Користувацький вхід

Я у світі Тема: «Про працьовитих і лінивих»

Зареєструйтесь,
щоб мати можливість переглядати всі сторінки та файли,
публікувати власні матеріали, отримувати сертифікати.


0

Тема: «Про працьовитих і лінивих»

Мета: Продовжувати формувати в учнів уявлення, що праця є першоосновою життя людини. З’ясувати значення понять «працьовита людина», «лінива людина». Виховувати любов і повагу до праці. Розвивати працьовитість, спостережливість, увагу. Збагачувати словниковий запас.

Обладнання: Ілюстрації до теми: зображення кімнати, Крутя, Вертя і Півника, плакати з висловами про працю.

Хід уроку

I. Організація класу

- Зараз у нас урок «Я і Україна», до нас прийшли гості, поверніться до них, привітайтеся, посміхніться і сядьте.

ІІ Повідомлення теми уроку

- Ой, подивіться, хто до нас прийшов. (Вибігають Мишенята і виходить Півник з коридору)
(На дошці відкриваю малюнок кімнати)
Говорить Півник:
- Круть, Верть, скільки можна бешкетувати? В хатині безлад, а ви все бігаєте і граєтесь. Хто поприбирає, поки я піду до млина?
Миші:
- Тільки не я! - сказав Круть.
- Тільки не я! – сказав Верть.
- Ой, ви знову за своє! – сказав Півник.
- Діти, ви впізнали героїв? З якої вони казки?
(«Колосок» Круть і Верть)
(Демонструю ілюстрацію до казки)
- Ось подивіться на ілюстрації з нашими героями
- Що ми можемо сказати про Півника. Який він?
(працьовитий)
- А які мишенята?
(ліниві)
- На сьогоднішньому уроці ми поговоримо про працьовитих і лінивих.
(На дошку вивішую тему: «Про працьовитих і лінивих»)
- То яка тема нашого уроку?
(Учень зачитує тему)
- Ми з вами спробуємо пояснити мишенятам якими треба бути.
- Сідайте, Мишенята, і будьте уважними.

ІІІ Вивчення нового матеріалу

1. Діти, давайте з вами з’ясуємо про яких людей говорять «Працьовиті»

(Ті, які люблять працювати, долають перешкоди, наполегливі, спритні)

(Вивішую таблички під словом «Працьовиті»)
- А про яких людей говорять «Ліниві»
(не люблять працювати, незграбні, розгублені)

(Вивішую таблички під словом «Ліниві»)

- Молодці, ви добре змогли визначити хто працьовитий, хто лінивий
2. Робота з підручником.

- А зараз розгорніть, будь ласка, підручники на ст.62
- Давайте розглянемо малюнок
- Кого зображено на малюнку? (Діти)
- Давайте дамо дітям імена і скажемо, що діти роблять. (Хлопчик лежить, а дівчинка і хлопчик – зібрали врожай)
- Що ми можемо сказати про дітей? (вони працьовиті)
- А хлопчик, що лежить, який він? (лінивий)
- Подивіться на обличчя дітей. Який у них настрій? Чому? (Діти гарно попрацювали, вони задоволені, а хлопчику – сумно і нудно)
- Роздивіться уважно малюнок, що ви помітили навколо дітей? (біля ледара – бур’яни)
- А зараз розглянемо малюнок на ст.63
- Хто зображений на малюнку? (Діти)
- Дайте їм імена і скажіть, що вони роблять. (Дівчинка і хлопчик майструють, а інший хлопчик стоїть засмучений)

3. Робота над віршем.

- Іринка і Діма підготували вірш, послухайте, будь ласка, і скажіть до якого він малюнка.
А.Костецький «Що найкраще?»

Не вгадать тобі нізащо
Котра з іграшок найкраща!
- Знаю!
- Трактор заводний!
- Зовсім ні.
- Ну, тоді це – пароплав!
- Не вгадав
- Зрозуміло:
Це літак!
- Знов не так
- Електрична залізниця!
- Помилився!
- Добре, відповідь я дам:
Та, яку зробив ти сам!

- Про що говориться у вірші? ( про іграшки)
- То яка найкраща іграшка? (та, яку виготовили своїми руками)
- Отже до якого малюнка підходить наш вірш.
- Діти, у підручнику є народна мудрість, хто знайшов і готовий прочитати і пояснити.
(Праця чоловіка годує, а лінь – марнує)
- Як ви це розумієте?
- Так, завдяки праці людина може здійснити свої мрії, досягти успіху у житті, а лінивим живеться нудно, у них багато вільного часу, але ж вони нічого не роблять.

4. Гра «Уяви собі»
- А зараз давайте зіграємо у гру, сядьте рівненько. Наша гра «Уяви собі»
- Уявимо собі життя без роботи:
Тобто вранці ніхто нікуди не йде, ніхто нікуди не поспішає, ніхто нічого не робить. Щоб сталося?
- Якщо не працюють водії? (нікуди не доберешся вчасно)
- Не працюють електрики? (немає світла, не працюють електроприлади, не їздять тролейбуси)
- Не працюють пекарі? (всі залишаться без хліба)
- Не працюють лікарі? (ніхто не надасть допомоги)
- Який висновок можна зробити?
- Уявіть, що наш Півник, теж нічого не робить, як би було нашим мишенятам.

