Користувацький вхід

Природознавство

Зареєструйтесь,
щоб мати можливість переглядати всі сторінки та файли,
публікувати власні матеріали, отримувати сертифікати.


0

Урок природознавства 1 клас
Тема Як/ водойми дають воду твоєму рідному краю?
Мета: розширити знання про водойми рідного краю; розвинути зв'язне мовлення, творчу уяву, мислення, прагнення самостійно знаходити інформацію; виховувати любов до природи.
Хід уроку
1. Організація класу
Діти, ви вже помітили, що до нас завітали багато гостей.
Поверніться до них, привітайтесь, посміхніться і почнемо наш урок.
Сядьте всі, будь ласка, рівно!
і працюємо активно!
- Яка зараз пора року?
- Який місяць?
- Чим цікавий сьогоднішній день?
- Чи завжди цей день є останнім днем зими? - Яка погода за вікном?
(Помічано на календарі).
2. Повторення.
Давайте пригадаємо, що ми вивчали на минулому уроці? Для цього ми повинні роз'єднати слова,
На екрані. Пригадай. Форми земної поверхні.
(малюнки на дошці, рис, би, рів, гор, нин, го, та, на, ста.)
Гра «Просигналізуй!» - показую малюнки і говорю.
Яка форма земної поверхні у нашому краі? (горбиста)
Просигналізуйте.
Висновок.
3. Вивчення нового матеріалу.
На сьогоднішньому уроці ми продовжуємо мандрувати рідним краєм, але не самі. Відгадайте загадку: Із хмаринки він з'явився
В лісі з Вовком подружився
Інколи бешкетник трошки
Зветься друг наш.... Капітошка .
- На яку геометричну фігуру він схожий'? (Кулю)
- Йому не сидить на одному місці, він дуже допитливий, хоче багато знати.
Давайте.'.'.'
- Помандруємо з Капітошкою.
- Діти, Капітошка просить вашої допомого, бо не може прочитати теми сьогоднішнього уроку.
Дойвоми - - Так, це водойми.
- Яке слово заховалося? (Вода).

- Як ви думаєте, що таке водойми?
- Водойми - це коли багато води зібралося в одному місці.
- На сьогоднішньому уроці ми дізнаємося які ж водойми дають воду нашому краю.
- Наш Капітошка покотився , котиться, котиться аж раптом що це? Стежка обривається
- Щоб продовжити потрібно відгадати загадки.
Два брати у воду дивляться, а довіку не зійдуться.
Не кікь, а біжить, не ліс, а шумить,
-Так, це річка.
- Хто знає яка річка протікає через наше місто? (Південний Буг).
Робота з підручником ст. 97.
- Капітошка просить описати нашу річку.
- Перед нами план. Прочитайте і дайте гарну відповідь.
1. Як називається річка? (Південний Буг)
2. Яка вона? (велика)
3. Яка в неї течія? (повільна)
4. Глибока річка чи мілка? (глибока)
- Виявляється річки бувають різні:
- Порівняйте малюнки.
Давайте прочитаємо.
- Висновок від імені Капітошки,
- Наш Капітошка покотився далі але, що це знову стежка обривається, щоб продовжити нам потрібно
розгадати ребус.
*з*Р* (озеро)
- так, це озеро.
- Озера утворюються в западинах. На території Хмельницької області є багато озер.
- У природі трапляється диво, що було собі озеро, але воно поступово замулилося мулом і перетворилося на? .. - так болото, (на екрані)

- Природа створила річки, озера, болота, але є одна водойма яка схожа на озеро, але її створили люди.
- Як ви думаєте що це? (так, це ставки).
- Ви все правильно відповіли. Наш Капітошка покотився далі. Стежка знову обривається.
- покладіть руки на парту, опустіть голову. Що це?
(лунають звуки моря) ,
Так це море.
Чим відрізняється море від річки, озера, ставка?
Гра «Впізнай водойми» Робота в папах.
Перед вами є конверти витягніть з них пазли, складіть і яка пара справиться під піднімайте руку і називає водойму.

Робота в зошитах. Ст. 35.
Робота над прислів'ям. «Де вода, там і життя» . Підсумок уроку,
«Бліц — турнір»
Що вивчали на сьогоднішньому уроці?
Назвіть водойму на букву «о....», « Р...», «М...», «С...». Як ми повинні відноситись до водойм?
- Молодці!
- Капітошка сказав «Ми активно працювали, і багато всі узнали. Всі молодці.»
- Капітошка, приготував вам сюрприз. Розгорніть підручник вкінці, що ви знайти? Краплинки)
- Що у вас написано?
- З наших краплинок ми зробимо море радості, успіх, любові, добра.
- А щоб це море розійшлося по всьому місту, то ми пропонуємо взяти нашим гостям.

Автор: 

Надворна Наталя Василівна

Голосування

Які матеріали Ви шукаєте?:

Останні коментарі