Користувацький вхід

Урок.Обчислення виразів, рівнянь, простих задач. Розрізнення многокутників.

Зареєструйтесь,
щоб мати можливість переглядати всі сторінки та файли,
публікувати власні матеріали, отримувати сертифікати.


0

Урок математики
Вчитель: Дубіцька Г. М.
Математика 2 клас
Тема: повторення та закріпленнявивченогоматеріалу. Обчислення виразів, рівнянь, простих задач. Розрізнення многокутників.
Мета: формувати обчислювальні навички додавання та віднімання в межах 100 без переходу через розряд; вчити розв’язувати прості задачі; закріплювати вміння розв’язувати рівняння;розвивати логічне мислення; пам'ять, увагу, математичну мову.
Обладнання: таблиці, предметні малюнки, геометричні фігури.
Хід уроку
І. Організація класу.
- До нас завітало багато гостей, поверніться і привітайтеся з ними;
- Сядьте всі, будь ласка, рівно і працюємо активно. (на екрані)
- До нас, ще завітав один гість . (відкриваю дошку)
- Це допитливе деревце завітало до нас з лісової школи.
- Яка пора року за вікном? (Осінь)
- Які ознаки осені ви знаєте?
Якщо ви будете уважними то помітите що відбувається з нашим деревом.
ІІ. Контроль, корекція та закріплення знань учнів.
1. Перевірка домашнього завдання. (на екрані)
– Розгорніть , будь ласка, свої зошити і знайдіть відповіді до задач. Оодин учень зачитує)
– Якщо у вас так, то ви плескаєте, якщо ні – піднімаєте руку. (Підходжу до дерева і перевертаю листок на якому є буква)
2. Усний рахунок (на екрані)
- Восени часто йдуть дощі, а що полюбляє рости під осіннім дощиком? (Гриби).
- Уявіть , що ми з вами не в класі, а в лісі. Я пропоную вам позбирати гриби . (на екрані).
2.1 на дошці:
61+4
57-40
6+21
30+18
35-2
- Молодці ви назбирали повні кошики грибів
2.2 задача на екрані.
- Увага на екран, розв’яжіть задачу за скороченим записом.
Росло – 38 грибів
Зібрали – 30 грибів
Залишилося – ? грибів
- Молодці, а зараз Бліц турнір (на екрані)
- Відповідаємо швидко і чітко
- Скільки в 1 дм см
1 м см
1 м дм
1 грн к
2.3 Робота в парах. (на екрані)
- Зараз ми попрацюємо в парах. Розгорніть свої підручники на ст. 23 №110 . підсуньтеся ближче один до одного уважно прочитайте завдання, подумайте , обговоріть і якщо готові дайте сигнал руками (піднімають руки торкаючись долоньками (Перевертаємо листочок з буквою на дереві).
ІІІ. Розвиток математичних знань
Робота в зошитах (на екрані)
- Сядьте рівно, розгорніть зошити, вони заглядають у вікно, відступіть чотири клітинки від попередньої роботи і запишіть число, класна робота.
Каліграфічна хвилинка.
- Запишіть число 20 (коментую написання)
- Що ми можемо сказати про це число?
- Назвіть сусідів числа, попереднє та наступне.
- Запишіть їх (19 і 21)
- Допишіть до кінця рядка.
- Хто виконав дайте сигнал. (рівненько сісти).
1. Робота з підручником
- Подивіться уважно на № 111 на ст. 23 і скажіть хто завітав до нас? (Знак Дивак)
- Чому він Дивак? (відкриває рот там де більше (на екрані).
- Що нам потрібно зробити у цьому номері? (Порівняти)
- Коли ми зустрічаємось з іменованими числами? (коли щось купуємо)
- Пригадайте 1 грн містить (100к)
Виконання №111 ст. 23
1 приклад – записує вчитель
2 приклад – учень
3 приклад –з місця коментують
4 приклад – самостійно
Фізкультхвилинка (для очей на екрані)
2. Самостійна робота
Виконання №112 ст 23
Обчислення виразів по варіантах
І варіант - № 112 верхній рядок
ІІ варіант - № 112 нижній рядок
На екрані самоперевірка.
(перевертаю листок на дереві)
3. Розв'язування рівнянь .
- Подивіться на № 113 що це? (рівняння)
- Що невідомо в першому рівнянні? (доданок)
- Як його знайти? (від суми відняти відомий доданок) (учень виходь і з коментуванням розв’язує рівняння)
- Що невідомо в другому рівнянні? ( зменшуване)
- Як знайти? (до різниці додати від’ємник.)
(учень виходить і розв’язує з коментуванням.)
- Що невідомо у рівнянні? (від’ємник)
- Як його знайти? (від зменшуваного відняти різницю)
(учень розв’язує з коментуванням)
- Молодці гарно справилися із рівняннями! (Перевертаємо листок)
4. Робота над задачею.
- Запишіть Задача 114
- Уважно слухаємо і слідкуємо. (читає вчитель умову задачі).
- Про кого говориться у задачі? (на екрані)
- Ще раз читаємо.
Робота над скороченим записом. (на екрані та на дошці).
Відвідали – 26 осіб
Виготовили – 20 дівчаток
Не брали участь ? дітей
- Хто зрозумів самостійно записує розв’язання.
- На яку дію задача?
- Який приклад склали?
- Запишіть самостійно.
- Зачитайте відповідь: 6 дітей не брали участь..
- Молодці! Гарно
- Попрацювали. (Перевертаю листочок з буквою).
Фізкультхвилинказ рухами
Листя з дерева летить
Під ногами шелестить
У гайочку з під листочків
Повилазили грибочки
А ми кошики візьмемо
За грибочками підемо
5. Робота з геометричними фігурами
- Подивіться на екран
- Що зображено? (геометричні фігури)
- Зараз ми попрацюємо з геометричними фігурами.
- № 115 ст 23.
- Які геометричні фігури зображені?
- Скільки кутів у (трикутника, чотирикутника, шестикутника)?
- У які підмножини будемо об’єднувати? (за формою та розміром)
- За чим можна ще об'єднати? (за кольором)
- Яка підмножина містить 1 елемент ( круг).
- Молодці!
- (перевертаємо листок)
ІV. Домашнє завдання №116, 117.
Короткий інструктаж.
V. Підсумок уроку.
- зверніть увагу на наше дерево, що ви помітили? (Воно змінило колір і на ньому є букви)
- Спробуйте скласти слово. (Розумники)
- Хто впізнав, як називається наше дерево? (Клен)
- Ви молодці, гарно попрацювали і дерево зможе розповісти багато цікавого . Бажаємо успіхів!

Автор: 

Дубіцька Галина Миколаївна , старший вчитель молодших класів Хмельницького колегіуму імені В. Козубняка

Голосування

Які матеріали Ви шукаєте?:

Останні коментарі