Користувацький вхід

Останні публікації

Урок природознавства. 1клас. Для чого потрібні свійські тварини?

Зареєструйтесь,
щоб мати можливість переглядати всі сторінки та файли,
публікувати власні матеріали, отримувати сертифікати.

...

0

Тема. Для чого потрібні свійські тварини?
Мета. Продовжувати ознайомлення учнів з видами свійських тварин, розкрити цінність тварин для людини, показати, яку користь приносять людині свійські тварини і як люди піклуються про них, ознайомити з походженням свійських тварин від диких. Сприяти формуванню учнів потреби до пізнання світу, розширювати їх пізнавальний досвід, розвивати критичність мислення. Спонукати дітей до дбайливого ставлення до тварин.
Тип уроку: комбінований.
Обладнання: підручник І.Грущинська «Природознавство», робочий зошит з природознавства, предметні малюнки свійських тварин, фігурки свійських тварин «Господарський двір», м’яка іграшка «Овечка», малюнок Діда та Баби, набори для роботи в групах «Хто нам це дарує?», пазли «Впізнай тварину», мультимедійна презентація «Свійські тварини та їх голоси», схема «Свійські тварини.», таблиця «Що дають свійські тварини?».

Хід уроку

І. Організаційний момент.
- Діти, подивіться який сьогодні гарний день. У нас із вами прекрасний настрій. Давайте привітаємо один одного:
- посміхніться, як котик на сонечку;
- а тепер, як хитра лисичка;
- а зараз так, ніби вам подарували маленьке цуценятко.
- Посміхніться від усієї душі. А тепер можна і до роботи приступати.

ІІ. Мотивація навчальної діяльності.
Вправа «Погода».
- Уявіть, що ви працюєте на телебаченні. Вам потрібно повідомити своїм слухачам про погоду на сьогоднішній день.
- Яка зараз пора року?
- Який місяць та число?
- Який сьогодні день тижня?
- Тепло чи холодно надворі?
- Яке небо сьогодні?
- Чи був вітер, коли ви йшли до школи?
- А опади?
- А яка сьогодні температура повітря?

ІІІ. Актуалізація набутих знань, умінь і навичок.
-Ви все сказали правильно, та хотілося б іще почути, який зараз рік?
- А як із ним пов’язана ця мила тваринка? «Рік вівці».
- Як можете охарактеризувати цю тварину? «Свійська».
- Яких тварин називають свійськими? (Живуть в умовах господарства та приносять користь людям).
- Чим відрізняється життя свійських тварин від диких?
- А чому люди доглядають за свійськими тваринами? (Вони приносять користь).

ІУ. Оголошення теми і мети уроку.
Саме на сьогоднішньому уроці ви дізнаєтесь для чого людині потрібні свійські тварини та яку користь вони приносять.

