яблучко взяли із собою понесли,
і пам’ятали як яблуньці допомагали, і яблучко з кольором сонечка відшукали.
Вітерець гуляє
А ми далі вирушаєм
Кольоринки сонечка відшукаєм.
(діти виконують рухи відповідно слів вірша)
І з вітерцем пограєм,
Бо вітерець не вгомився
Він собі гуляє
Нас в дорозі підганяє
Крутися навколо нас
Ой ти вітре вітерець
Вгомонись ти на кінець
Шкоди більше не роби
А під кущиком засни.
-Заснув вітерець ,а нам потрібно йти ,щоб колір сонечка знайти.
Перед нами діти тин, хто ховається за ним?(гарбуз)
-Великий чи малий?
-Де він росте? –Кому він потрібний?
-Що є в середині в гарбуза?
-Як називається насіння з гарбуза?
-Якого кольору гарбуз і насінники?
-Де живе кольоринка сонечка?
Насінники ми дістанем
З ними грати з вами станем
Тепер добре знаєм ми
Де живуть сонечка кольори.
-Що можна зробити з насіння?
Я пропоную зробити сюрприз ,з насіннинок викладемо сонечко.І коли по небу сонечко буде гуляти ,то обов’язково побачить його малята.(діти викладають сонечко)
Діти ваші ручки вправно працювали,а в долоньках ваших крихітні промінчики сонечка спали.Давайте їх розбудимо.
Потріть долоньку об долоньку швидко швидко, відчуваєте ваші долоньки стали гарячими, це промінчики прокинулися і понесли по всьому тілу здоров’я у кожну клітиночку вашого організму(точковий масаж) на лобик, біля носика, за вушками, на горлечко.
Поки ми здоров’я набирались
Поряд з’явилась квіточка сонця.
-Як вона називається?( сонях)
-Чому вона так називається?
Казочка
Спить соняшник у ночі, схиливши золоті пелюстки. А як тільки сходить ранкова зірка,то пелюстки соняшника тремтять. Соняшник чекає,коли буде сходити сонце.Як тільки сонце зійде, то соняшник повертає до нього свою жовту голівку, усміхається сонцю, радіє.
-Якого кольору соняшник?
-Де живе кольоринка сонечка?
Побачив сонях з вами сонечко
Подивився і посміхнувся,
І голівкою повернув туди
Де можна і ще колір сонечка знайти.
(квіти хризантеми)
,,Погляньте ,які чудові квіти
Мов сонечко вони.
Хризантеми- жовті квітки
Як гарно зацвіли.
Гра: ,,Квіточка красива ,тому що……..
-Якого кольору квіти?
-Де живуть кольоринки?
-Ви любите квіти?
Що означає любити?(не рвати,милуватися……)
-Як довго вони будуть цвісти? (до морозів)
,,В’януть,в’януть квіти на морозі
Голови схилили до землі
На моїх очах краплинки сльози
Дуже жалко, жалкої мені.
-Хто може зашкодити квітам?( люди ,вітер, сильний дощ…..
Будемо квіти любити,
Не топтати, не рвати тільки садити.
Бо квіти окраса джерело чистоти
І чисте повітр’я, де живем я і ти.
Милуємося квітами, висловлюємо свої почуття до них.
(яка ти красива ,пелюстки квіточки схожі на промінці сонечка, в тобі квіточко живе кольоринка сонечка….)
Погляньте,що я знайшла між квітами?( листочок)
-Як він сюди потрапив?
Вітерець із ним грався, то він у квітах і заховався.
-З якого дерева?
Поки листочок розглядали
Ми з вами листочками стали.
-Ти який листочок?(діти називають: дубовий, березовий….)
Тут і вітерець не забарився
З листям гратись заходився.
(рухотерапія)
Листячко вітрець кружляє
З ним танцює ,
В піжмурки грає,
То у гору піднімає
То низенько опускає
І кружляє ,і кружляє
Гарно з листям вітерець грає.
