Користувацький вхід

Останні публікації

Перспективний план гуртка з навчання основам народознавства засобами театральної діяльності дітей середнього та старшого дошкільного віку на 2015-2016 навчальний рік «В ГОСТЯХ У ТІТОНЬКИ ОКСАНКИ»

Зареєструйтесь,
щоб мати можливість переглядати всі сторінки та файли,
публікувати власні матеріали, отримувати сертифікати.

...

0

Перспективний план гуртка з навчання основам народознавства засобами театральної діяльності дітей середнього та старшого дошкільного віку на 2015-2016 навчальний рік
«В ГОСТЯХ У ТІТОНЬКИ ОКСАНКИ»

ВЕРЕСЕНЬ
1.Україна моя Батьківщина.
Пр.зміст: ознайомити дітей з історичними та державними символами.Вчити шанувати державні символи. Виховувати шанобливе ставлення до Батьківщини.
2.Подорож в чудовий світ (огляд світлиці)
Пр.зміст: ознайомити дітей з українським побутом.Вчити шанувати державні символи. Виховувати інтерес до предметів українського народного побуту.
3.Вересневий час-сім погод у нас.
Пр.зміст:ознайомити дітей з народним календарем та прикметами вересня.Розвивати інтерес до традицій свого народу.Виховувати повагу до народної мудрості.
4.Розкажи вірші руками
Пр.зміст:Спонукати дітей до участі в театрально – ігровій діяльності в бесіді; давати відповіді на поставлені запитання; вчити самостійно створювати ігрові образи за допомогою міміки та жестів; збагачувати словник дітей; розвивати зв’язне мовлення, уяву, мислення; виховувати бажання співпрацювати з дорослими.

ЖОВТЕНЬ
1.Ознайомлення дітей з театром.
Пр.зміст: викликати інтерес до театралізованої діяльності,розвивати емоційні почуття дітей,побуджувати малюків до вираження своїх почуттів та до спілкування;формувати почуття впевненості в новій обстановці;виховувати комунікативні якості дітей.
2.А мати вишивала рушник.
Пр.зміст:розширити знання дітей про рушник.Прищеплювати любов до національного колориту.Виховувати повагу,дбайливе ставлення до народних реліквій.
3.Жовтень-рум’янець осені
Пр.зміст:ознайомити дітей з народним календарем та прикметами жовтня.Розвивати інтерес до традицій свого народу.Виховувати повагу до народної мудрості.
4.Обігрування народної пісеньки «Ходить гарбуз по городу» (знайомство з дитячим фольклором).
Пр.зміст:ознайомити дітей з українським фольклором; учити вигадувати та обігрувати сюжет; розвивати мовлення, уяву пам’ять, творчість; виховувати інтерес до українського дитячого фольклору.

ЛИСТОПАД
1.Чудесний світ театру.
Пр.зміст:Познайомити дітей з особливостями театрального мистецтва, його відмінність від інших видів мистецтв; спонукати до спільної роботи вихователів і дітей.
Розгляд картинок, фотографій з дитячими виставами.
2.Народні пісеньки,забавлянки,потішки,дражнилки.
Пр.зміст:продовжувати розвивати інтерес до зразків народної творчості.Спонукати до бажання вивчити деякі та обіграти їх.Розвивати мовлення,пам’ять.Виховувати повагу та любов до народної творчості.
3.Листопад-сутінкова пора.
Пр.зміст:ознайомити дітей з народним календарем та прикметами листопада.Розвивати інтерес до традицій свого народу.Виховувати повагу до народної мудрості.
4.Ляльки моєї бабусі.
Пр.зміст:знайомство з народною іграшкою та з історією її виникнення. Розвивати мовлення, уяву ,пам’ять, творчість. Виховувати інтерес до минулого свого народу.

ГРУДЕНЬ
1. Інсценування казки «Колобок»
Пр.зміст:Вдосконалювати навички зображення героїв казки, пердавати характерні риси персонажів. Переказ казки «Колобок». Обговорення рис характеру персонажів твору. Вчити виразності мови. Розвивати артистичність, творчість, інтонаційну виразність мовлення; виховувати сміливість.
2.Подарунки святого Миколая.
Пр.зміст:знайомство зі святом Миколая.Виготовлення подарунків для рідних. . Розвивати мовлення, уяву ,пам’ять, творчість. Виховувати інтерес до традицій свого народу.
3.Грудень-студень.
Пр.зміст:ознайомити дітей з народним календарем та прикметами грудня.Розвивати інтерес до традицій свого народу.Виховувати повагу до народної мудрості.
4. «Новорічна казка»( відпрацювання віршів до новорічного свята)
Пр.зміст:Вчити дітей користуватися інтонаціями, промовляючи фрази сумно, радісно сердито, здивовано; розвивати інтонаційну виразність мовлення, увагу; виховувати витримку, терплячість.

