Користувацький вхід

Урок-гра.Географічні координати.Правила відліку географічної довготи і широти.

Зареєструйтесь,
щоб мати можливість переглядати всі сторінки та файли,
публікувати власні матеріали, отримувати сертифікати.

...

1

«Географічні координати.
Правила відліку географічної широти і довготи.»
Урок - гра.

Тема. Географічні координати.
Правила відліку географічної широти і довготи.
Мета: повторення та систематизація знань про способи зображення Землі; поглиблення та систематизація знань про форму й розміри Землі; формування знань про градусну сітку, меридіани та паралелі;Розвивати навички визначення географічної адреси точки;здійснювати між предметні зв’язки з літературою та математикою;виховувати уважність,самостійність.
Тип уроку: урок-гра «У пошуках скарбу».
Обладнання: підручники, атласи, настінна карта півкуль, глобус.
Опорні поняття: карта, глобус, екватор, геоїд, півкулі, коло.
Базові поняття: градусна сітка, меридіани, паралелі.
ПЛАН УРОКУ
I. Організаційний момент
II. Актуалізація опорних знань і вмінь
III. Повідомлення теми і мети уроку.
IV. Мотивація навчально - пізнавальної діяльності.
V. Проведення гри - подорожі.
VI. Підсумок уроку.
« Кажуть ,що є люди, байдужі до карти, але мені важко в це повірити.»
Хід уроку.
І .Організаційний момент.

Відгадати загадки.
Що за сестри ,що не обнімаються,
Плечем одна одної не торкаються?
(Паралепі)
Що за брати соколики Вибігли з колиски,
Розбіглися по світу Без пилу,без бризків,
Щоб зійтися знов докупи У «колисці-люлі»,
Де лежать сніги глибокі І льоди поснулі?
(Меридіани)
Розгадати анаграми.
НДМИРЕІИА ЛАПЕРЛАІ (меридіани) (паралелі)
3.Повідомлення теми і мети уроку.

Учитель.Чи допомогли вам ці завдання пригадати тему ,яку ми вивчали на

попередніх уроках?Так ми познайомилися із градусною сіткою на глобусі та

карті,паралелями та меридіанами.

