Користувацький вхід

Слова-назви предметів

Зареєструйтесь,
щоб мати можливість переглядати всі сторінки та файли,
публікувати власні матеріали, отримувати сертифікати.


0

Українська мова

Тема: узагальнення знань і вмінь учнів за темою:«Слова – назви предметів»
Мета: повторити і поглибити знання учнів про слова,які є назвами предметів; удосконалювати навички усного діалогічного мовлення; розвивати зв’язне мовлення,збагачувати активний словниковий запас учнів; виховувати культуру спілкування і бережливе ставлення до природи; виховувати почуття доброти.
Обладнання: ілюстрації, мікрофон, опорні картки.
Тип уроку: узагальнення і систематизація знань.

ХІД УРОКУ

I. Організація класу

Всі почули ви дзвінок,
Він покликав на урок,
Кожен з вас приготувався ,
На перерві постарався.
Тож часу не гаймо ,
Урок наш розпочинаймо.
Дітки ! Привітаємося щиро з гостями.
А зараз я пропоную взятися за руки і подарувати друзям частинку своєї любові і тепла і побажати один одному успіхів і добра.
Ти добро твори повсюди,
Хай тепло твої творять руки.
Ти посій, доглянь пшеницю,
Викопай, почисть криницю .
Волю дай, нагодуй пташину,
Приласкай і навчи дитину.
Бо людина у цьому світі
Лиш добро повинна творити.

Закличка до уроку.
Щоб помилки хитрі, спритні не ховались у рядках,
Щоб всі букви в кожнім слові,опинились на місцях,
Будем гарно працювати, свою пильність розвивати.
Вчитель: Отже, ми побажали всім добра, пообіцяли гарно
працювати, бути пильними, уважними. Тоді давайте зробимо
рекламу нашого уроку.
Урок буде: - навчальним;
- цікавим;
- творчим (слайд).

Епіграф до уроку: «Людина починається з добра».
Подумайте, і в кінці уроку скажете,чи вдало ми підібрали епіграф.

II. Оголошення теми і мети уроку

Вчитель: Сьогодні тема нашого уроку: «Узагальнення знань про слова – назви предметів». На уроці ми:
- повторимо все, що вивчили про слова – назви предметів;
- будемо збагачувати словниковий запас, розвивати мовлення;
- попрацюємо в групах;
- будемо складати розповідь, використовуючи слова – назви
предметів;
- будемо писати охайно і каліграфічно (слайд).

III. Закріплення вивченого матеріалу

1. Мозковий штурм.
- Що таке текст?
- З чого складається текст?
- З чого складається речення?
- На які питання відповідають слова – назви предметів?
- Які слова відповідають на питання хто? Наведіть приклади.
- Які слова відповідають на питання що? Наведіть приклади.

2. Робота з малюнком.
Назвіть слова, які відповідають на питання що?, хто?
(Малюнок зими).

3. Робота в зошиті.
Вчитель: Запишемо старанно число, класна робота.
Хвилинка каліграфії: Зи им онок ньк зима.
Вчитель: Згадаємо якнайбільше слів, що означають назви
предметів на «зимову» тему (сніг, лід, ковзани…).
Запишемо ці слова (вчитель записує на дошці).

4. Робота біля дошки.
Учні поділяють ці слова для переносу.

5. Гра «Знайди помилку».
Чарівна зима вкрила землю білою ковдрою (слайд).
- Прочитайте запис очима.
- Чи буде він реченням, чому?
- Який знак ми можемо поставити в кінці речення?
- Яким воно буде за метою висловлювання?
- Послухайте речення (вчитель читає з запитанням).
- Яке воно за метою висловлювання?
- Який розділовий знак поставимо в кінці речення?
- Знайдіть головні слова в реченні. Поставте до них запитання.
- Які слова назви предметів є в цьому реченні?
- Поставте до них запитання.

6. Вибірковий диктант.
Сніг, велосипед, лід, вікно, мороз, лижі, день, поле, ковзани, дощ, ожеледиця (слайд).
- Запишіть лише ті слова – назви предметів, які «живуть взимку».

7. Робота в парах.
Вчитель: Діти, обміняйтеся зошитами і за допомогою слайда
перевірте написане у свого товариша.

