Користувацький вхід

Виховний захід з історії «Подорож до Семи чудес світу»

Зареєструйтесь,
щоб мати можливість переглядати всі сторінки та файли,
публікувати власні матеріали, отримувати сертифікати.

...

0

Подорож до Семи чудес світу
Вчит. Сьогодні ми з вами будемо говорити про наш дивний світ, про величезну творчу силу людини, про вічність природи і. звичайно, про нас з вами, творців життя. Ми будемо говорити про чудеса. Що оточують нас. Ми здійснемо подорож до різних країн світу і помандруємо видатними місцями давнини, що були створені руками предків. Тож розміщуйтесь зручніше у своїх крісла, ми вирушаємо.
(слайд корабель, Сім чудес світу).
Вед. І. Добрий день, шановні пасажири. Мене звати …
Вед.ІІ. Ми вітаємо вас на борту нашого лайнеру. Я … Сьогодні ми будемо супроводжувати вас під час екскурсії.
(після показу слайдів)
Вед. І. Сім «чудес світу» . Так називають уславлені в часи давнини споруди і статуї. Уперше їх класифікував і описав Філон Візантійський, про якого збереглося дуже мало відомостей.
Вед. ІІ. Коли він народився, як виглядав, коли пішов з життя, усього цього ми не знаємо і навряд чи коли дізнаємося. Зберігся тільки його невеликий твір (на 12 стор.), що називається «Про сім чудес світу». Про сім – і не більше. Число їх визначалося магією цифри сім. Тому восьмого чуда не було і, навіть, не передбачалося, що воно з’явиться коли – небудь.
(слайд «Сім чудес світу»).
Вед. І. Країна, до якої ми з вами відправимось спочатку – це Єгипет.
Вед. ІІ. Саме тут знаходиться перше чудо світу – Єгипетські піраміди.
(слайди про єгипет, слайд «єгипетські піраміди».)
Вед. ІІ. Піраміди – це кам’яні гробниці фараонів.
(під музику заходить фараон)
Фараон. Я – фараон, правитель Єгипту.
Мене в країні шанують як Бога. Я керую земним та потойбічним життям. Все в Єгипті здійснюється за моїм велінням. З’являючись переді мною, піддані падають на животи свої і цілують землю під моїми ногами.

Я, цар царів, я, Сонця син могутній,
Собі оцю гробницю збудував,
Щоб славили народи незчисленні,
Щоб тямили на всі віки потомні
Імення…
Вед. І. Чому ж піраміди вважають одним із чудес світу?
Фараон. За їхню могутність. Гори каміння, що звелися на горах каміння.
Вед. ІІ. А може за те, що на їхню побудову були витрачені величезні кошти?
Вед. І. Марна пиха фараонів, яка коштувала неймовірні гроші.
Вед. ІІ. Може за їхній вік?
Фараон. Усе на світі боїться часу, але час боїться пірамід.
Вед. І. Єгипетські піраміди єдине чудо світу, причому найдавніше із семи, що збереглося до наших часів. Багато таємниць зберігають у собі ці спорудження. Нещодавно вчені помітили ще одну особливість пірамід, пов’язану із загадковим випромінюванням.
Вед. ІІ. Уперше вчені звернули на це увагу, коли помітили, що трупи тварин, які гинули в лабіринтах пірамід не розкладаються, а муміфікуються. Потім було виявлено, що леза, які заносили усередину піраміди, несподівано загострюються, вода набуває лікувальні властивості, а у людей, які знаходяться у певному місці піраміди, поліпшується самопочуття.
Фараон. Наукового пояснення поки ці факти не знаходять. Так що загадкові піраміди продовжують всіх дивувати!
Вед. І. Дякуємо тобі, фараоне, за це чудо світу.
(під музику фараон йде)
Вед. ІІ. А ми подорожуємо Єгиптом далі. Всім нам відоме слово «фари». Воно походить від назви сьомого чуда світу. На о. Фарос у гирлі ріки Нілу, поруч з містом Александрією, у ІІ ст.. до н.е. був побудований найбільший маяк давнини. Він був збудований для безпеки мореплавців.
(слайд Фароський маяк)
Вед. І. Основними будівельними матеріалами для маяка були вапняк, мармур, граніт.
Вед. ІІ. Александрійський маяк простояв 1 500 років. Його вогонь назавжди потух під час землетрусу у VІ ст.. до н. е. На самому початку ХІV ст.. його розібрали на камені, а на руїнах спорудили середньовічну фортецю.
Вед. І. Археологів, які шукали його залишки від кінця ХІХ ст.. спіткали неабиякі труднощі. Острів Фарос із часом з’єднався з материком. Ніяких слідів ніхто не знаходив. І тільки у 1980 р. на морському дні були знайдені залишки Фароського маяка.
Вед. ІІ. Мандруючи до наступного чуда світу, ми потрапляємо до країни між двома річками Тигр та Євфрат, де за біблійними переказами, був земний рай. Її столиця – Вавилон. Нині – це територія Іраку.
(слайди про Ірак, висячі сади)
Вед. І. Чудо друге – Висячі сади Семіраміди.
(під музику виходить Семіраміда)
Семир. Я – цариця Ассирії – Семираміда.
Вед. ІІ. Семиріміда по-сирійському означає «голубка».
Вед. І. Існує легенда про народження цієї дівчини. Богиня Деркета закохалася у звичайного юнака з людського племені. Коли Деркета народила доньку, то з гніву на свій нерівний шлюб, убила юнака, а сама кинулася в море. Дівчинку, залишену напризволяще. Врятували голуби: вони зігріли її своїми крилами, у дзьобах носили молоко.
Вед. ІІ. Потім її знайшли пастухи, вони віднесли її до головного царського пастуха Сіма. Він взяв дитя до себе, давши їй ім’я-Семираміда.
Вед. І. Своєю красою вона перевершувала всіх дівчат, що й забезпечило її подальшу кар’єру.
Семир. Під час службової подорожі мене побачив перший королівський радник і відразу закохався. Невдовзі він одружився зі мною.
Вед. І. Крім краси Семираміда мала й інші добрі якості. Її чоловік не розпочинав без її поради жодної справи, і все йому вдавалося. Після смерті свого чоловіка вона вийшла заміж за ассирійського царя.
Семир. А після смерті царя я взяла владу в свої руки. Я заснувала над Євфратом нове місто Вавилон, оточила його мурами, а через річку збудувала міст. Я брала участь у багатьох війнах і перемагала.
(слайд: місто Вавилон)

