Користувацький вхід

Урок читання для 2 класу «У кожного – свій талант»

Зареєструйтесь,
щоб мати можливість переглядати всі сторінки та файли,
публікувати власні матеріали, отримувати сертифікати.

...

0

Тема: «У кожного - свій талант»
Мета: удосконалювати вміння вибирати і читати книжки з орієнтацією на задану тему, переключатися з одного виду роботи на інший; вчити визначати головну думку твору, ставити питання до прочитаного, доводити свою думку; розвивати критичне мислення, мовлення, вміння перевіряти результати праці своєї і товариша; виховувати інтерес до читання, бажання займатися тим, що приносить радість, задоволення.
Матеріали до уроку: оповідання, вірші.
Обладнання: виставка книжок за темою, картки із назвами студій, записи на дошці.
Методи й прийоми: метод «Кутки», « Передбачення», «Рюкзак».
Тип уроку: урок – телепередача .

Хід уроку

1.Організація класу.
Створення необхідного психологічного настрою на роботу.
** Від цієї вправи залежить, які настрої пануватимуть у вас на уроці. Діти , котрі посміхаються, з повагою ставляться до вас та своїх товаришів, працюють енергійніше, наполегливіше.

- Сядьте, діти, всі рівненько
Усміхніться гарненько.
Настрій на урок візьміть -
Працювати всі почніть.
- Сьогодні я буду називати вас зірочками. Хочу, щоб ви засяяли. Тож , посміхнімося, передамо тепло своїх долоньок одне одному, а разом з ним і гарний настрій.
- Як називається група зірочок? (Сузір’я)
- Тож рада вас вітати в ефірі дитячої телепередачі «Сузір’я талантів».
- Що таке талант?
- Кого називають талановитим?
2. Мотивація навчальної діяльності учнів.
Вправа «Очікування»
** Вчить дітей ставити мету , шукати шляхи її реалізації. Спонукає до мотивації.
- А тепер скажіть мені по секрету: чого ви очікуєте від сьогоднішньої телепередачі?
- Як же ви повинні працювати, щоб ваші очікування здійснились?
- Отже, нині у нашій телепередачі беруть участь діти, які хочуть стати постійними ведучими цієї програми.
Ознайомлення з планом уроку.
- Ми спостерігатимемо за їхньою роботою у різних студіях. Сьогодні у передачі:

Виставка книжок в « Оглядовій студії»;
Ознайомлення з новим оповіданням в «Інформаційній студії»;
Роздуми в студії «Міркування»;
Вчимося доказувати в студії «Кутки»;
Взаємоопитування в студії «Інтерв’ю».

3.Активізація пізнавальної діяльності.
Слухання притчі.
Колись якийсь народ довго вів нелегку боротьбу проти загарбників. І коли всі зрозуміли, що битву програно, коли вояки вже не вірили своєму воєнначальнику й почали панікувати, тоді люди звернулися до Бога й попросили: « Господи, поможи нам, покажи людину, яка поверне військо і надихне на перемогу над ворогом!» Господь змилувався і показав будинок шевця. Отже, людина, яка могла бути генералом, шила не дуже гарне взуття, а бездарний генерал вів військо до поразки.
Постановка проблемного питання.
** Розвиває в дітей логічне мислення, змушує звертатись до літературних, наукових та інших джерел за інформацією, іноді навіть трохи пофантазувати.

- У чому суть притчі? Чого вона вчить людину?
1) Обговорення – міркування у групах.
2) Висловлювання дітьми своїх думок.
- Суть притчі – у правильному виборі професії. Адже займатися тим, що тебе цікавить і приносить радість, - одна з найважливіших умов відчуття життєвої повноцінності. Людина має робити те, до чого в неї є хист і здібності. Таку працю вона виконуватиме залюбки й найкраще. Це принесе користь і людині, і суспільству.
Розв’ язування задач на орієнтування в книжках.
На виставці представлено книжки про талановитих людей. Учитель доповнює виставку будь – якою книжкою (Я. Бжехва. У зоопарку.)
- Розгляньте уважно виставку книжок і зіставте її з темою уроку. Що ви помітили? Яка книжка зайва? Чому?
Колективний розгляд книжок, представлених на виставці біля дошки.
- Назвіть книжки, представлені на дошці.
- Хто взяв участь в оформленні виставки?
- Які книжки лежать у вас на партах?
- Чи можуть вони доповнити нашу виставку?
- Поясніть, як ви вибрали книжки до уроку?
- Чи не помилилися у виборі книжок? Переконайте нас у цьому.
4. Усвідомлення нового матеріалу.
Вправа « Передбачення»
- Прочитайте словосполучення.