IV. Фізкультхвилинка

Вчитель: А зараз хвилинка відпочинку.
Дітки, складіть руки в «замок». Поворушіть пальчиками.
Який пальчик зверху? Це є ви. Вам зручно? (так).
А іншим пальчикам? (ні). Тепер змініть положення пальчиків.
Щоб зверху знаходився пальчик іншої руки. Зручно вам?
Не зовсім. Отже, те, що зручно вам – не зручно іншим – тим, хто знаходиться поруч. Про це потрібно постійно пам’ятати. Треба вчитися пристосовуватися один до одного, завжди думати, а чи зручно моєму товаришу, мамі, татові – тим, хто поруч.
Доторкніться до руки свого товариша. Скажіть на вушко добре слово. Легенько погладьте його руку. Чи підніметься рука, щоб вдарити свого друга?
Будь добрим до себе,
Будь добрим до інших,
Не нашкодь собі, не нашкодь іншим.
У тебе хороший настрій -
Збережи його для інших,
Щоб не нашкодити собі.

1. Гра.
Вчитель: Пограємо в гру «Вірю – не вірю».
(перевіряємо оплесками).
- Чи вірите ви, що слова – назви предметів відповідають
на запитання який?
- Чи вірите ви, що слово Мухтар пишемо з великої букви?
- Чи вірите ви, що в слові їжак букв більше, ніж звуків?
- Чи вірите ви,що буква «БЕ» четверта по рахунку?

V. Робота за підручником О.Білецької «Рідна мова»

Вчитель: Відкрийте підручник на 97 сторінці.
Знайдіть вправу 207.
Нам треба вивчити цей віршик і записати його по пам’яті у зошит.
(перший раз читає вчитель, потім учні читають і запам’ятовують).
Вчитель: Запишемо цей вірш по пам’яті у зошит.
Відкриємо підручник, обміняємося зошитами і зробимо перевірку.

1. Робота в групах.
1 група: Підкреслити слова, які відповідають на питання хто?
(лисиця, школа, мама, Оленка, зима, клас, діти, зошит, ворона, учитель, ранок).
2 група: Підкреслити слова, які відповідають на питання що?
(Петрик, лінійка, квітка, море, мороз, тато, колесо, сестричка,
олівець).
3 група: Підкреслити слова – назви предметів.
Здрастуй снігова зима!
Ти весела й чарівна,
Дітям нашого села
Подарунки принесла.
4 група: До слів, які відповідають на питання хто?, доберіть
слова, які відповідають на питання що?
моряк - лісник -
садівник - школяр -

5 група: Утворіть пари слів за зразком (один – багато).
лікар – лікарі олень -
олівець - рука -

VI. Діалог

Вчитель: Перевіримо роботу груп (представник кожної групи
зачитує відповіді).
Вчитель: Дякую вам за гарну роботу.

Гра «Мікрофон».
Вчитель: Коли ви працювали в групах, до мене надійшов лист,
в якому повідомляється про масове знищення хвойних дерев. Знімальна група виїхала на місце події.
Журналіст: Наближається Новорічне свято. Головним атрибутом його є ялинка. Попри всі заборони і застереження браконьєри намагаються знищити ці красуні. Зараз ми поспілкуємося з лісни-ком.
- Доброго дня. Представтеся будь ласка.
- Я Іван Олексійович, лісник.
- Чи насправді браконьєри знищують ялинки?
- Так, це правда. Моє завдання – визначити, яке дерево придатне до вирубки, а якому ще потрібно рости. Деякі люди зрубують всі ялинки підряд, завдаючи великої шкоди природі.
- Які міри ви приймаєте?
- Ми затримуємо порушників і на них накладається штраф.
- Дякую вам за розмову. Будемо надіятися, що ситуація покра-щиться.
Репортаж вела…
Вчитель: Діти подумайте, що буде, коли зникнуть всі хвойні
дерева на Землі?(відповіді дітей).
Вчитель: Друзі,бережіть природу.

VII. Підсумок уроку

- Ось і підійшов до кінця наш урок.
- Чи вдало ми підібрали епіграф «Людина починається з добра»?
- Так, ми хоча маленькі, але робимо добрі справи?
- Чи досягли ми мети уроку?
- Що сподобалося найбільше?
- Дякую вам, за творчий урок.
- Дарую вам на згадку сонечка з написом «Добро починається з тебе».
- Любіть свою рідну землю, чарівну українську мову.

Домашнє завдання: скласти казку «Новорічна красуня».

Автор: 

Пілова Олена Володимирівна

Голосування

Які матеріали Ви шукаєте?:

Останні коментарі