Користувацький вхід

Урок математики у 1 класі

Зареєструйтесь,
щоб мати можливість переглядати всі сторінки та файли,
публікувати власні матеріали, отримувати сертифікати.

...

0

Сьогодні перед педагогами стоїть важлива проблема: як зробити процес навчання ще більш цікавим і продуктивним, щоб у нього були залучені практично всі учні, щоб не було серед них нудьгуючих і байдужих. Як створити на уроці такі умови, за яких кожен учень відчув би свою успішність, свою інтелектуальну спроможність
Працюючи з учнями на уроках математики, у нас виникало питання: чому дітям важко розв’язувати задачі, виконувати обчислювання, запам’ятати таблицю множення. А головне – практично застосовувати набутий досвід у швидкозмінному світі. У своїй роботі використовували різні форми і методи навчання: як пасивні,так і активні. Однак, пошук не давав очікуваного результату. І нам пощастило побувати на обласному семінарі де відбулася зустріч з доктором педагогічних наук, професором С. О. Скворцовою, яка є співавтором Державного стандарту початкової загальної освіти з галузі «Математика» та нової навчальниої програми з математики. Ми вирішили почати працювати за новою методикою.
Діти прийшли до школи з різним рівнем підготовленості . Деякі з них ледве вміли називати числа в межах десяти у прямому порядку, не орієнтувалися у просторі, не володіли елементарними знаннями про способи класифікації та узагальнення множин. І, для нас було дуже важливо, щоб діти з низьким рівнем підготовки швидко адаптувалися до умов шкільного навчання, успішно опанували матеріал теми, який для них був практично новим, а діти з високим рівнем підготовленості - не загубили інтерес до навчання, а піднімалися на більш високий щабель засвоєння вже відомих понять.
Протягом навчального року діти вчилися із задоволенням, так як постійний успіх під час виконання математичних завдань, формував у дітей позитивне ставлення до математики, як до навчального предмету, дозволив їм набувати досвіду математичної діяльності, розвивати їх здібності.
Порівнюючи рівень підготовки першокласників з математики на початок і на кінець навчального року, ми можемо спостерігати що якість знань збільшилася на 3%. А на початок 2 класу – збільшилася на 1 %. Якщо порівняти якість знань учнів 1 класу мого минулого набору (2008-2009 н.р.) з якістю знань учнів 1 класу (2012-2013 н.р.), то різниця якості знань у 10%
----------------------------------------------------------------
Тема. Числа другого десятка
Мета: формувати розуміння способу утворення двоцифрових чисел із десятка і кількох одиниць
Дидактична задача: вчити утворювати , лічити та називати числа другого десятка, формувати вміння розв’язувати задачі на знаходження суми; розвивати уміння аналізувати та застосовувати знання на практиці, виховувати охайність, старанність, впевненість та увагу.
Обладнення :малюнок Сови, геометричні фігури, арифметичні штанги, палички для рахування, фішки- пазли, презентація
Хід уроку
| Організаційна частина ( 1 хв.)
Вже дзвінок нам дав сигнал:
Працювати час настав.
Стали всі рівненько. Посміхнулися один одному, подарували мені свої добрі посмішки . Починаємо урок.
Перевірка готовності до уроку.
||Мотивація
Сьогодні на уроці, діти, ми з вами продовжуємо подорож по країні Математика. І побуваємо на телепередачі «Що? Де? Коли?» Завдання нам приготувала Мудра Сова.. Де під час гри ми познайомимося із числами, в яких поряд із десятками є окремі одиниці. Вам цікаво що це за числа? Тоді вперед
Нагадую, що перед вами лежать фішки, які ви будете класти собі за правильні відповіді.
III Актуалізація опорних знань( 5 хв.)
Отже, гра починається. Мудра Сова приготувала вам перше завдання.
- Розглянемо геометричні фігури СЛАЙД

- Назвіть фігури в 1 ряді.
- Назвіть фігури 2 ряду

- Що цікавого помітили?( поміняли місцями геометричні фігури як по горизонталі . так і по вертикалі)
- Які має бути фігура в останньому ряді?(жовтий чотирикутник)

За правильну відповідь – фішка.
Усна лічба. Продовжуємо гру. Дайте відповідь.
Увага! На екран – СЛАЙД
10
- Скільки цифр використано для запису числа 10?( дві)
- Що означає цифра 1 в записі числа 10?( кількість десятків)
- Що означає цифра 0 в записі числа 10?( кількість одиниць)
- Назвіть найменше натурального число.(1)
- Назвіть найбільше число, що записується однією цифрою.(9)
- Назвіть найменше число,що записується двома цифрами. (10)
- Які числа називаються круглими?( ті,що закінчуються 0)
- Наведіть приклади. (10,20,30….)
- СЛАЙД
10 20 30 40 50 60 70 80 90 100
- Що в записі круглих чисел позначає цифра на першому місці зліва?(десятки)
- А що означає в записі круглих чисел 0?( 0- одиниць)
- Що спільного у назві чисел 20,30, 50,60.?( друга частина слова має - дцять, що вказує на десятки)

