Користувацький вхід

Барви рідного краю.

Зареєструйтесь,
щоб мати можливість переглядати всі сторінки та файли,
публікувати власні матеріали, отримувати сертифікати.


0

Мета: формувати основи соціальної компетентності дітей, використовувати знання про рідне місто, Україну, відображати їх у різних життєвих ситуаціях, формувати комунікативно - мовленнєві вміння, адекватність мовленнєвих висловлювань, логічне й доказове мислення. Заохочувати виявляти ініціативу, творчість, формувати уявлення про екологічну проблему в місті та шляхи її рішення. Розвивати в дітей творчу уяву, виховувати любов до навколишнього світу, розвивати вміння відтворювати побачене на аркуші паперу.

Матеріали: слайд-шоу з об,єктами міста Донецька, Паперові долоньки з картинками: « Діти поливають квіти» , « Діти садять дерево», « Діти несуть шпаківні», «Хлопчик вішає годівнички» , « Діти висаджують квіти», « Діти підмітають доріжки», « Дорослі збирають сміття на берегу річки» , « Люди ремонтують лавки», « Люди замітають листя і завантажують його на машину», « Хлопчик ламає дерево», «Хлопчик руйнує гніздо», «Забруднена річка» і т.д. ; скринька, Крісло мрійника. Капелюх компліментів.

Попередня робота: екскурсії з батьками по місту, дидактичні ігри « Подорож містом» , Добре –погано», « Оціни вчинок» ; дидактичні вправи « Крісло мрійника», « Капелюх компліментів» , вивчення віршів, перегляд книги « Мій Донецьк».

ХІД ЗАНЯТТЯ:

Вихователь: Йдіть мої любі, під ніжки дивіться,
Гостям нашим любим щиро всміхніться.
Хай усмішка буде в кожній долоньці,
Мов проміння теплого сонця.
А наше заняття хай цікавим стане ,
Про нього розкажете татові й мамі.
( вітаємось з гостями)
Вихователь: давайте розкажемо остям про нашу групу:
Наша група краща всіх – дружні в нас малята,
Гарних іграшок нових дуже в нас багато,
Є ляльки , машини є, все моє і все твоє
А в сусідній групі , в них теж, напевне, краще всіх!

Вихователь: так , в нашій групі все найкраще і іграшки, і квіти і наші діти! Тож давайте зіграємо в гру .
ГРА « КАПЕЛЮХ КОМПЛІМЕНТІВ»

Вихователь: діти, а скажіть , будь-ласка, як називається місто , в якому ми живемо? А скажіть мені, яке наше місто ? Ось у мене є метелики , які ви розмальовували, вам потрібно сказати щось про наш Донецьк та викласти метелика на карту Донецька.

Дидактична вправа « Місто яке?»

Вихователь: так . справді наше місто красиве , веселе , привітне, рідне , мальовниче чарівне , святкове , затишне, різнокольорове , ніжне , як метелик . Давайте пригадаємо вірш про Донецьк :
У Донецьку я живу
Своє місто я люблю
Усім серцем усміхнуся
Йому низько поклонюся!

Вихователь: а звідки можна дізнатися про наше місто? ( з газет , по телебаченню, радіо , книг, ). А я скажу . що нещодавно дивилася новини про наш Донецьк , де розповідали , що не все так добре в нашому місті. Так , наше місто дуже гарне , мальовниче, але останнім часом деякі жителі не дбають про чистоту , красу Донецька. У місті з,явилися якісь Зривайки, Недбайки, Поламайки. Тож давайте подивимось , чи насправді в нашому місті не все гаразд…

ПЕРЕГЛЯД НОВИН.

Вихователь: Що побачили? Смітники. Зламані гірки та лавочки, безпритульні коти та собаки… Які у вас виникли відчуття , настрій, коли ви побачили забруднені вулиці , безпритульних тварин.? Таки є в нашому місті недбайли, Зривайки, Поламайки. Хто хоче бути таким? Що можуть зробити дорослі і діти , щоб наше місто було чисте, квітуче, сонячне?

ГРА « ДОБРЕ - ПОГАНО»
( на дитячих долоньках картинки розкладаємо по двох кошиках)

Вихователь: давайте кошик з поганими ділами заховаємо назавжди ( діти промовляють:

Йдіть недобрі, погані діла
Ми не хочемо бачити зла,
Виростуть наші малята
Добрі та дбайливі доннечата!

А від добрих справ людей і дітей все в місті засяє, як сонечко! Давайте викладемо наші долоньки сонечком!

Фізкульт-хвилинка

Той , хто любить працювати, має добрих справ багато
Квіти в квітнику полити, древце ще посадити
Підмести в саду доріжку. Ще і наш майданчик трішки.
Збудувати годівничку для горобчика й синички
Щоб у наших у діток був красивий дитсадок!

Вихователь : ми любимо своє місто, тож давайте відправимося в подорож Донецьком…

ПЕРЕГЛЯД СЛАЙДІВ.

Вихователь: так , наше місто найулюбленіше, найгарніше. Є у нас і театри , і кінотеатри, цирк , парки , дельфінарій, аквапарк…А зараз ми помріємо трішечки про те , що б нам хотілося бачити в рідному місті ….

ГРА « КРІСЛО МРІЙНИКА»

Вихователь : ось ми і помріяли про те , яким буде наш Донецьк в майбутньому. А сьогодні я пропоную намалювати наш рідний Донецьк з його териконами та “Донбас - Ареною”, парком кованих фігур та усіма улюбленим парком Щербакова. А завдання буде слідуюче: я буду показувати той чи інший об’єкт Донецька, а хто його відгадає – повинен домалювати свій сюжет. (На заготовлених аркушах паперу з картинками того чи іншого місця Донецька діти домальовують картину.) А перед початком роботи, ми зробимо масаж долоньок.

МАСАЖ ДОЛОНЬОК ГОРІШКАМИ :

У садочок ми підемо і горішки там зберемо,
Візьмем в руки раз і два, скажем чарівні слова :
Ви горішки нас гартуйте , від хвороб усіх лікуйте
В ручках будем вас качати свій масаж розпочинати
Заховали, показали і в долоньках покачали
Пальчики поназивали. Намалюєм на долоньці сонечко кругленьке промінці пряменькі
А на другій долоньці намалюємо товариша сонечка – Колобка
Він кругленький , як сонечко, він жовтенький як сонечко
Веселенький , як сонечко. Колобок по доріжці покотився у нашій ручці зупинився
Ось масажу і кінець , а хто його робив – молодець!

ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА :

Ми маленькі шахтарі прокидаємось на зорі,
Встали , потягнулися , сонцю посміхнулися.
Треба м,язи тренувати , щоб вугілля здобувати
Раз нагнулись, два присіли
І хутчіш взялись за діло !

Під музичний супровід пісень про Донецьк діти малюють рідне місто.

На прощання діти дарують гостям по троянді, як символ міста Донецька.

На прощання гостям щирим,
Щоб не забували нас,
Ми даруємо на згадку
По троянді від нас!

Автор: 

Крикля Неля

Голосування

Які матеріали Ви шукаєте?:

Останні коментарі