СІЧЕНЬ
1.Різдвяна зірка( відпрацювання віршів)
Пр.зміст:Вчити дітей користуватися інтонаціями, промовляючи фрази сумно, радісно сердито, здивовано; розвивати інтонаційну виразність мовлення, увагу; виховувати витримку, терплячість.
2. Казка зимового лісу.
Пр.зміст:вчити уважно слухати казку;дати уявлення про життя лісових звірят;продовжувати вчити дітей давати характеристики героям казки. Розвивати артистичність, творчість, інтонаційну виразність мовлення.Виховувати любов до казок.
3.Січень холодний-рік хліборобний
Пр.зміст:ознайомити дітей з народним календарем та прикметами січня.Розвивати інтерес до традицій свого народу.Виховувати повагу до народної мудрості.
4. Веселі вірші читаємо і слово- риму додаємо.
Пр.зміст: Вправляти в підборі рим до слів. Заохочувати спільне віршування у грі «Придумай як найбільше слів».
Розвивати інтонаційну виразність мовлення, увагу; виховувати витримку, терплячість.

ЛЮТИЙ
1.Робота над казкою « Пузир, Соломинка та Лапоть»
Пр.зміст:учити дітей відповідати за змістом казки, слухати відповіді інших та вчасно вступати в діалог; дати поняття про походження народних казок; узгоджувати іменники з числівниками; розвивати дихання – закріплювати тривалий видих, зорову та слухову пам'ять, здатність слухати чуже мовлення; виховувати повагу до інших.
2.Масляна(відпрацювання віршів)
Пр.зміст: Вчити дітей користуватися інтонаціями, промовляючи фрази сумно, радісно сердито, здивовано; розвивати інтонаційну виразність мовлення, увагу; виховувати витримку, терплячість.
3.Лютий-бокогрій
Пр.зміст:ознайомити дітей з народним календарем та прикметами лютого.Розвивати інтерес до традицій свого народу.Виховувати повагу до народної мудрості.
4.Друг завжди прийде на допомогу.
Пр.зміст:Допомогти дітям зрозуміти взаємозалежність людей і необхідність один одному. Закріплювати вміння логічно викладати свої думки.

БЕРЕЗЕНЬ
1.«Добридень, весно!» (робота над виразністю читання віршів до 8 березня)
Пр.зміст:Закріплювати вміння дітей регулювати мовленнєве дихання, вправляти в промовлянні фраз із різною інтонацією; розвивати увагу, пам'ять, мислення; виховувати бажання підготувати вірші до свята мам та бабусь.
2.Т.Г.Шевченко( робота над виразністю читання віршів)
Пр.зміст:ознайомити дітей з великим сином українського народу,його творами. Розвивати увагу, пам'ять,мислення.Виховувати повагу до великого поета.
3.Березень-зиму ламає.
Пр.зміст:ознайомити дітей з народним календарем та прикметами березня.Розвивати інтерес до традицій свого народу.Виховувати повагу до народної мудрості.
4. «Я скажу ,а ти вгадай.»
Пр.зміст:вчити дітей відгадувати загадки,а також вчити самостійно складати свої загадки;викликати інтерес до загадок. Удосконалювати творчу уяву,мислення.

КВІТЕНЬ
1.Драматизація уривків казок
Пр.зміст:Учити дітей розігрувати нескладні вистави за знайомими літературними сюжетами, використовуючи засоби інтонаційної виразності; формувати емоційно насичене мовлення; розвивати уяву, артикуляційний апарат, мовленнєве дихання; виховувати зацікавленість в іграх – драматизація.
2. Конкурс чистомо - вок.
Формувати правильну звуковимову;вчити виразно читати чистомовки Пісенька жука,комара,бджоли, бабки. Чистомовки на звук Ж-Ж-Ж,З-З-З,С-С-С.
3.Квітневі струмки землю будять.
Пр.зміст:ознайомити дітей з народним календарем та прикметами квітня.Розвивати інтерес до традицій свого народу.Виховувати повагу до народної мудрості.
4.Робота над виразністю жестів та міміки. Бесіда «Одягання костюмів»
Пр.зміст:Учити дітей користуватися засобами інтонаційної виразності, працювати в парі; розвивати виразність жестів, міміку, голос; активізувати словник дітей; виховувати дружні стосунки в колективі.

ТРАВЕНЬ
1.Свято Великодня
Пр.зміст:ознайомити дітей зі святом Великодня.Розвивати інтерес до народних традицій,викликати бажання їх наслідувати.Виховувати чуйність,доброзичливість,милосердя.
2.Символіка квітів.Віночок
Пр.зміст:познайомити дітей з символікою квітів,запропонувати виготовлення віночка. Прищеплювати любов до національного колориту.
3.У травні дощиться-буде родиться
Пр.зміст:ознайомити дітей з народним календарем та прикметами травня.Розвивати інтерес до традицій свого народу.Виховувати повагу до народної мудрості.
4. Концерт
Повторити з дітьми вивчений за рік матеріал; провести музично – театральну вікторину з метою відновлення набутих навичок; вправляти дітей в умінні користуватися набутим досвідом під час розігрування знайомого сюжету.
Закріпити знання дітей про театр, пофесію актора; вчити поводитися під час перегляду вистави; розвивати увагу, посидючість; виховувати інтерес до театру.

Автор: 

Кучер Оксана Миколаївна,вихователь КЗ ДНЗ №4 "Росинка",м.Лисичанська Луганської області

Голосування

Які матеріали Ви шукаєте?:

Останні коментарі