Користувацький вхід

Остап Вишня."Веселі артисти"

Зареєструйтесь,
щоб мати можливість переглядати всі сторінки та файли,
публікувати власні матеріали, отримувати сертифікати.

...

0

Тема: Остап Вишня . Веселі артисти
Мета: Ознайомити дітей з творчістю О. Вишні, розвивати критичне мислення; розширювати знання дітей про циркових артистів - тварин; удосконалювати навички виразного, правильного, свідомого читання, уміння працювати з текстом, складати карту персонажів, збагачувати словниковий запас учнів; розширювати і поглиблювати уявлення про дружбу людини і тварини; розвивати зв’язне мовлення, пам’ять, мислення; виховувати любов до тварин.

ХІД УРОКУ
І. ОРГАНІЗАЦІЯ КЛАСУ
1.1.Створення позитивного настрою в учнів. Привітання.
«Добрий день !»
Учитель. Треба разом привітатись .
Діти. Добрий день !
Учитель. Дружно голосно сказати.
Діти . Добрий день !
Учитель. Вліво, вправо поверніться
Своїм друзям посміхніться .
Діти. Добрий день !
Учитель. Дружно всі, не відставайте .
Діти. Добрий день !
- З яким настроєм прийшли сьогодні до школи?
- Що цікавого відбулось?
- Що нового помітили?
- Щоб наш день пройшов вдало, давай візьмемось за руки , посміхнемось і промовимо такі слова:
Усміхнімось всім довкола: небу, сонцю, квітам, людям.
І тоді обов’язково день для нас привітним буде.

ІІ. ПЕРЕВІРКА ДОМАШНЬОГО ЗАВДАННЯ
2.1.Читання слів на картках-блискавках (слайд 3)
2.2.Піраміди слів
ар тист ді ти
ко мік гляда чі
соко рить виста ва
талано витий нама гається
непо мітний мисли вський
теле фонна вилу пився
2.3. Фронтальне опитування.
- Назвіть українських поетів , авторів веселих віршів, з творами яких ми знайомі. (Грицько Бойко, Петро Бондарчук)
- Хто є головними героями веселих віршів цих поетів ? (Головними героями веселих віршів є діти, школярі )
- Який настрій створюють ці вірші ? (Веселий, радісний)
Вчитель. – Ну, що ж давайте будемо створювати веселий настрій за допомогою творів Грицька Бойка.
2.4.Читання гуморесок напам’ять.

ІІІ. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ УЧНІВ. ПІДГОТОВКА ДО ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ.
Сьогодні ми мандруємо в цирк.
3.1. Робота з деформованим текстом.
- Щоб дізнатися, звідки в нашу мову прийшло слово «цирк», відновіть текст і дізнайтесь, що означає слово « цирк». (Слайд 4)
воСло ркци данов висьз’яло
шеВпер в міРи лилосьосе.
У рій ста тинсьлакій вомі
«глийКру» начаозло восло.
- Давайте перевіримо, чи правильно ви відновили текст. (Слайд 5)
- Отже, то що означає слово «цирк» ? (Круглий)
- Як називається сцена цирку ? (Арена, і вона кругла )(Слайд 6 )
- І ззовні будівля цирку також кругла.(Слайд 7)
- Стеля цирку, яка називається «купол», також має округлу форму.(Слайд 7)
3.2.Евристична бесіда.
- Цирк – одне з найдавніших мистецтв. Ще в глибоку давнину у дні свят на площах єгипетських, грецьких, китайських міст виступали акробати, канатохідці, фокусники, жонглери. Проте, яким би маленьким чи великим не був цирк, арена його завжди однакова. У всіх цирках світу арена має круглу форму діаметром 13 метрів.
Представники різних професій працюють на цирковій арені.
3.3. Гра «Встанови значення слова. »
- За моїм поясненням визначить професії циркових артистів.
* артист цирку, що вміє підкидати і спритно ловити одночасно кілька предметів. (жонглер) (Слайд 8)
*артист цирку, який розвеселяє, втішає, заповнює паузи у виставі (клоун) (Слайд 9 )
*артист цирку, який демонструє фокуси, велику фізичну силу або нечутливість до болю. (факір) (Слайд 10)
*Виконавець складних гімнастичних номерів . (акробат) (Слайд 11)
*артист, який використовує спеціальні предмети для створення видимості чудес. (ілюзіоніст) (Слайд 12 )

ІV. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ.
4.Повідомлення теми і мети уроку.

