Користувацький вхід

Урок географії на тему: "Фізико-географічна характеристика Чорного моря"

Зареєструйтесь,
щоб мати можливість переглядати всі сторінки та файли,
публікувати власні матеріали, отримувати сертифікати.


0

Фізико-географічна Характеристика Чорного Моря

Мета:охарактеризувати природу Чорного моря; вчити працювати з різними джерелами інформації; закріплювати навички роботи з картою; розвивати в учнів критичне мислення та вміння логічно їх викладати свої думки;виховувати нетерпіння до будь-яких проявів безгосподарності та безвідповідального ставлення до природного середовища;формувати власну точку зору,вміння і бажання працювати в колективі.
Тип уроку:формування нових знань.
Обладнання:фізична карта України, атлас України (8-9 кл.), підручник,Конституція України, контурні карти, магнітна дошка, план характеристики моря, відео фрагменти,телевізор,завдання для груп,фото рослин і тварин Чорного моря, додаткова література.

Хід уроку
I. Організаційний момент (1 хв)
II. Бліц - опитування (2 хв)
Будь-яке море, його таємнича стихія з давніх-давен притягувала до себе людину. А які моря омивають територію України? (Азовське,Чорне)
До басейну якого океану належать Чорне й Азовське моря ?(Атлантичного океану)
Яке значення для України має наявність виходу до морів? (Морська держава, торгівельні зв’язки,вихід до Атлантичного океану , рекреаційні ресурси,нафта,газ у шельфовій зоні)
III. Перевірка домашнього завдання
Індивідуальні картки
IV. Актуалізація опорних знань
Учитель. Море – довічна загадка ( відеофрагмент),що турбує людину всіма своїми проявами. На сьогоднішньому уроці ми звернемо увагу на характеристику другого моря,води якого омивають територію України, - Чорного.
Географічне положення
Площа – 422 тис. км ².
Протяжність: північ – південь – 624 км;
захід – схід – 1167 км.
Глибина: середня – близько 1300 м;
найбільша – 2245 м.
А знаєте,чому це море називається Чорним? (Демонструється відеофрагмент «Шторми». )
V. Географічний практикум
На контурну карту нанесіть елементи берегової лінії Чорного моря(затоки,лимани,півострови, острови). Хто перший виконає завдання, піднімає руку. (Показ на карті)
VI. Фізкультхвилинка
Вправа на увагу.
VII. Географічна естафета (робота в групах)
Учитель. Продовжуємо роботу за планом характеристики моря (з підручником і додатковими матеріалами). Необхідно записати інформацію з підручника і доповнити її за допомогою додаткової літератури.
VIII. Елементи екологічного тренінгу (релаксація)
IX. Закріплення знань
Учитель. А тепер давайте повернемося до початку уроку і перевіримо самі себе – чи досягли ми поставленої мети?
Щоб ви хотіли додати до всього того нового, що ви почули сьогодні на уроці, побачили, чого навчилися?

Калейдоскоп
Я б хотіла ще додати,що на узбережжі Чорного моря добре не тільки відпочивати, але й лікуватися. Свого часу тут побувала Л.Українка, яка лікувалась від важкої недуги. В неї є такі рядки про море:

В морі хвиля за хвилею лине.
Море наче здіймається вгору,
А склепіння небесне синє
Край свій ясний купає в морі…
А Т.Г. Шевченко, помираючи, промовляв до нас :

Схаменіться, будьте люди,
Бо лихо вам буде…

А. де Сент-Екзюпері навчав нас, із чого ми повинні починати свій день, щоб жилось усім людям добре на планеті Земля: «Встав уранці,вмився, привів себе в порядок – і відразу ж наведи лад на своїй планеті».

Учитель. Мені б хотілося, щоб ми самі дотримувалися цих слів і передавали цю естафету через наших гостей далі.
Це добре, що кожен із вас так піклується про природу, про землю, на якій ми живемо, про воду, яку п’ємо,а це все узагальнено і записано в головному документі нашої країни – в Конституції України.
Ви ж маєте на столах Конституцію України, прошу переглянути та знайти ті статті,в яких ідеться про охорону природи.
(Ст. 12,13,15,45,66 – зачитати.)
X. Підсумок уроку
XI. Домашнє завдання

Пам’ятка щодо роботи з картою ( на кожному столі)
1.Прочитай назву карти.
2.Познайомся з легендою карти: визнач, які географічні об’єкти чи явища показані на карті,які умовні позначення,які одиниці вимірювання прийняті для вираження кількісних показників.
3. Знайди позначені в легенді об’єкти та явища на самій карті.
4.За картографічною сіткою з’ясуй, в яких показниках дано оцифровку градусної сітки.
5. Познайомся з масштабом карти. Визнач ступінь зменшення.
6.З’ясуй, чи є додаткові матеріали, включені до змісту карти(коментарі,графіки,діаграми,рисунки,фото).
7. Читай текст підручника, карти атласу, знаходь виділені в тексті підручників назви географічних об’єктів на схемах,рисунках,даними довідкових матеріалів.

Автор: 

Чергинець Неля Володимирівна
учитель географії
Токівська ЗШ

Голосування

Які матеріали Ви шукаєте?:

Останні коментарі