Користувацький вхід

Конспект інтегрованого заняття (пізнавальний, мовленнєвий розвиток) для дітей різновікової групи з вадами зору „Сонечко та його друзі. Значення сонячного тепла на землі”.

Зареєструйтесь,
щоб мати можливість переглядати всі сторінки та файли,
публікувати власні матеріали, отримувати сертифікати.


0

Конспект інтегрованого заняття (пізнавальний, мовленнєвий розвиток)
для дітей різновікової групи з вадами зору
„Сонечко та його друзі. Значення сонячного тепла на землі”.

Програмовий зміст:
1. Розширити уявлення дітей про сонце, допомогти усвідомити значення сонячного тепла для всього живого на землі, вчити встановлювати причинно-наслідкові зв’язки в природі.
2. Закріплювати вміння орієнтуватись в просторі, правильно вживати іменники з прийменниками.Розвивати зв’язне мовлення,доказове мислення.
4. Вправляти в художньо-практичній діяльності, закріпити навички аплікування різними матеріалами.
5. Виховувати любов до рідної природи.
Корекційна мета: розвивати прослідковуючу функцію ока,співдружність руки і ока,кольоросприйняття,дрібну моторику рук.
Матеріал:сюжетно-дидактичне панно „Пори року”; площинні зображення: сонячний зайчик, сліди, хмаринки, жук-сонечко,соняшник, різнокольорові квіти, жовтий круг; фланелеграф, ліхтарик, картинки з зображенням природи, куб „Визнач настрій”; обладнання для аплікації та плетіння нитками.
Словник: сонячний зайчик, жук-сонечко,соняшник,корисне, потрібне.
Попередня підготовка дітей: спостереження на природі, пророщування зерен пшениці на сонячній стороні та в затінку, соляризація очей, вивчення малих фольклорних творів, читання „Дитячої енциклопедіі”.
Використана література:Богуш А.М., Орланова Н.П., Зеленко Н.І., Лихолєтова З.К. „Методика розвитку рідної мови і ознайомлення з навколишнім у дошкільному закладі”, Богуш А.М. „Розвиток українського мовлення у дошкільників”.
Хід заняття
Вступна частина.
Вітаночка:
Усміхнуся всім навколо –
Небу, сонцю, квітам, людям,
І тоді обов’язково
День для всіх веселим буде.
Вихователь:
- Хто залишив сліди на стіні? (міркування дітей).
-Прослідкуйте очима, куди ведуть сліди? (до казкового лісу).
Вправа на прослідковування очима.
Основна частина.
-Сьогодні до нас завітав гість: маленький, пухнастий, усього боїться, полохливий, соромиться підійти. Хто це? (зайчик).Який він? (маленький, пухнастий, жовтий.....)Хто перефарбував його в жовтий колір? (міркування дітей). Наш зайчик не простий, а …(сонячний).
-А чому зайчик до нас прийшов?(міркування дітей).
-Який у нього настрій?(міркування дітей).
- У нашого гостя з собою дарунок. Це дзеркальце.Як ви думаєте,навіщо воно зайчику?(міркування дітей).
-Сонячний зайчик хоче пограти з вами у хованки.
Мовно-зорова вправа „Де сховався Сонячний зайчик?”
(За допомогою ліхтарика вихователь вказує під стіл, на стіну,на стілець тощо...Діти називають, де сховався Сонячний зайчик. Діти зосереджують зір на світлі від ліхтарика).
(Навести ліхтарик на жовтий круг).
-Кого знайшов наш зайчик? (колобка, монетку, сонечко....)
-Якщо це сонце, то повернемо його на небо (прикріпити сонце до блакитного плаката).
Дидактична гра „Якби не було сонця...”
(за допомогою картинок діти розповідають про значення сонячного тепла для всього живого на землі).
-А чого не вистачає у нашого сонечка?(промінців).
(Запропонувати дітям створити промінці:старші діти плетуть з жовтих ниток, молодші – аплікують дрібнонарізаними нитками).
-Подаруємо сонечку промінці та компліменти.
-Сонце в небі ясне сяє,
Промінці нам простягає,
Щедро нам проміння ллє.
Здрастуй, сонечко моє!
Фізхвилинка.
Сонечко втомилося
Нам усім світити.
Нам його швиденько
Слід розвеселити:
Немов курочка чубата
На одній нозі стрибати,
І як півник голосистий
Треба швидко нам присісти.
Немов котик, вигнуть спинку,
Як горобчик, зацвірінькать,
І як жабка, пострибати,
І як бусол, постояти.
Дуже добре, дуже мило
Добре всі ми відпочили.
-Набігли хмари. Як можна прогнати хмари? (дмухнути на хмаринки, розповісти заклички).
Дихальна гімнастика (за А.Стрельніковою).
Заклички.
-З сонцем кожен дружить,
бо його всі люблять дуже:
і дорослі, і малята.
В сонця друзів скрізь багато.
- Хто у сонечка друзі? (міркування дітей).
-У червоного малятки
На спині краплинки-цятки.
Чорні вуса,голова,
любить лагідні слова. (Жук-сонечко).
-На сонечко я схожий, і сонечко люблю.
До нього повертаю голівоньку свою. (Соняшник).
Заключна частина.
-Чи змінився настрій у нашого Сонячного зайчика?
Гра-емпатія „Який настрій?”
-Нехай Сонячний зайчик подарує наш хороший настрій і сонечко діткам молодшої групи.

Автор: 

Козинська Наталія Іванівна - вихователь офтальмологічноїгрупи ДНЗ№14,м.Новоград-Волинський

Голосування

Які матеріали Ви шукаєте?:

Останні коментарі