Користувацький вхід

Урок з трудового навчання.Світ професій.Виготовлення емблем.

Зареєструйтесь,
щоб мати можливість переглядати всі сторінки та файли,
публікувати власні матеріали, отримувати сертифікати.


0

Тема: Світ професій . Створення емблеми професії .
Мета:Вчити дітей орієнтуватися у світі професій і розуміти їх значення у житті люди-ни,збагачувати словник дітей,вчити працювати в парах ,вчити раціонально використовувати свій час.; удосконалювати навички роботи з папером.
Розвивати особливі якості кожної дитини :пам,ять,мислення,увагу,уяву ; виховувати повагу до людей кожної професії;прагнення сумлінно працювати.
Інструменти та матеріали:_кольоровий папір,ножиці , клей.
Обладнання: ,предметні малюнки ,презентація «Світ професій» ,знаряддя праці,конверти з шабло-нами,зразки емблем,таблиці-схеми ,технологічні картки,правила техніки безпеки, фотокартки батьків, мікрофони ,музичний супровід.
Хід уроку.
І. Організаційна частина
а)перевірка необхідного приладдя;
б)привітання з гостями ,
в) повторення гасла уроку:
Уважно слухати ,
Спільно працювати ,
Позитивно мислити ,
І тоді до нас
Хутчіш успіх прийде неодмінно .

