Користувацький вхід

Конспект заняття на тему: «Русалонька» для дітей середнього дошкільного віку з використанням методу «занурення у казку»

Зареєструйтесь,
щоб мати можливість переглядати всі сторінки та файли,
публікувати власні матеріали, отримувати сертифікати.

...

0

Програмовий зміст:
• Використовуючи метод «занурення у казку», сприяти глибокому емоційному сприйняттю змісту казки «Русалонька» Ганса Хрістіана Андерсона ;
• учити знаходити адекватне зовнішнє вираження різним емоціям, почуттям, станам;
• спонукати дітей до активних висловлювань, перевтілення і фантазування, вчити тонко відчувати певний образ;
• активізувати вербальні засоби виразності під час спілкування - жести, рухи,міміку;
• сприяти формуванню вербальних і не вербальних комунікативних умінь дітей;
• допомагати дітям усвідомлювати свої емоції через розуміння переживань інших (героїв казок), за допомогою ігор, які містять психоаналітичні, емоційні вправи та етюди, інсценівки, пантоміму.
Обладнання:
• мішечки з предметами моря за кількістю дітей;
• дидактична гра «Морський вовк»
• портрети Русалоньки із зображенням різних емоційних та фізичних станів;
• обладнання для творчої діяльності – глиняні фігурки морських мешканців, кольоровий папір, ножиці, клей великий малюнок «Чарівний світ океану», музичні записи різного характеру (тривожний, грайливий, спокійний).
Хід заняття:
Вихователь: Сьогодні наша подорож почнеться на морському дні, тому що ми відправимось у казку «Русалонька». Під музику повільно занурюватимемося на морське дно – пливемо у казку. Заплющить очі . (звучить музика, діти заплющують очі.) Послухайте музику і покажіть,як хвилюється море. (діти повільно присідають. За їх спинами вихователь розкладає мішечки.) От ми іна морському дні. Огляньтеся навколо. Що ви бачите?(Діти відповідають.)

Дидактична гра «Чарівний мішечок»
Вміст мішечків: мушлі, рибки, іграшковий корабель, скринька з коштовностями, камінець, ключ, монети, водорості, фотографія морського капітана.
Хід гри: Діти по черзі на дотик визначають, що є в їхніх мішечках, та висловлюють свої міркування, як предмет чи істота потрапили на морські глибини.

Дидактична гра «Морський вовк»
Хід гри: Вихователь пропонує дітям розглянути зображення морських і прісноводних мешканців – трофеї Морського вовка. Морський вовк вже не пам’ятає, де їх здобув, і тому вихователь пропонує дітям допомогти пригадати, які саме трофеї капітан здобув у морських походах.

Дидактична гра «Уявний предмет»
Хід гри: Вихователь розповідає, що морські глибини ховають не лише дивовижних мешканців, а й багато предметів, які затонули. Пропонує уявити намисто:
- Яке воно? Розкажи.
Дитина розповідає й імітує, ніби одягає намисто, милується ним.
- А ось колючий морський їжак. Розкажи, який він.
Вихователь звертається по черзі до кожної дитини, пропонуючи уявити і описати змію,черепаху,електричного ската, скриньку з коштовностями, краба, підзорну трубу тощо.

Вихователь: Діти, поки ми гралися на морському дні, до нас завітала казка. Слухайте:У відкритому морі вода синя, і прозора, як скло. Там, у відкритому морі, на найбільшій глибині дуже давно стояв палац морського царя. І було у царя шість дочок, щість гарненьких Русалоньок. Але найкраща з усіх – наймолодша. День у день гралися Русалоньки з підводними мешканцями та хвилями і мріяли.

Дидактична гра «Якби я був (була)…»
Хід гри: Вихователь пропонує кожній дитині закінчити висловлювання: - Якби я був (була) вітром (морем, невидимкою, хмаркою, пташкою, зіркою, бджілкою,квіткою, сніжинкою, феєю тощо), то...
Вихователь: А ще Русалонькам подобалося грати у гру «Актори».

Дидактична гра «Актори»
Хід гри: Вихователь пропонує дітям по черзі витягувати фанти у вигляді портретів Русалоньок на яких відображено різні емоційні чи фізичні стани. Відповідно до запропонованого стану слід відповідно продекламувати знайомим дітям вірш, а саме:
• радісно;
• злякано;
• плачучи;
• здивовано;
• ніби дуже змерз.
Вихователь: Звичайно ж, подобалося Русалонькам і танцювати.

