Користувацький вхід

Останні публікації

Проблеми сучасної освіти

Зареєструйтесь,
щоб мати можливість переглядати всі сторінки та файли,
публікувати власні матеріали, отримувати сертифікати.

...

0

У теперішньому суспільстві, коли науково-технічний прогрес досягає максимуму, проблеми освіти з кожним роком набирають обертів. Показники якості знань серед учнів знижуються і, як наслідок, кількість учнів, які не можуть скласти ЗНО, зростає. Всі ВНЗ України мають право підвищувати мінімальний прохідний бал з базових дисциплін і тепер він становить 140 балів, що є обов’язковою умовою для подання сертифікатів до приймальної комісії.
Сьогодні ми поринули у світ інформаційно-комп’ютерних технологій і це, насамперед, відображається на сучасній дитині, яку навчання і освіта вже цікавить найменше. Отож доцільно розглянути деякі аспекти проблем сучасної освіти.
Кожен учень має мобільний телефон. З одного боку – це засіб спілкування з рідними, друзями, а з іншого – це пристрій, який перешкоджає дітям повноцінно розвиватися як у навчальному плані, так і у виховному. Хоча згідно Наказу МОН України № 420 від 24.05.2007 року з 1 вересня 2007 року використання мобільних телефонів у загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладах усіма учасниками навчально-виховного процесу під час проведення навчальних занять забороняється, а те, що мобільний телефон опромінює наше тіло і негативно впливає на здоров’я, вже нікого не цікавить.
Наступною проблемою є Інтернет. Не варто забувати про те, що це не лише засіб пошуку інформації, новин чи цікавих фактів, це і соціальні мережі, де діти проводять весь свій вільний час, це і безмежний простір ігор та забороненого контенту, що негативно впливає на психіку та поведінку дітей.
Однією з провідних проблем є так звані “ готові домашні завдання ”. Зараз їх можна придбати у будь-якому книжковому магазині чи на ринку. Діти, знаючи, що є вже все “ готове ”, не проявляють ініціативи працювати самостійно.
Не варто забувати й про те, що актуальною проблемою залишається обмеження дітей батьківською увагою. На жаль, є такі, що не цікавляться справами дитини у школі. Це пояснюється постійною зайнятістю, перевтомою чи елементарною байдужістю. Головним завданням батьків є виховання своїх дітей, навчання їх правилам моралі, етики, поведінки у суспільстві. Вони повинні бути зразком, адже 75 % виховання залежить саме від батьків, а школа дає знання для здобуття освіти і тим самим вручає путівку у життя, яку треба доцільно використати, щоб реалізуватися у майбутньому.
Отже, для того щоб наші діти у сучасному соціумі мали високі моральні цінності, були гідними представниками українського народу, мали якісну освіту, вміли адаптуватися у теперішньому середовищі, потрібно приділяти їм увагу, завжди знати про їхні проблеми та допомагати їх вирішувати як у навчально-виховному плані, так і в особистому. І тоді, коли ми станемо для них опорою, підтримкою та взірцем, вони стануть кращими і їхнє майбутнє буде світлим і щасливим.

Автор: 

Стадник Єгор Анатолійович, учитель математики, Почапинський навчально-виховний комплекс "Дошкільний навчальний заклад-загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів" Лисянської районної ради Черкаської області

Голосування

Які матеріали Ви шукаєте?:

Останні коментарі