Користувацький вхід

НА ДОПОМОГУ ДІДУ МОРОЗУ

Зареєструйтесь,
щоб мати можливість переглядати всі сторінки та файли,
публікувати власні матеріали, отримувати сертифікати.

...

0

"НА ДОПОМОГУ ДІДУ МОРОЗУ"
МЕТА:закріпити з дітьми знання цифр в межах "6", суміжні числа; вправляти у відгадуванні загадок з логічним навантаженням;вміння висловлювати свою думку,аргументувати свій вибір;сприяти розвитку мовлення у дітей;об'єднувати картинки за окремими ознаками (ознака-питання.Розвивати розумові операції:аналіз, синтез,порівняння, узагальнення;увагу,пам'ять,зосередженість,пізнавальну активність. Виховувати інтеес до знань,почуття радості від проробленої роботи.

МАТЕРІАЛ:загадки та матеріал до них:геометричні фігури,предметні картинки;сніжинки паперові;дидактична гра"Зимовий потяг",картинки до гри;аркуші паперу з цифрами від 1 до 6,набір картинок на кожну дитину:ялинки,ведмедик,зайчики,зірочки,місяць;сигнальні картки;"чарівна скринька"з різними предметами.
ХІД ЗАНЯТТЯ
-Добрий день вам,люди добрі,
Щиро просимо вас в гості.
Раді вас у нас вітати
Щастя та добра бажати.
У нас сьогодні ніби свято,
Гостей зібралося багато.
Що ми говоримо гостям,які завітали до нас?
(-Добрий ранок!-Привіт!)
Ігровий момент.
Дзвонить телефон.Беру слухавку:
-Добрий день!Так,це дитячий садок.Вам потрібна наша допомога?Я все зрозуміла,ми скоро будемо.Дітки,ви не повірите,це телефонував дідусь Мороз!Його потяг не може вирушити,і він просить нашої допомоги.А чи знаєте,де живе дідусь Мороз?А живе він дітки ось в цій країні(показую дітям картину країни,де живе дідусь Мороз).
-Країна ця дуже незвичайна:
Жодна пташка туди не літає,
Кожен звір її обминає-
Зветься країна ця-Зимова.
Нелегка в цю країну дорога.
Чи бажаєте,малята,
В країну цю помандрувати.
Та діда Мороза виручати? (Бажаємо)
-То ж до країни Зимової
Всі малята вирушають.
І ось перша перешкода,
Не проста, а загадкова.
А щоб далі ми могли йти,відгадаємо загадки.
(на дошці виставлені картинки:трикутник,фарба зеленого кольору,ялинка;круг,фарба різнокольорова,жабка) -Відгадувати будемо за формою,кольором та властивістю.Внизу знаходяться відгадки.
ЗАГАДКИ
-Що буває трикутної форми,зеленого кольору та колюче ніби їжачок?
(Ялинка)
-Наступний предмет,який ми будемо відгадувати круглої форми,різнокольоровий і може стрибати як жабка? (М'ячик)
ЗВУЧИТЬ МАГНІТОФОННИЙ ЗАПИС "ЗАВІРЮХИ"
-Що за звуки?Що за звуки?
Та це ж звуки Завірюхи!
Рукавами потрусила
Снігом все вона покрила,
Та сніжку здоровенну на шлях підложила.
Щоб ми далі не пройшли,
Та діду Морозу не допомогли.
Треба сніжку цю зламати,
З неї снігу надібрати.
Ну ж бо хутко працювати!
ПАЛЬЧИКОВА ГІМНАСТИКА
Раз,два,три,чотири-(рахують пальці,починаючи з великого).
Ми сніжок зліпили-(ліплять,змінюючи положення долонею)
Він кругленький і гладенький-(показують коло,гладять свої долоньки)
Але зовсім не смачненький-(погрожують пальчиком)
Раз підкинем-(дивляться вгору)
Два підкинем-(підкидають уявлений сніжок)
Три спіймаєм-(присідають)
І зламаєм-(тупотять ногами).
-І розсипалася сніжка на маленькі сніжиночки.
-Давайте порахуємо сніжинки.Скільки сніжинок?
-Як на вашу думку,на що схожі сніжинки?(-на зірочки,танцівниць)
-Дітки,ви тільки но гляньте,яку Зимонька галявинку нам приготувала.Та завірюха знову лютує-перешкоду нам нову готує.
Не хоче вона,щоб ми до діда Мороза потрапили.
-Завірюхо,завірюхо,постривай,сніжком завданнячко не засипай!
