Користувацький вхід

Узагальнення і систематизація вивченого про іменник

Зареєструйтесь,
щоб мати можливість переглядати всі сторінки та файли,
публікувати власні матеріали, отримувати сертифікати.


1

Урок української мови у 6 класі
Тема уроку: Узагальнення і систематизація вивченого про іменник
Мета уроку: узагальнити і систематизувати відомості про іменник, удосконалювати орфографічні та пунктуаційні навички;розвивати навички самостійної роботи, логічне мислення, пам’ять; виховувати поважливе ставлення до матері
Тип уроку:урок узагальнення і систематизації вивченого матеріалу
Обладнання:сигнальні картки, символічні квіти, магнітофон, збірка поезій Н. Купчинської «Щастя мені до лиця»,підручник
Культурологічна лінія: бережіть матерів
Єпіграф
Майбутнє нації в руках матерів
О.Бальзак

Хід уроку
І.Організаційний момент
Хвилинка психологічного настрою
Визначення емоційної готовності учнів до уроку
Перед вами на партах лежать символічні квіти – квіти щастя. Напишіть, будь ласка ,сусідові по парті побажання щодо уроку.
ІІ. Повідомлення теми, мотивація навчальної діяльності
*Слово учителя.
- Діти, чи любите ви квіти? Якщо так, то які саме?
- Кому востаннє дарували квіти?
- А чи часто ви даруєте квіти своїм матерям?
(Відповіді учнів)
*Творча самостійна робота.
Прочитати віршовані рядки, виписати з них іменники, визначити морфологічні ознаки
А волошок,
Маку скільки!
Материнка, сокирки,
І дзвіночки, і васильки –
Все вам добре на вінки.
(К. Перелісна)
ІІІ. Закріплення знань, умінь і навичок.
* «Мозковий штурм» : іменник
* Словниковий диктант
Людина, дитина,сад,життя,рука,серце, плоди,свято.
( Учні називають, до якої відміни відносяться іменники.
Складають речення з поданих слів.)
* Повідомлення учениці про свято Матері

*Пояснювальний диктант
В першу весну свого шкільного життя діти посадили «Сад матерів» — 31 яблуню і стільки ж кущів винограду. Адже мама — найдорожча і найближча людина. Через 3 роки яблука і виноград принесуть перші плоди. Перше яблуко, перший виноград матері — це і буде наш подарунок. Найсвятіше і найпрекрасніше в житті людини — це мати. І тепер кожну осінь, коли наш сад давав плоди, ми святкували осіннє свято мами. Кожна дитина дарувала матері те, що виростила своїми руками ( «Серце віддаю дітям» В. Сухомлинський)
(Учні розповідають, як в їхніх сім’ях святкують День матері .Називають іменники, що означають назви істот та неістот.)
*Робота біля дошки. Синтаксичний розбір речення.
Через 3 роки яблука і виноград принесуть перші плоди.
* Завдання – змагання . Хто швидше провідміняє іменники квіти, сонце, Жінка.
* Поетична хвилинка. Учень читає поезію Н.Купчинської «Матері».
Шестикласники називають іменники, які були у вірші, вказують рід іменників.
* Робота з сигнальними картками.
(Учитель називає іменники . Учні, почувши іменник загальний, піднімають картку червоного кольору, а якщо власний – картку зеленого кольору.)
* Творча робота за поданою канвою «Моя мама»:
Яка моя мама? Мама постійно піклується про мене. Я люблю свою маму. Я завжди допомагатиму їй. Я не покину своєї мами у тяжкий для неї час…
Рефлексія.
* «Взаємні питання» з теми «Іменник»
*Метод –прес
Домашнє завдання
- Написати лист матері, використовуючи власні іменники
- Скласти кросворд »Іменник»

Автор: 

Кравченко Аліна Олександрівна

Голосування

Які матеріали Ви шукаєте?:

Останні коментарі