Користувацький вхід

Контрольно - підсумкове заняття з математики у середній логопедичній групі Тема :« На казковій галявині»

Зареєструйтесь,
щоб мати можливість переглядати всі сторінки та файли,
публікувати власні матеріали, отримувати сертифікати.


0

Тема: «На казковій галявині»

Програмовий зміст:
Уточнити знання дітей про цифри в межах 10.
Перевірити у дітей навички кількісної лічби та рахунку від заданого числа.
Удосконалювати вміння називати площинні та об’ємні геометричні фігури шляхом відгадування загадок.
Вправляти дітей у співвідношенні за висотою: «низький», «вищий»,«найвищий»; товщиною: «тонкий», «товщий», «найтовщий».
Закріпити уміння користуватися методом накладання та прикладання,
Уточнити знання дітей про частини доби (ніч, ранок, день, вечір);поняття: «вчора», «сьогодні», «завтра».
Розвивати логічне мислення, творчі здібності, пам'ять, увагу, вміння орієнтуватися на аркуші, спритність.
Виховувати дружні стосунки, чуйність, кмітливість, бажання займатися математикою.

Обладнання: , математичні лінійки, набір цифр, роздатковий матеріал: по 10 комах-сонечок та по 10 на кожну дитину, ;Д / ігри: «Добери пару» , «Порівняй берізки за товщиною» , «Розрізні геометричні фігури», «Порівняємо стебельця квітів за висотою»; іграшки: сонечко- рукавичка, бджілка; сюрпризний момент - цукерки у вулику.

Організаційний момент:
Доброго ранку, мої малята,
Любі хлопчики й дівчата.
Щиро посмішкою всіх вас вітаю,
Доброго настрою на весь день бажаю.
Хай похмурені ваші личка
Звеселить гарна усмішка.
Вправо, вліво поверніться,
І сусідам посміхніться.
Основна частина:
- Діти, ви любите подорожувати?
- Я пропоную вам відправитесь у подорож на повітряній кулі.

Щоб місце в повітряній кулі зайняти,
Треба пару картинкам дібрати.
Д / гра «Добери пару»
Кожен картинку собі візьме,
Місце в повітряній кулі знайде.
Щоб куля взлетіла високо в небо,
Вогонь розпалити для цього нам треба.
Дихальна гімнастика
На галявку приземлились,
Там всі цифри розгубились.
Щоб далі подорожувати,
Викладіть цифри всі по-порядку.

- Викладіть цифровий ряд від 1 до 10.
- На галявину прилетіло 10 метеликів.
- До них прилетіло 9 сонечок.
- Чого більше метеликів чи сонечок ?
- На скільки?
- Що треба зробити, щоб їх було порівну?

На галявинці зеленій
Живе гномик веселий.
Любить в хованки він грати,
Між берізками стрибати.
Гномику допоможіть
І галявку звеселіть.
А щоб з ним ще й пограти,
Треба берізки порівняти.
Д / гра «Порівняй берізки за товщиною»
Надоїло вам сидіти?
Треба трохи відпочити.
Фізкультхвининка
Сонечко прокинулось, потягнулось,
В різні боки повернулось.
Потім весело всміхнулось,
Кругом себе обернулось.
Стали квітки оживати,
Пташки пісеньки співати.
Діти стали танцювати,
Любе сонечко вітати.

Хочете іще пограти?
Будемо з сонцем рахувати.
Вірш - лічилка
Ходить сонечко по колу.
Хоче гратися зі мною.
Щойно сонечко спіймаю,
Рахувати починаю.
Рахунок від заданого числа
Ой, дивіться, гномик капелюшок загубив.
Фігури геометричні сховались у нім.
Ці фігури ви зберіть,
Гномику капелюх верніть.
А щоб веселіше було складати,
Треба загадки відгадати.
Д/ гра «Розрізні геометричні фігури»
Загадки про геометричні фігури.
Не стоїть і не стрибає
Жодного кута не має
(Круг)

Він давно знайомий мій,
Кожен кут у нім прямий.
Всі чотири сторони
Однієї довжини.
(Квадрат)

На квадрат я дуже схожий.
Маю теж чотири сторони.
Тільки дві з них протилежні —
Однакової довжини.
А сусідні — різні.
(Прямокутник)

Він не круг і не квадрат
І не прямокутник.
Має тільки три кути
Звуть його ...
(Трикутник)

Можу м’ячиком я стати
політати, пострибати.
Кругла я ,але не круг
Маю я об’єм навкруг.
(Куля)

Шість однакових квадратів
Поєднались разом всі.
Можна з ним в лото пограти,
Навіть замок збудувати.
Фігуру цю впізнали ви?(Куб)

Схожий я на відро
Вгорі кришка,внизу дно.
Два круга поєднали,
Цю фігуру ви впізнали?
(Циліндр)

- На які предмети схожий циліндр?(Чашка, каструля, стовбур дерева…)

Щоб далі нам подорожувати,
За столи сідайте, малята.
Ми із сонечком яскравим
Будемо мандрувати далі.

На галявині казковій
Квіточки ростуть чудові.
Бджілка поміж них літає,
Медок солодкий з них збирає.
З бджілкою разом пограємо,
Стебельцята порівняємо.
Д / гра «Порівняємо стебельця квітів за висотою»
Бджілки золотенькі
Встають з сонечком раненько.
Новий день, нові турботи,
Цілий день вони в роботі.
А як сонце заходить і вже вечоріє,
У бджілок маленьких немає вже сили.
Вечір промайнув, ніч наступає,
Бджілка маленька вже спочиває.

- Діти, коли бджілка прокидається? (вранці)
- А коли працює? (вдень)
- Коли вона закінчує працювати? (ввечері)
- А коли спочиває? (вночі)
- Діти, як можна назвати ранок, день , вечір, ніч одним словом? (доба)
- Малята, розкажіть бджілці, що ви робили сьогодні? Бджілці дуже цікаво знати, а що ви робили вчора? А ви думали, що ви будете робити завтра?
Підсумок:

Добре ви попрацювали,
З сонечком відпочивали.
І для вас, мої маленькі,
Від бджілки сюрприз солоденький.

Автор: 

Милосердова Тетяна Юріївна, вихователь логопедичної групи Голопристанського ДНЗ №1 "Олімпієць"

Голосування

Які матеріали Ви шукаєте?:

Останні коментарі