У. Сприймання й усвідомлення нового матеріалу.
1. Робота за презентацією «Свійські тварини та їх голоси».
- Цей веселий дід Андрушка та його турботлива баба Марушка живуть у селі. У них велике господарство, яке вони разом доглядають. Чи хочете побачити, яких тварин вони тримають? А почути їхні голоси?
(Перегляд презентації.)
-Яких же тварин доглядають старенькі?
(Кінь, собака, кіт , свяня, гуси, качки, коза, півень, кури, вівці, індики, корови, бичок, кролик.)
-На які дві групи ви б їх розділили? (Звірі, птахи.)
- А для чого господарі тримають цих тварин? Яка від них користь?
2. Виставка «Господарський двір.»
-Хочу запросити вас до нашого господарського двору. Кого тут тільки немає. Взагалі, вчені нараховують близько 2 мільйонів видів диких тварин, а свійських зовсім мало – близько 25 – 30 видів.
Є на цьому дворі всі тварини, яких ви бачили у господарстві діда Андрушки та баби Марушки. Але люди вирощують та доглядають і інших тварин.
3.Розгадування загадок.
Сірий – та не вовк,
Довговухий – та не заєць,
З копитами – та не кінь. (Осел.)
-Яку користь він приносить людині?
Це не качка, не індик,
Так живе вже цілий вік.
Якщо ж назви об’єднати,
Можна птицю відгадати. (Індокачка.)
-Ця пташка, як індики та качки дають людині смачне м'ясо, яйця, пух.
Цей щур не простий, цей щур водяний.
В нього шкурка – цінний міх,
Його не лякає дощ і сніг (Нутрія.)
-Нутрій вирощують переважно для одержання хутрових шкурок. Проте, крім цінного хутра, від них одержують дієтичне м'ясо.
Фізкультхвилинка.
4.Робота з підручником.
-А хто зимою спить,
Літом бринить,
Понад сади літає,
Солодку росу збирає? (Бджола.)
-Відкрийте підручники на с. 74, розгляньте фото.
- Що дають людині бджоли? (Мед, віск, лікарські речовини-прополіс.)
- На другому фото ви бачите гусінь, яка з’явилася з яйця ось такого метелика, який називається – тутовий шовкопряд. Ця гусінь харчується лише листям шовковиці і виділяє речовину, з якої виготовляють шовкову тканину – шовк. На ляльках на фото одяг із шовку.
- Бджоли і метелики належать до окремої групи тварин. Це – комахи.
- Послухайте, про яку свійську тварину нам розповідає наш помічник Карасик Золотенко.
(Читання тексту вчителем на с. 75.)
-Про яку свійську тварину ви дізналися? (Корп.)
- Короп – це риба. Отже, четверта група в нашій схемі – риби.
5. Розповідь вчителя.
Свійські тварини не можуть вижити у природі без допомоги людей. Люди постійно піклуються про них: годують, чистять, стежать за їх здоров’ям. Влітку заготовляють корми, до настання холодів утеплюють житло. Без свійських тварин люди не можуть прожити. Завдяки ним вони отримують:
(Таблиця «Що дають свійські тварини?».)
-цінні харчові продукти: молоко, масло, сир, м'ясо, яйця, мед;
- сировину для харчової й легкої промисловості: шкіру для взуття, вовну для пошиття одягу, шовк, пух;
- лікарські засоби;
- транспортний засіб;
- охороняють господарство.
Та всі свійські тварини походять від диких. Їх колись давно приручили люди.
Завдання для друга природи.
-На с. 75.є завдання для друга природи: дізнайтеся, яких тварин люди приручили першими.

У. Узагальнення і систематизація отриманих знань.
1. Робота в зошиті. Гра «Переплутанка».
У свійських тварин як і у людей є тато, мама та дітки. Але дехто з них переплутав своїх дітей. Відкриємо зошити на с. 27 і допоможемо їх відшукати.
Якщо все правильно – у кружечку ставимо « + ».
Якщо тварини переплутали – « - ».
2. Робота в групах. Гра «Хто нам це дарує?».
Попрацюємо в групах. Ви повинні заповнити пусті прямокутники кольоровими картками відповідних тварин.
1) коза, корова, вівця;
2) курка, качка, гуска (індик, індокачка);
3) вівця, коза, кріль.

УІ. Підсумок уроку.
1.Гра «Телефон».
Ось і закінчується наш урок. Уявіть, що вам зателефонувала баба Марушка. Відповідайте їй по телефону, про що дізналися на уроці.
-На які групи поділяють свійські тварини?
- Що одержують люди від тварин?
2. Гра «Впізнай тварину».
Дід Андрушка ще й пастух. Чи здогадаєтесь, кого він випасає?
(Пазли: корова, коза, вівця).
3.Виставка українських казок.
Наш дбайливий український народ здавна славиться своїм умінням господарювати. Люди дуже прив’язані до тих, кого приручили. Про свійських тварин, за якими вони доглядають, спостерігають народ склав багато казок, які ви можете прочитати. Зростайте і ви працьовитими і дбайливими дітьми.

Автор: 

Олійник Оксана Григорівна, вчитель початкових класів
КУ Сумська спеціалізована школа І – ІІІ ступенів №2 ім.Д.Косаренка
м.Суми Сумської області

Голосування

Які матеріали Ви шукаєте?:

Останні коментарі