ІІ. Повторення раніше вивченого матеріалу
Метод:_Бесіда «У світі професій»
-Діти,сьогодні ми помандруємо по незвичайному , чарівному і дуже-дуже цікавому світі.
А по якому відгадаєте ,коли розтопите своїм поглядом ось ці сніжинки ,що вкрили тему нашого уроку.Хто зміг прочитати ?.(світ професій).СЛАЙД №1 ,2
-А з яким типом професій ми вже знайомі?(Ми знаємо що існують професії типу «людина-природа») Помічники-чергові допоможіть нам відтворити таблицю.. Які професії сюди належать?
(Агроном,лісник,квітникар, ветеринарний лікар, ветфельдшер, зоотехнік, садівник,тваринник,
-З чим працюють люди цих професій?(З живою і неживою природою).
- Тому їх відносимо до професій типу ……..
ІІІ. Вивчення нового матеріалу
1) Повідомлення теми, мети, завдань уроку, мотивація навчальної діяльності учнів.
Тема:_Так, а сьогодні на уроці ми дізнаємося багато нового про інші професії та створимо емблеми деяких професій.
Мета і мотивація .Можливо комусь із вас вже сьогодні вдасться зробити вибір своєї майбутньої професії.
-А які це професії і що у них спільного взнаємо ,коли поглянемо на екран телевізора.
СЛАЙД №3 БІБЛІОТЕКАР
-Здогадалися яка професія?
- А як називаються люди ,які беруть книги у бібліотеці ?(читачі)
СЛАЙД №4 ПЕРУКАР
-А це яка професія? (Зачитати вірш )
- З ким працює перукар? ( з людьми)
СЛАЙД №5 ПОЖЕЖНИК
-Яка професія у цих мужніх людей ?
-За яким номером телефону викликають пожежників? (101)
СЛАЙД №6 ТРЕНЕР
-А хто це? ( ОЛЕГ БЛОХІН )
- Яка у нього професія ? (тренер футбольної команди міста Києва «Динамо»)
-З ким працює тренер ? ( з спортсменами )
- Розгадайте назву наступної професії за допомогою ребуса ( ,текст, курсор, вода, )
- СЛАЙД №7 ЕКСКУРСОВОД
-Діти зачитують вірш.
-Кожен з вас вирішує ким хоче стати ,але є такі хто вже вибрав собі професію ? Давайте відгадаємо ким хочуть бути ваші однокласники.(вчителем-учень тримає крейду і указку);
(міліціонером- жезл)
-Про які професії довідалися?
Що спільного у них ?
З ким або для кого працюють люди цих професій?(Для людей)
Тому ці професії належать до типу професій «людина-людина».
2) фізкультхвилинка
-А про ще одну професії ми навіть вірш знаємо .Давайте станемо на хвилинку будівельниками.(помічники показують рухи)
Тук-тук молотком.
Дім будую із дашком.
Височезний буде дім
Будем радо жити в нім.
ІV. Закріплення нових знань
- Відгадайте професію за таблицями(лікар,кухар ,актор),
- Завдяки чому ви впізнали ці професії?(малюнкам-символам)
- Отже,сьогодні ми будемо виготовляти емблеми цих професій.
- Що таке емблема?
- Ембле́ма (від грец. έμβλημα — вставка, опукла прикраса) — умовне означення певного поняття, ідеї за допомогою зображення.
-Які емблеми є у нашому класі ?(ГЕРБ УКРАЇНИ, М,ХМЕЛЬНИЦЬКОГО)
-А НА ВАШІЙ ФОРМІ Є ЄМБЛЕМА? (КОЛЕГІУМУ)
-А це емблема чого?(показую емблеми мерседеса,голуба) (МЕРСЕДЕС-компанія ,що виготовляє
машини)
(_Голуб — емблема руху прихильників миру;)
-Отже,клас буде об,єднано на 3 групи
1група –виконує емблему до професії кухаря,
2 група-лікаря,-
3група – актора.
І БУДЕТЕ ВИ ПРАЦЮВАТИ НАД ЕМБЛЕМОЮ В ПАРАХ.-
V. Вступний інструктаж
1).-У вас на партах лежать конверти з шаблонами . Виберіть лише ті шаблони, які відповідають вашій професії (БУДЬТЕ УВАЖНИМИ ШАБЛОНИ -ЦЕ ПОЛОВИНА ЕЛЕМЕНТА) .Покажіть які шаблони вибрали 1,2,3 група.
. Решту сховайте у конверт.
-Дістаньте ТЕХНОЛОГІЧНУ КАРТУ ,давайте прочитаємо порядок роботи.
- ТЕХНОЛОГІЧНА КАРТКА
1 Вибери папір відповідного кольору.
2 Зігни папір . Приклади шаблон до лінії згибу .Обведи простим олівцем.
3 Виріж
4 Розмісти спочатку елементи на основі емблеми (переконайся , що розташовано правильно ) і наклей.
5 Якщо є час ,то можеш доповнити емблему
-домовтеся з сусідом по парті ,хто який елемент буде вирізати.
2).Повторення правил безпеки.
_______ ПРАВИЛА РОБОЧОЇ ЛЮДИНИ.
1 Працюй на своєму робочому місці.
2 Перед початком роботи правильно приготуй робоче місце.
3 Під час роботи тримай робоче місце в порядку.
4 Бережи інструменти, економ матеріал, завжди думай. Як зробити краще.
5 Закінчив роботу, охайно прибери робоче місце.
ПРАВИЛА З ТЕХНІКИ БЕЗПЕКИ ПІД ЧАС РОБОТИ З НОЖИЦЯМИ.
1Працюй ножицями тільки на своєму робочому місці.
2 Зберігай ножиці в певному місці в закритому вигляді.
3 Ріж сидячі, не розмахуй, не впускай їх, слідкуй за пальцями.
4 Передавай ножиці в закритому вигляді кільцями вперед.
5 Не тримай ножиці кінцями вверх.
6 Не залишай їх у відкритому вигляді.
7 Без дозволу вчителя не бери інструменти.
VІ. Самостійна робота учнів та інструктаж вчителя.
1).Починаємо працювати в парах -виготовляємо емблему. Сидіть правильно ,працюйте тихо та охайно.Допомагайте один одному. Звертайтесь до мене ,якщо потрібна порада чи допомога.
Про виконання роботи сигналізуйте піднятими руками.
ХВИЛИНКА-ВЕСЕЛИНКА (цікаві фото)