Погляньте, погляньте , яка благодать
Осінні листочки летять і летять.
Вітерець, вітерець
Вгомонись ти на кінець
Впали листочки у лісок
А ми перетворились у діток.
-Скільки листя в лісі?
Давайте походимо по листю.- Що вміє робити листячко?
(шелестіти, шарудіти……………)
Листячко в руки візьміть, колір сонечка знайдіть.
-В чому заховались кольоринки сонечка?
А листя тут ой страх багато, пошукаємо і ще кольоринки малята. Ой щось колюче( розгортаємо листя)-Хто це?
-Як ви думаєте? ( кущик, будяк, а може їжак…)
Так це їжачок
Зробив із листячка кубельце,
І спить дружок.
Сниться йому чарівний сон.(різнокольорова трубочка)
-Що може снитися їжачку?(сонечко,синє небо, зелена травичка, коник стрибунець у траві, яблука червоні, які збирав їжачок……)
-В чому іще живе кольоринка сонечка? ( в сні їжачка)
Прикриємо їжачка листочками, покладемо дарунок від яблуньки, яблучко ,та й підемо далі шукати колір сонечка.
А їжачок хай спить малята.
-А чи знаєте діти, хто охороняє звірят, птахів у лісі? Лісовик.
Так, Лісовик головний у лісі .Скільки ми не приходили до лісу,але ніколи ми його не зустрічали,бо він дуже обережний, і слідкує ,як поводять себе діти в лісі.
Щось зашурхотіло( з’являється Лісовик)
Лісовик: -Хто це ходить у моєму лісі?
-Це діти.
Лісовик :-А що ви тут робите?
-Ми кольори сонечка шукаєм.
Лісовик: А я ходив лісом дивився чи скрізь усе гаразд,чи не має зламаного дерева, як почуваються мої звірята.
А ще заготовляв для них ліки, поскладав, а тепер не знаю,де що лежить може ви мені допоможете.
- Як нам допомогти Лісовичку? (подивитись, понюхати…)
(аромотерапія)
Діти визначають лікарські рослинки за запахом та кольором: м’яту, ромашку, хвою, мед…..
Діти подивіться чи бува
Кольоринка сонечкова
Не заховалась у ліках Лісовичка.
( у квіточці ромашці, у медові)
Лісовичок: Дякую допомогли з ліками розібратись.
А ми кольоринки сонечка знайшли.
Лісовичок: А я ще вам різних травок назбираю,
І принесу до вас в садок
Щоб запахи ліків моїх ви вдихали
Й здоровенькі виростали.
До побачення Лісовичку. Підемо до сонечка малята розповімо, де ми були , де кольоринки сонечка знайшли .
Сонечко: Сподобалось вам малята
Мої кольоринки шукати.
Я за вами спостерігало,
То де ви їх знайшли
Мені цікаво.
(на щічках, яблучку, соняшнику, гарбузі, листячку, квітах їжаковому сні, в ліках Лісовика)
Пісня: ,.Кольоринки сонечка.
1.Вранці прокидається сонечко жовтеньке
Діткам посилає промені тепленькі.
І дитячі щічки сонце цілувало
Кольоринки сонечко діткам дарувало.
Пр-в
Кольоринки, кольоринки пам,пам,пам
Жовті сонечка краплинки пам,пам,пам
Є у Вови, і в Іринки пам,пам,пам
Є в Артемка, і в Крістінки пам,пам,пам
Кольоринки, кольоринки пам,пам,пам
Жовті сонечка краплинки пам,пам,пам
Є в листочків,є у квітки пам, пам,пам
Кольоринкам раді дітки пам ,пам, пам
2 Сонечко тепленьке квіти обнімало,
Пелюстки жовтенькі пестило ласкаво.
Кольоринки сонечко усім дарувало,
Всю природу на землі сонце цілувало.

Сонце: Візьміть від мене в дарунок торбинку-смакотинку а в ній мої кольоринки.
ДЯКУЄМО СОНЕЧКО.

Автор: 

Лінива Валентина Василівна вихователь

Голосування

Які матеріали Ви шукаєте?:

Останні коментарі