V. ЗАСВОЄННЯ НОВИХ ЗНАНЬ.
5.1. Ознайомлення із життєвим та творчим шляхом Остапа Вишні.(слайд 14)
Остап Вишня – найулюбленіший і найпопулярніший народний письменник, талант якого виявився невмирущим. Павло Михайлович Губенко народився 13 листопада 1889 року на хуторі Чечві, поблизу містечка Грунь Зіньківського повіту на Полтавщині у незаможній багатодітній родині
Михайла Кіндратовича і його дружини Параски Олександрівни . Його літературний псевдонім - Остап Вишня. Він прийшов в українську гумористику, щоб своїм майстерним словом, своїм іскрометним сміхом стояти на сторожі правди і добра. Остап Вишня, фельдшер за освітою, порівняно пізно почав писати. Йому вже йшов четвертий десяток літ, коли в газетах і журналах з'явилися перші його фейлетони та гуморески. За якихось два-три роки він стає улюбленим письменником багатомільйонних мас читачів у місті й на селі. Уже наприкінці двадцятих років "на рахунку" Остапа Вишні було 23 книги, загальний тираж яких досягав шестизначного числа. На той час це була майже "космічна" цифра. Тільки тираж Шевченкового "Кобзаря" перевищував її.
У трагічні для України роки Остапа Вишню засуджено і запроторено до сталінських таборів. Лише у 1943 році Остапа Вишню було звільнено. І знову зазвучав його неповторний сміх. А читачі, як і раніше, з нетерпінням чекали його нових творів. Адже іскрометним сміхом він стояв на сторожі правди і добра. У своїх фельєтонах, памфлетах, оповіданнях Остап Вишня висміював владу, весело жартував над людськими вадами. Він любив дітей і багато веселих і жартівливих творів писав для маленьких читачів. Часто його оповідання друкувалися у журналі « Барвінок». Багато та успішно працював видатний письменник-гуморист над перекладами українською мовою творів "братів по духу" – Миколи Гоголя, Марка Твена, Ярослава Гашека. Помер Остап Вишня 28 вересня 1956 року, поховали його на Байковому кладовищі у Києві. Слово Остапа Вишні, чарівне й веселе, і сміх неповторний житимуть вічно, бо він сам був живою радісною усмішкою свого великого і талановитого народу.
Зверніть увагу на виставку творів видатного гумориста. Тут ви маєте можливість побачити відомі збірки ,твори, що принесли йому славу.

Вчитель. - Одним із найвеселіших творів Остапа Вишні є оповідання «Веселі артисти ».
(на дошці тема )
5.2.Слово вчителя.
- Саме з цим оповіданням ми з вами і будемо працювати . Але спочатку підготуємось до читання твору.
5.3.Словникова робота . Читання колонок слів. .(слайд 15)
*Створення проблемної ситуації .
- Назвіть слова , незрозумілі вам.
І колонку читають дівчата , ІІ колонку - хлопчики.
*Читання «луною» за вчителем.
І колонка
Інкубатор (апарат для штучного виведення з яєць птиці)
дзьобаючи
репетирує
пойнтер(мисливська порода собак )
звичайнісінькі
різнохарактерний
ІІ колонка
Комік (актор, який своїми діями викликає сміх)
кульбіти (перевороти через голову або перевороти пружним стрибком на руки з перекладанням тіла вперед - назад)
балансує (дотримує рівновагу)
добірної (вибраної)
бравурний (гучний, веселий )
- Які слова незрозумілі ?
5.4. Читання твору комбінованим способом.
а) Читання І частини (до слів «І почалася циркова вистава…»)
(слайд 16)
- Ким був Едуард Йосипович?
- А Петька?
- Чи здібним був Петька?
- Які циркові номери міг виробляти Петька?
б) Читання ІІ частини (до кінця частини)
- Яка тварина була в Едуарда Йосиповича, коли Петька був ще маленьким?
- Де придбав він Петьку?
в) Читання ІІІ частини (2 абзаци)
- Хто такий Крошка?
- Хто батьки Крошки?
- Які трюки робить на арені Крошка?
г) Читання ІV частини ( до кінця)
- Які ще трюки може робити Крошка?
- Що Крошка вміє вдавати?
- Які ще артисти є в Едуарда Середи?
- Перевіримо, чи справдилися ваші припущення?

ФІЗХВИЛИНКА

5.5.Робота над змістом оповідання.(слайд 17)
5.5.1.Відповіді на запитання з елементами вибіркового читання.
- Як автор описує зустріч Петька та Едуарда Йосиповича ? (2 абзац) «Лінійне читання»
- Що пише Остап Вишня про те,як ставиться клоун до Півника ?
- Які трюки виконує півник Петька ? (с.140., 2 абз.)
- Як Петька потрапив до Едуарда Йосиповича Середи ? (с. 140)
- Які стосунки у Клоуна та Півника ?
- Хто такий Крошка ? (с.141)
- Який артист Крошка ?
- Кого удає Крошка ? (с. 142» А як чудесно…»)
- Якими професіями володіє Крошка ? (жонглер, акробат)
5.6. Робота в зошитах «Читайко»( слайд 18)
VІ. ПІДСУМОК УРОКУ
6.1.Робота в групах «Що б відбулося, якби…?»(слайд 19)
І гр. – Півника, що тільки-но вилупився з яєчка в інкубаторі, не придбав би дресирувальник?
ІІ гр. – Цуценя мисливського собаки та кавказької вівчарки не подарували в Тбілісі артистові цирку?
ІІІ гр. – Півень, який був спочатку в Середи, не помер?
6.2.Оцінювання(слайд 20)

VІІ. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
Переказувати текст від імені клоуна Середи.

Автор: 

Квач Неля Іванівна
вчитель початкових класів
Токівська ЗШ І-ІІІ ступенів

Голосування

Які матеріали Ви шукаєте?:

Останні коментарі