*Для тих пар,які виготовили емблему додаткове завдання: скласти девіз професії (розрізані слова на частинки) та наклеїти на смужку паперу.
Завдання.
Склади шматки слів ,далі поєднай їх у речення .Наклей слова на смужку паперу - це девіз до твоєї професії. Прочитай декілька разів
Девізи:
1група –СМАЧНО, КОРИСНО ,ШВИДКО.
2група- Вилікуємо , допоможемо , порятуємо .
3група___ Талант, натхнення , аплодисменти _
VІІ. Заключний інструктаж.
-Завершуємо роботу над емблемами і прибираємо робоче місце..
-Один учень з пари вийде і прикріпить свою емблему на дошку.
Весь ряд зачитує девіз свої професії
VІІІ Підсумок уроку.Оцінювання.
1)-Ви всі сьогодні працювали на високому рівні,а оцінки я повідомлю на наступному уроці .
2)Діти, а яка професія є найпершою для кожної людини? А хочете дізнатися ? Погляньте на фото.?
Хто це? Так це ви ,а яка у вас професія?(Учень)
- Послухаємо вірш про вашу професію.
Учитель, лікар та геолог,
Письменник, слюсар чи кресляр —
Всі називають головною
Одну професію — школяр!
Бо всім відомо, що без школи,
Без знань, що мусиш там набуть,
Не станеш у житті ніколи
Тим, ким в дитинстві мрієш буть!
У нашому класі є діти ,які вже вчаться одній дуже цікавій професії .Вона теж належить до професій типу «людина-людина». Знаряддям праці є ось цей предмет (мікрофон)
Яка це професія?(журналіст)
Тому сьогодні вони спробують свої сили у цій справі.
(діти з мікрофонами беруть інтерв′ю)
Діти:-Сьогодні на уроці говорили про….
-Яка професія запам′яталася?
-Що сподобалося на уроці?
VІІІ. Прибирання робочих місць

Додаток №1
Загадки про професії
Золоті у нього руки:
Робить зачіски й перуки,
Підстриже і пофарбує,
Гарний настрій подарує.(Перукар)
Інструмен бере у руки-
Линуть чисті,ніжні звуки.
Люди кажуть: "Це талант!"
Добре грає ...(Музикант)
Біга пензлик по тканині,
Підкоряючись людині,
А людина творить свій.
Не повторний світ живий(Художник)
Хто одежу шиє всім:
І дорослим, і малим,
Дружить з голкою й тканиною,
Строчить швейною машиною.(Швачка)
Там де він,чудові пахощі,
На дітей чекають ласощі:
Шоколадки і цукерки із начинками,
Тістечка із кремом і родзинками.(Кондитер)
Прокидається він рано
І пече нам хліб духмяний.
Бублики і пиріжки
Пряники й медівники.(Пекар)
Він для кожної людини
Ліки має й вітаміни,
Прочита рецепт уважно,
Що і як робить підкаже.(Аптекар)
Хто людей з біди рятує
І хвороби всі лікує-
Призначає процедури
І таблетки і мікстури?(Лікар)
У нас цю професію знають усі:
Сидить за кермом вантажівки й таксі,
Вантаж і людей він по місту розвозить
У літню спекоту й зимові морози.(Шофер)
У театрі грає ролі:
Нині- вчителя у школі,
Завтра буде інша роль:
То бідняк він, то король.(Актор)
Хто як квочка із курчатами,
В дитсадку щодня з малятами?
Хто їх пильно доглядає,
Няньчить,пестить,розважає?(Вихователька)
Як приходимо у клас,
Там чекає він на нас.
Вчить писати і читати,
І невтомно працювати.(Вчитель)
Додаток №2
Професії у віршах
А
Грунт удобрювати як? Де посіяти буряк?
Як рослини захищати, від хвороб їх лікувати?
Все в сільському господарстві агрономи знають,
І за це їх на селі дуже поважають.
Б
Батько в мене – будівельник,
Він новий будує дім.
Коли вирасту, то сяду
В кран підйомний поруч з ним.
В
У садочку вихователі, як бабусі, і як матері:
Нагодують, погуляють, спати діток повкладають,
Почитають нову казку, подарують свою ласку.
Г
Корисні копалини мрію шукати,
Для цього потрібно геологом стати.
Я влітку вивчаю, коли я в селі,
Властивості, склад і будову Землі.
Д
З вантажом ідуть машини, із країни до країни,
І вже декілька ночей не змикав шофер очей.
Він доставить в строк вантаж,
дальнобійник спритний наш.
Е
Став би я екскурсоводом,
Спілкувався б із народом,
По музею б я ходив,
Про мистецтво б говорив.
Є
Єгерь – професія дуже цікава,
Від браконьєрів ліси берегти.
Щоб ти з родиной в чудову діброву
Зміг би у будь-яку пору прийти.
Ж
В серпні почались жнива,вже хліба дозріли.
Жнець працює день і ніч,не шкодує сили.
Щоб були тобі й мені паляниці запашні.
З
Хто за рух відповідає, розклад поїздів складає?
Залізничник, мій дідусь, в нього я порядку вчусь.І
і
Історик вивчає події і дати,
Щоб шану героям Вітчизни відддати,
Хай дітям своїм перекажуть батьки
Про подвиг народу в воєнні роки.
Ї
Коней приборкує в цирку їздець,
Верхи він мчить по арені.
В залі шепочуть: "Який молодець!
Гарний в своєму натхненні".
Й
Маму з татом поважай, дома їм допомагай.
Підмітай та посуд мий, якщо бачиш, що брудний.
Свої речі поскладай, відпочити мамі дай.
К
Мрія кожного хлопчини – це зіркові височини.
Космонавт у кораблі відлітає від Землі.
Та на жаль, іще ми діти, на ракеті щоб летіти.
Л
З понеділка по суботу ходить лікар на роботу.
Якщо раптом захворію, може вийти і в неділю.
Він мені призначить ліки,перевірить горло, ніс,
Скаже їсти борщ і кашу, щоб одужав я й підріс!