-А завданнячко цікаве.Хоче вона,щоб ми картинки гарні намалювали.Але не олівцями і не фарбами,а за допомогою цифр і картинок,які лежать у вас на столах.То ж сідайте будьласка і слухайте уважно завдання.
ЗАВДАННЯ
1.Покажіть зірочками цифру,яка позначає кількість лапок у киці;
2.Покажіть ялиночками сусідів числа 2;
3.Покладіть більшого зайчика на цифру,яка стоїть позаду 5;
4.Позначте місяцем цифру,яка позначає,скільки пальців на одній руці;
5.Покажіть ведмедиком цифру.яка стоїть попереду 3;
6.Зайченятка покладіть поруч з великим зайчиком;
7.Прикрасьте свої картинки сніжинками.
-Яку пору року нагадують вам ці картинки? Які зимові розваги вам найбільше подобаються?Молодці,дітки,завдання ми виконали.
-Шлях ми майже подолали,
Стежин багато протоптали.
Тепер настав час відпочинку,
Ми проведемо фізхвилинку.
ФІЗХВИЛИНКА
Всати струнко всім без руху
І мою команду слухай.
Руки вгору піднімаємо
І повільно опускаємо.
Швидко пару ми знайшли
І на місце відійшли.
Я зразок вам покажу
І німе кіно почну.
(звучить композиція "Щасливе дитинство".Показую сигнальні картки.Діти згідно їх виконують рухи).
-Очі міцно закриваємо,і повільно відкриваємо.
Відпочили залюбки!(-Ми веселі малюки!)
-Шлях важкий ми подолали,
І до Зимової країни завітали.
То ж не бедем сумувати,
А будем працювати,
Щоб не замерзати.
-І потяг ось стоїть,а подивіться,хто в ньому сидить? (Дід Мороз)
-І мені зрозуміло,навіщо йому наша допомога.Він не може їхати без пасажирів.Та ми йому допоможемо.На столику перед вами лежать картинки-вони і будуть пасажирами.Давайте розмістимо їх у вгончики.
ГРА "ЗИМОВИЙ ПОТЯГ"
-Країна,в яку ми прийшли називається Зимова.
А зима усякий знає
Вона холодною буває.
Вона буває і серйозна:
Суха і вітряна й морозна.
Летять,кружляють,мов пушинки,
Легкі,білесенькі...сніжинки.
-Якою буде перша картинка?(-із зображенням сніжинок);
-Що ми ліпимо із снігу?(-сніговика);
-Хто допоможе зліпити сніговичка?(-хлопчик.який несе сніг)
-На чому хлопчик любить кататися взимку?(-на саночках);
-Хто до хлопчика прийде на свято разом із дідом Морозом?(-Снігурочка);
-Навколо якого дерево Снігурочка з дітками водить хоровод?(-навколо ялиночки);
-Що дітки знайдуть під ялиночкою?(-подаруночки).
-Які ж ви молодці!Зробили таку добру справу,допомогли діду Морозу.І за це він нам дарує чарівну скриньку.
-Ось скринька чудова
Це добрий наш друг,
Завдання цікаві ховає вона тут.
Швиденько відкриємо її і тоді.
Чарівні предмети побачимо ми.
ГРА "ЧАРІВНА СКРИНЬКА"
-Коли дивитися на ці предмети,можна уявити в що вони перетворюються.Я візьму із скриньки насіннячко і уявляю,як з нього виростає соняшник.Мені дуже цікаво,що ви уявляєте,коли дивитеся на яблучко?Картоплю?Клубочок ниток?
-До Діда Мороза поспішали.
Завдання всі ми розв'язали.
Тепер себе час оцінити:
Зайчик-це усе вдалося;
Лисичка-труднощі ще є;
Сова-дрімає понад все.(діти оцінюють себе,аргументуючи свій вибір).
-Шановні гості.у нашу групу ми вас чекаємо знову.
Дитсадок відчинений для всіх.
Пам'ятайте,любі друзі:краща терапія-
Дітвори дзвінкий,веселий сміх.
-Попрощаємося з нашими гостями.Які слова прощання ми знаємо?(до побачення.усього найкращого,щасливої дороги,бувайте здорові,до зустрічі,приходьте ще).

Автор: 

Ткач Анжела Григорівна

Для отримання сертифікату - необхідно поставити галку:

pravavtor.jpg

Голосування

Які матеріали Ви шукаєте?:

Останні коментарі