4.Мотивація навчально-пізнавальної діяльності.
Учитель.Розповідь про піратів/
Сьогодні на урок до нас попала одна із записок,написана піратом,ім'я якого не збереглося.
«Далекі мої друзі.Я попав у дуже складну ситуацію .Сам-самісінький перебував я на острові 10 років. Помираю з думкою,що мій скарб буде знайдено. Закопую його в північній частині остро¬ва, під пальмою. Приблизні координати острова 8° пд. ш., І5°зх.д.)
Записка прочитана,залишається знайти це місце на карті, позна¬чити його на контурній карті і вирушити в подорож за скарбом. Але перш ніж ми вирушимо ,ми повинні пригадати те,що вивчали на попередніх уроках. Ці знання нам будуть потрібні в подорожі.
Бліц-опитування.
1.Умовні лінії,що з'єднюють полюси.(меридіани)
2.Який напрям мають паралелі.(захід-схід)
3.Умовні точки,через які проходить земна вісь.(Полюси)
4.Який шлях коротший-по ЗО ипн.ш, чи по 30°пд.ш.?(Шлях одина- ковий).
5.Який напрям мають меридіаниР(Північ-південь).
6.Назвіть основні сторони горизонту.
7.Яка довжина екватора в кілометрах.(40000)
8.Чи існує глобус України?(ні).
9.Назвіть материки,які мають тільки південну широту.
10..Щотаке географічні координати.(Широта і довгота точки).
11.Чому дорівнює довжина 1 градуса меридіана в кілометрах?(111км)
За правильні відповіді одержують піастри.
5.Поведения гри-подорожі.
Маршрут подорожі.
А тепер знайдемо на карті наш таємничий острів,позначимо його на карті.
-У якому океані лежить острів?
-У якому напрямку від нашого населеного пункту шукати скарб?
-Яким транспортом ви пропонуєте рухатися до острова?
На картуза допомогою стрілочок,прокладаємо шлях водою до нашого острова.
З Одеси ми вирушаємо на кораблі Чорним морем через протоку Босфор у Середземне море.Пропливаючи Середземним морем на Апенінському п-ові бачиво вершину влк.Етна .Визначте його координати (38°пн.ш.14°сх.д.). Рухаючись на захід пропливаємо через Гібралтарську протоку,і виходимо у відкритий океан.
Вийшовши у море кожен моряк повинен добре знати як себе поводити у непередбачуваних ситуаціях. Тому зараз ми спробуємо бути відважними моряками.
Рятувальні ситуації.
Ситуація .1
Радист рятувального судна «Друг» вловив сигнал «БОБ». Згодом координати 20°пн.ш. і 70°сх.д.У якому морі зазнало аварії судно,що просить допомоги?Між якими великими пів-островами знаходиться це море?Хто першим знайде на карті місце,де тоне корабель той врятує екіпаж і пасажирів.
(Аравійське море, п-ви Аравійський та Індостан)
Ситуація 2.
Теплохід на якому здійснювали подорож учні,зазнав аварії біля острова,розташованого далеко від материків.Члени екіпажу й всі пасажири врятувались і зараз перебувають на острові.Як назива¬ється цей острів,коли передані з сигналом «БОБ» координати- 50°пд.ш. і 70°сх.д.?
(Острів Кергелен)
Ситуація 3.
Ми повертаємося у минулі століття.Разом із знаменитим море-плавцем пливемо довгою покрученою протокою.Вечоріє.Зліва за бортом на березі великого острова спалахують вогні.Який острів ми бачимо?Координати нашого місцезнаходження:53°пд ш. і 70°зх.д.
(о. Вогняна Земля)
Ситуація 4.
Дослідник спускається в батискафі на дноМаріанськоїзапа- дини,де знаходиться найглибше уСвітовому океані місце. Знайдіть його на карті.Воно позначене абсолютною позначкою глибини 11022.Підйом на поверхню розпочнеться тільки тоді, коли хтось із вас правильно визначить координати місцезнаходження. (12°пн.ш..142°сх д.)
Географічна перекличка.
Кожному учню дається на парту слово-назва географічного об’єкта.На дошці вивішується список географічних координат. Кожен учень в атласі шукає координати свого об'єкта,зіставляє їх з написаними на дошці й прикріплює назву до відповідних координат на дошці.
Координати географічних об'єктів:
50°пн .ш /70°зх.д.(п-ів Мала Азія)
20°пд.ш.,45°сх.д.(острів Мадагаскар)
43°пд,ш.Д45°сх,д.(оТасманІя)
38°пн.ш.,50зх.д.(Гібралтарська протока)
2°пд.ш.,33°сх.д.(озеро Вікторія)
Учитель. Перекличку зробили.
Де скарб?Мавпа вкрала.Але залишила вам повідомлення,яке складається з перших літер назв географічних об'єктів,що мають координати...
Координати географічних об'єктів записані на дошці. 58°пн.ш.Д5°сх.д.(Скандинавський п-ів.)
5°пд.ш.Д05°сх.д(влк.Кракатау)
20°пн.ш./65°сх.д.(Аравійське море)
22ипд.ш.,44°зх.д.(Ріо-де-Женейро)
15°пн,ш./90°сх.д(Бенгальська затока)
16°пд.ш.,300сх.д.(3амбезі)
43°пн.ш.,79°зх.д.(Ніагарський водоспад)
20°пн.ш.,65°сх.д.(Аравійське море)
43°пн.ш.,79°зх.д.(Ніагарський водоспад)
5°пд.ш.Д08°сх.д.(о.Ява)
Скарб-знання.
6.Підсумок уроку.
Кожен у житті прагне мати скарб.
Для одних це гроші,коштовності,для інших-знання.Усі хто працював на уроці,збагатилися певною сумою знань з теми. А найважливіше для вас зараз це-бали. Давайте заглянемо в шкатулку зі скарбом і дістанемо для для себе оцінки.

Автор: 

Ковальчук Оксана Василівна,вчитель географії,школа

Голосування

Які матеріали Ви шукаєте?
Методичні рекомендації
5%
Розробки уроків
21%
Контрольні роботи
23%
Олімпіадні завдання
9%
Тести ЗНО
7%
Розробки позакласних заходів
5%
Календарне планування
23%
Інші матеріали
6%
Загальна кількість голосів: 16173

Останні коментарі