Той, хто дав правильну відповідь - фішка.
IVФормування нових знань.( 15 хв.)
Ми можемо продовжити нашу гру «Що? Де? Коли?» .
А зараз Мудра Сова підготувала для вас завдання «Загадкові числа».
Якщо ми справимося з цим завданням,то дізнаємося « таємницю» утворення чисел другого десятка.
1. Ознайомлення зі способом утворення , назвами та записом чисел другого десятка
А) Практична робота з дидактичним матеріалом (палички)
- Візьміть 1 пучок і порахуйте скільки паличок.
- Як інакше сказати,що у вас 10 паличок? ( 1 десяток)

- Візьміть 1 паличку , покладіть на 1 десяток.
- Що ми зробили?( ми 1 поклали на 10)
- Скільки стало всього паличок?( один-на дцять)
- Ми отримали число 11.
- Хто помітив зв'язок між дією, що ми виконували над десятком та одиницею? ( ми один поклали на 10. Десять скорочено –дцять. І отримали 11)
- В числі 11 скільки десятків паличок?(1 дес.)
- Візьміть десяток в ліву руку і покажіть
- Скільки тут окремих одиниць?(1)
- Візьміть її у праву руку і покажіть
- Скільки десятків та одиниць містить число 11?
- Покладіть на десяток ще 1 паличку.
- Скільки тепер паличок лежить на десятку?(дві)
- Що ми зробили?( ми два поклали на десять)
- Скільки всього паличок?(два –на-дцять. Дванадцять)
- Скільки десятків в числі 12?(1 дес.)
- Скільки окремих паличок? ( 2 од.)
- Скільки десятків і скільки одиниць у числі 12?
- Самостійно.
- Утворіть наступне число.
- Яке це буде число? (13)
- Скільки в ньому десятків ? Одиниць?
Зараз ми працювали з паличками, а їх можна замінити смужечками – арифметичними штангами. У вас лежать на парті ариф. Штанги. Повторюйте як я.
Б) Робота з арифметичними штангами (демонстрація на дошці)

Розглянемо, як одержали числа за допомогою арифметичних штанг.
На арифметичну штангу «10» поклали штангу-«1» Ми одержали число 11
Розглянемо як цю дію виконати з картками з числами:картку кладу на картку , причому так, щоб 1 лежала на 0 . Тепер не усі одиниці зв’язані у десяток. Синя цифра 1, що знаходиться зліва означає десяток, а червона1,на другому місці, що в числі одинадцять - 1 одиниця
В) Продовжуємо спостерігати як утворюються числа за зошитом. с. 35№2 Прокоментуйте, як одержали інші числа.
Коментар:
*ми штангу 2 поклали на штангу 10.Одержали число 12.Синя цифра означає, що в числі 12 -1десяток , а червона -2 одиниці.

*ми штангу 3 поклали на штангу 10.Одержали число 13.Синя цифра означає, що в числі 13 -1десяток , а червона -3 одиниці

* ми штангу 4 поклали на штангу 10.Одержали число 14.Синя цифра означає, що в числі 14 -1десяток , а червона -4 одиниці і т.д.
Г) Наступне завдання Мудрої Сови «Практичне завдання із штангами»
Хто бажає до дошки?
- Складіть за допомогою штанг число, яке містить 1 десяток і 5 одиниці.
- Позначте його картками з числами
- Складіть за допомогою штанги число, яке містить 1 десяток і 6 одиниць
- Познач його картками з числами.
д) Робота у парі. За допомогою арифметичних штанг складіть числа 17,18, 19 і позначте їх картками з числами.
Перевіряю. Молодці, справилися з завданням.
Фізкультхвилинка ( музична) «Ялинка» ( 1 хв.)
З вами продовжує грати Мудра Сова і пропонує прочитати числа
СЛАЙД
Оди-на-дцять Шіст-на- дцять
Два-на- дцять Сім- на- дцять
Три-на- дцять Вісім- на- дцять
Чотир-на- дцять Дев’ят-на- дцять
П’ят-на- дцять