Під музику діти виконують плавні рухи, вдаючи танок Русалоньок та рибок .
Вихователь: Наймолодша русалонька дуже мріяла побувати на поверхні моря, хоча морський цар суворо заборонив це робити. Одного разу вона все ж не втрималася і піднялася на поверхню. Неподалік від того місця, де виринула Русалонька, погойдувався на хвилях великий корабель. На його борту Русалонька побачила прекрасного Принца з великими чорними очима і вже не могла відірвати від нього погляду. Тим часом настала ніч, став підійматися вітер. На морі починався шторм…

Вправа «Шторм на морі»
Діти погойдуються з боку в бік, поступово збільшуючи амплітуду руху.

Вихователь: Корабель скрипів і тріскотів, а незабаром зовсім розлетівся на друзки. Кожен рятувався із тонучого корабля, як міг. Принц уже зовсім вибився із сил і знепритомнів, коли на допомогу йому кинулася Русалонька. Вона допливла з Принцем до берега і залишила його на піску. Настав рахунок, Принц отямився. А Русалонька з тих пір часто підпливала до берега і милувалася Принцем – вона закохалася.
- Попливу я до Морської Відьми, може вона мені допоможе, - вирішила Русалонька.
Русалонька пливла довго, час від часу зустрічаючи своїх друзів. Як ви вважаєте, кого вона зустріла? (Очікувані відповіді: морську зірку, дельфінів, рибу-меч, рибу-голку, восьминога, медузу…)
- Знаю, навіщо ти прийшла!- сказала Морська Відьма. – Хочеш замість риб’ячого хвоста отримати дві ніжки, щоб Принц тебе покохав?
І морська Відьма зареготала голосно і бридко, а потім сказала:
- Добре, я допоможу тобі. Вип’єш зілля, і твій хвіст роздвоїться, перетворившись на дві ніжки. Але за це ти віддаси мені свій голос. І пам’ятай: якщо Принц одружиться з іншою, то серце твоє розірветься на частини, і ти перетворишся на морську піну.
- Нехай буде так, - прошепотіла Русалонька. Вона випила напій,і її хвіст перетворився на ніжки. Але говорити вона вже не могла.
Русалонька поспішила на берег, де прогулювався її любий Принц. Вони познайомилися і подружилися.

Дидактична гра «Пантоміма»
Хід гри: Вихователь пропонує хлопчикам взяти на себе роль Принців,а дівчаткам Русалоньок і обрати собі пару. Кожна Русалонька мовчки, за допомогою міміки, жестів, рухів тіла намагається пояснити Принцу:
• я нездужаю, болить голова;
• на вулиці дощ, візьми парасольку;
• кожен крок приносить мені невимовний біль;
• дарую тобі своє серце;
• я приготувала для тебе торт;
• насправді я донька моря.

Вихователь: Ось так намагалися спілкуватися і Принц з Русалонькою. Він полюбив її, але так, як люблять милих маленьких діток. А закохався в іншу дівчину,на якій і вирішив одружитись. І от прийшов день весілля і останній день життя Русалоньки. Рано-вранці Русалонька нахилилася перед Принцем, який спав, поцілувала його у прекрасне чоло. Потім вона кинулась у море і відчула, як тіло її розливається піною. Русалонька бачила ясне сонце, перед нею у повітрі плавали якісь прозорі створіння.
- Куди я йду? – запитала їх Русалонька.
- До дочок повітря!
І Русалонька простягнула свої прозорі руки до сонця…

От закінчилась наша казка. Вам шкода Русалоньку? Чому? Що чудового є у повітрі? Чи хотілося б вам літати?

Рухлива гра «Море хвилюється»
Хід гри: Вихователь ділить дітей на дві підгрупи, які по черзі за допомогою рухів створюють «морські фігури». На слова дітей першої групи: «Море хвилюється – раз, море хвилюється – два, море хвилюється три – морська фігура замри!» - діти другої підгрупи створюють морську фігуру – хвилі, кита, човен, восьминогів тощо. А діти першої підгрупи мають відгадати, яку фігуру зображено. Потім вони міняються ролями.

Вихователь: А тепер уявіть себе художниками. Давайте разом зобразимо чарівний світ океану таким, яким його бачила Русалонька.

Діти виконують колективну роботу «Чарівний світ океану:вирізають з кольорового паперу рибок; розмальовують заздалегідь виліплених з глини морських зірок, кошиків,восьминогів;готують тло і виготовляють колаж, наліплюючи на тло морських мешканців та домальовуючи деталі.

Автор: 

Новікова Тетяна Володимирівна

Голосування

Які матеріали Ви шукаєте?:

Останні коментарі