М
Службу державну митник несе,
Зайвого злодій не провезе.
Що у валізах, в вантажних вагонах
Перевіряють люди в погонах.
Н
На роботі мама й тато, а я з нянею сиджу,
В неї досвіду багато, з нею змалку я дружу.
Погуляє, нагодує і до школи підготує.
О
Охоронець уважний ходить біля вітрин,
За порядком пильнує в супермаркеті він.
П
На виклик пожежна машина летить,
Сміливий пожежник в кабіні сидить.
Його телефон "01" люди знають,
І в разі пожежі завжди викликають.
Р
Із іншої країни він репортаж веде,
Наш репортер кмітливий цікаве скрізь знайде.
С
В саду працює садівник: дерева обгортає,
Кущам він форму придає, троянди поливає.
Створив він затишок в саду, охоче я туди іду.
Т
Якщо дуже поспішаю, то таксі я викликаю;
Хай таксист по місту мчить, доберуся я за мить.
У
Прийдуть до школи діти малі
Там їх зустрінуть учителі,
Будуть навчати читати, писати
І один одному допомагати.
Ф
Нам фото на пам’ять фотограф зробив,
І нашу родину він там відтворив.
Нехай дуже швидко минають роки,
На фото родинне дивлюсь залюбки.
Х
Художник чудові картини малює,
В музеї милуююсь пейзажами я,
Там рідна природа, річки і долини,
Лани золоті, Україна моя!
Ц
До цирюльника ходила,
Модну зачіску робила.
Волосся стало чепурне –
Ви не впізнаєте мене!
Ч
Чобітки чоботарю я свої не подарю.
Хай він їх відремонтує, до зими їх підготує,
Тепло взуюсь, одягнуся, на гринджолах прокачуся!
Ш
Шахтар – професія складна, дитина кожна знає.
Вугілля для країни він в шахті добуває.
Працює він з наснагою – ми вдячні із повагою.
Ю
Знає він обов’язки, знає всі права,
Це юрист досвідчений – світла голова.
Він закони пояснить у своїй країні.
Зможе він допомогти будь-якій людині.
Я
Полюбуйтесь на спортсмена
На засмаглого яхтсмена,
Він сміливий та моторний,
Трюк він робить неповторний.
Ь
Є професій так багато:
Мама – кухар, слюсар тато.
А я б в пекарні працював,
І хліб м’якенький випікав.

Автор: 

Дубіцька Г. М.

Голосування

Які матеріали Ви шукаєте?:

Останні коментарі