- Прочитайте назви чисел, подані в завданні
- Розгляньте виділені синім кольором частини слів (- дцять)
- Що цікавого можна помітити?( ця частина в усіх назвах однакова)
- Чому? (тому що всі вони містять 1 десяток)
- Прочитайте перші частини слів. ( один,два,три…)
- З якими словами вони пов’язані?( з назвами чисел до 10)
-
Мудра Сова хоче, щоб ви зробили висновок
Висновок: таким чином числа другого десятка пов’язані з діями , які ми виконували при одержанні цих чисел: ми на десяток накладали певне число. Перша частина цих слів позначає кількість одиниць які ми поклали на десяток, а остання частина позначає 1 десяток.
СЛАЙД
11, 12,13,14,15,16,17,18,19
- Як можна назвати ці всі числа? ( числа другого десятка)
- Скільки у кожному числі десятків?(один десяток)

- А скільки одиниць? (1,2,3, …)
Молодці. Ви гарно працювали і дізналися таємницю як утворюються числа другого десятка і як правильно називаються.
VI Закріплення (10хв.)
1. Формування знань про утворення чисел другого десятка
Граємо далі. З нами грає Мудра Сова . Вона підготувала для вас завдання « Допоможи повернути числа на свої місця» с.36»№3
За допомогою олівця відтворити послідовність чисел першого десятка.
За аналогією - числа другого десятка.
- Прочитайте числа у кожному ряді.
- На скільки наступне число більше,ніж попереднє?
- Як одержати наступне число?
- Що спільного у чисел 1 і 11?
- Чим відрізняються?
- На скільки число у нижньому ряді більше, ніж у верньому?
Мудра Сова приготувала вам загадку
2. Самостійна робота .№5( домалюйте стільки шпильок, щоб кількість відповідала числу)
ПЕРЕВІРКА Скільки домалювали шпильок?
1мал.- 2,
2мал.-5,
3мал.-4.
Доведи. В числі 12 – 1 дес. 2 один.
Я й Сова задоволені , що ви всі впоралися із завдання. Не забувайте за правильне виконане завдання покласти фішку.
Фізкультхвилинка
А зараз давайте уявимо що ми кравчині і пошиємо одяг для мавпочок
В руку голку всі візьмем.
Разом шити ми почнем,
Всі ми шили, всі трудились,
Наші пальчики втомились.
А щоб гарно шити,
Пальцям треба відпочити!

Наступне завдання Мудрої Сови « Розв’яжи задачу»
3. Формування вмінь розв’язувати задачі. с. 37 №10
Читають задачу.
- Про кого йдеться в задачі?
- Виділіть ключові слова.(яблука, банани)

- Яке числове дане відноситься до слова яблука?(так -70кг)
- А груш?(30 кг)
- Яке запитання задачі?(Скільки всього кг фруктів)
- Покажіть опорну схему задач.( на знаходження суми)
Увага ! Правила « правильно сиди за партою», культура запису у зошиті
- Складіть короткий запис.
За коротким записом поясніть:
- Що означає число 70?

- Що означає число 30?
- Що є шуканим числом?
- Складіть схему.

- Якою арифметичною дією будемо розв’язувати задачу?( додаванням)
- Запишемо розв’язання задачі.( 30+70=100)
- Назвати відповідь.( 100 кг)
За охайність – фішка.
3.Формування замінювати більші одиниці вимірювання меншими
С. 36 №6(1 стовпчик - колективно, 2- біля дошки ( вставляють числа у прикладі), 3-самостійно)
- Скільки одиниць у 1 десятку?
- Скільки см у 1 дм?
Перевірка. За правильні відповіді – фішка.
4.Формування вміння змінювати менші одиниці вимірювання довжини більшими.с.37 №7 (1 стовпчик - колективно, 2- біля дошки( вставляють числа у прикладі), 3-самостійно)
- Скільки одиниць складають 1 десяток?(10)
- Скільки см у 1 дм?(10)
«Знайди значення виразів»
6. С.37 №9 Самостійна робота
Перевірка. Нагорода – фішки.
VII Рефлексія(1 хв.)
Діти, наша телепередача «Що? Де? Коли?» на сьогодні закінчується

- Над якою темою ми працювали сьогодні
- Назвіть числа першого десятка
- Назвіть числа другого десятка.
- А на які 2 множини можна розбити числа першого і другого десятка?
- А ось про це ви дізнаєтеся на наступному уроці математики.
Я і Мудра Сова задоволена вами.
Порахуйте кількість фішок , які ви отримали за свої правильні відповіді .
Але це не просто фішки,вони з секретом.
За допомогою них ви зможете скласти подарунок , який вам приготувала Мудра Сова, за гарну роботу на уроці.

Автор: 

Куц Алла Александровна

Голосування

Які матеріали Ви шукаєте?:

Останні коментарі