Моцарт грає,

почав говорити, побіг із світлиці, став музикою.
Як ви гадаєте, про що може розповідатися в оповіданні?
** Вправа сприяє мотивації учнів ,розвиткові мовлення,уяви,фантазії.

Читання оповідання Олени Пчілки «Малий музика Моцарт».
Читання учителем першого смислового блоку ( учні слухають і слідкують).
Напівголосне читання в парах ( один читає, другий слухає і навпаки).
Самостійне читання кожним учнем останньої частини тексту. Чиї сподівання справдились?
5. Міркування над прочитаним.
Бесіда - роздум ( вчитель ставить небуквальні запитання).
** Ця вправа розвиває мовленнєві здібності, спонукає аналізувати інформацію.
- Про що це оповідання?
- Чому король захотів послухати малого музику?
- Чому розгнівався Моцарт ?
- Як він захищав свою гідність?
Якби так вчинили з вами, як би ви відреагували? Ваше ставлення до вчинку Моцарта.
Гра « Я – ЗА, а Я – ПРОТИ»
- Отже, щодо вчинку самого Моцарта, виникло дві думки, два твердження. Об»єднайтеся у дві групи: ті, хто – « за», і ті, хто - « проти».
Кожній групі вчитель відводить місце. Кожна група доводить свою думку, добирає конкретні докази.
** Вправа допомагає навчитися обирати позицію відносно спірних питань, висувати аргументи на захист свого вибору та прислухатися до аргументів тих, хто обирає іншу позицію.

Методика « Кутки»
- Як би ви вчинили б на місці музики?
І група
Перестав би грати!
1) Тому що заважав шум.
2) Король не був зацікавлений грою на фортепіано.
3) Якщо хлопчик не вибіг із світлиці, то король і досі б не звернув на нього уваги.
4) Шануй сам себе, шануватимуть і люди тебе.
ІІ група
Продовжував би грати!
1) Король – велична особа, його треба поважати.
2) Король розмовляв зі своїми прибічними , бо у нього багато справ.
3) Треба бути вихованим.
Відповіді – міркування дітей.
- Чого нас вчить зміст прочитаного оповідання?
- Як можна розвивати свій талант?
- Навіщо треба це робити?
6. Підсумок
Взаємоопитування за ключовими словами:

**Ця вправа вчить дітей ставити запитання, мислити .Сприяє відтворенню та узагальненню змісту уроку .Допомагає вчителю виявити рівні навчальних досягнень учнів,відношення учнів до уроку, методів і прийомів, що застосовувались.

Хто? Що? Де? Як? Коли? Чому?

Висловлення вражень від уроку
** Сприяє осмисленню всього уроку.
- Що нового дізналися на уроці?
- Що вас зацікавило?
- Що змусило замислитись?
- Чи впорались із завданнями?
- Як ми це робили?
- Навіщо ми виконували ці завдання?

Метод «Рюкзак»

- Яких вмінь ви набули?
- Які з них візьмете на наступний урок?
- Які вміння допоможуть при виконанні
домашнього завдання?
- Які допоможуть в житті?

*Цей метод дає можливість виділити головне, визначити важливість уроку. Створює основу для проведення мотивації на наступних уроках.

Оцінювання: (беруться до уваги знання, набуті на уроці, активність,уміння висловлювати думку, відстоювати її)

Автор: 

Мороз Наталія Юріївна, вчитель початкових класів Снігурівської загальноосвітньої школи І ступеня №2

Голосування

Які матеріали Ви шукаєте?:

Останні коментарі