5. Розповідь

- Ви вже зрозуміли, що навколо нас постійно всі працюють, всі прагнуть зробити щось корисне. І ви, хоч ще малі, також не можете залишатися без роботи.

6. Послухайте вірш і скажіть, яку роботу ви уже можете робити.
«Сама в хаті» Андрій М’ястківський
Кошенятко чеше вуха
Лапками двома
На базар пішла матуся,
В хаті я сама
Вмиюсь чисто, вмиюсь біло
І тоді візьмусь за діло
Підмету гарненько в хаті,
Молочка дам кошеняті,
Своє ліжко застелю
Квіти в горщику поллю
Заплету я кіски русі
І чекатиму матусі

- То що дівчинка уже може робити сама? (вмиватися, розчісуватися, підмітати, доглядати за тваринками і візонами)

7. Малювання схематичних малюнків.

- А зараз я вам пропоную намалювати, яку роботу вдома ви уже можете виконувати самі. Перед вами лежать аркуші, візьміть фломастери і схематично зобразіть, якщо ви миєте посуд, то намалюйте тарілку і чашку і так далі.
- Хто намалює, то по черзі виходить до дошки з малюнком і говорить: «Я сам» або «Я сама»

Фізкультхвилинка
«Антошка, Антошка»

8. Робота над правилами для учнів.

- Ми побачили і почули, що вдома ви виконуєте самі деяку роботу, але це хатня робота, але у вас є ще одна важлива робота.
- Хто здогадався, що це за робота?
- Так, це навчання.
- Будь яка робота, робиться добре, якщо вона правильно організована. Для цього існують певні правила. А так як ми учні. То це правила для учнів. («Неробство за партою – це страшна небезпека» , «Навчання - нелегка праця»)
- Ой, а що це? Правила були записані на цих карточках, напевно це наші мишенята побешкетували і погризли їх, давайте спробуємо їх відновити.
- Як ви їх розумієте?
- Кожного дня у школі, ми дізнаємося про щось нове і коли це робити наполегливо, то можна досягти гарних результатів.

9. Робота над прислів’ями

- Ми знаємо, що з давніх давен українці вважалися працьовитими. Ще змалечку вони виховували у дітей любов до праці. Дівчатка переймали все від кого? (мами, бабусі) Хлопчики вчилися майструвати у кого? (у тата, дідуся)
-
На цю тему є багато прислів’їв «А народ скаже, як зав’яже»

- Перед вами лежать конверти з прислів’ями. Вам необхідно з’єднати їх і пояснити.

Працюємо в парах.
1. Зробив діло – гуляй сміло
2. Що посієш, те й пожнеш
3. Землю сонце прикрашає, а людину праця
4. Маленька бджілка, але й та працює
5. Одне «зараз» краще трьох «потім»
6. З лежі не буде одежі, а зі спання не купиш коня.

10. Робота в зошитах

Тест «Перевір себе»

- Розгорніть зошити на ст.28
- Що написано вгорі? Чому?
- А зараз за допомогою тесту кожен з вас зможе визначити наскільки він працелюбний (читають ланцюжком завдання)
- На ст.63 є перелік робіт, які ви також можете самі виконувати, знайдіть серед них ті, яких не було у тесті.
- Молодці ті діти, у кого більше 8 +, а у кого менше – подумайте над своєю поведінкою.
ІV Закріплення вивченого

1. Колективне обговорення життєвих ситуацій

«Втрачений день»

- Ви знаєте, якось у маршрутці я почула таку розмову між мамою і дітьми. Мама запитала
- Як ви сьогодні провели день?
Перший хлопчик відповів
- Я поскладав свої речі, повитирав пил і намалював гарний малюнок
- Молодець, ти добре прожив цей день – сказала мама
- А я – похвалився другий хлопчик – грав у м’яча і з’їв морозиво
- А у тебе – сумно відповіла мама – сьогодні втрачений день
- Чому мама так сказала?
- Як можна назвати першого хлопчика? (працелюбним)
- Чому вас вчить оповідання?

2. Робота над оповіданням «Івасик»
- Розгорніть ст..64
- Послухайте оповідання «Івасик» і скажіть : «Чому засмутилися Івасикові батьки?» (читаю оповідання)
- До якої частини малюнок?

Вибігають мишенята

- Ми все зрозуміли!
- Ми не хочемо бути ледарями!
- Ми зараз усе поприбираємо!
(Ідуть до малюнка)

- Молодці, наші мишенята, ви все правильно зрозуміли. І відтепер будете завжди допомагати Півникові.

V Підсумок уроку

- Над якою темою ми працювали?
- Про що дізналися на уроці?

Поки ще малий – учися все на світі робити
Рано встати потрудися, і цікаво буде жити.
Ти привчай до всього руки, вчись майстерності щоднини
Пізнавай усі науки, бо ж у світі ти – людина!

VI Домашнє завдання

Опрацювати сторінки підручника ( ст.62-65)
Подумайте, щоб ви могли побажати хлопчикові Івасикові.

Автор: 

Дубіцька Галина Миколаївна , старший вчитель молодших класів Хмельницького колегіуму імені В. Козубняка

Голосування

Які матеріали Ви шукаєте?:

Останні коментарі