Вед. ІІ. Семираміда не тільки довго й мудро правила країною, але знала, що найбільше мистецьке досягнення артиста - уміння вчасно зійти зі сцени, і передала владу синові. Тоді вийшла балкон, перетворилася голубку й відлетіла просто в безсмертя.
Вед. І. Ось тому легенду розповідають про Семираміду, на честь якої і були збудовані висячі сади. А збудував їх Навуходоносор для своєї дружини.
Семир. Висячі сади ті, що ростуть високо над землею. Насамперед ставлять камінні стовпи, на них кладуть пальмові балки, на які насипано товстий шар землі, а в ту землю посаджені дерева та квіти, що ростуть у садах. День і ніч сотні рабів обертали величезні колеса зі шкіряними відрами, подаючи воду з ріки Євфрат.
Вед. ІІ. Висячі сади Семираміди були знищені повенями Євфрату, що під час паводків піднімається на 3-4 метри. І тепер скласти уявлення про ці сади ми можемо тільки за описами античних авторів і за допомогою власної фантазії.
Вед. І. Велике спасибі тобі, Семирамідо, за цей витвір мистецтва.
Вед. ІІ. А зараз запрошуємо вас до Туреччини.
Вед І. Храм грецької богині Артеміди в місті Ефесі , у Малій Азії , вважався третім чудом світу.
Вед. ІІ. Тож ми вирушаємо до Туреччини.
(слайди про Туреччину, храм Артеміди)
Вед. І. Якою богинею була Артеміда?
Вед. ІІ. Артеміда вважалася у греків ідеалом жіночої краси: вона настільки була прекрасна, що їй не потрібно було брати участі у відомому змаганні між Афіною, Афродітою і Герою. Багато древніх поетів захоплювалися її красою і присвячували богині свої твори.
(заходить Артеміда)
Арт. Я – дочка Зевса, найголовнішого грецького бога. Я – богиня родючості покровителька полювання. Саме на мою честь в Ефесі був збудований храм. Цей храм – це дивовижне пристанище богів, споруджене на землі. Перебуваючи в храмі, складається враження, що небо і земля помінялися місцями, і рід безсмертних богів переселився з неба на землю.

Вед. І. Храм славився вишуканим оздобленням і численними коштовними речами. Через 200 років після спорудження храм Артеміди підпалив один безумець, який цим злочином хотів увічнити своє ім’я в історії.
Арт. Коли Александр Македонський побував в Ефесі, він наказав відновити храм. Простоявши ще 500 років, храм був зруйнований землетрусом, що перетворив його в руїни.
Вед. ІІ. Артемідо, ми хочемо подякувати тобі за такий храм.
(Семираміда йде)
Вед. І. ми хочемо розповісти ще про один витвір людського мистецтва, який знаходився тут, в Туреччині - це п’яте чудо світу – Мавзолей у Галікарнасі. Це дивовижна гробниця, побудована для царя Мавзола його вдовою – царицею Артемісією. Від імені Мавзол утворилося слово «Мавзолей».
Вед. ІІ. Коли цар помер, Артемісія , прагнучи увічнити його пам’ять, звеліла збудувати цю найславетнішу гробницю, а також звеліла скласти про нього чудові пісні. Усе своє життя Артемісія тужила за чоловіком, і ця туга звела її в могилу.
Вед. І. Мавзолей розібрали в ХV ст.. хрестоносці для будівництва фортеці. Статуї Мавзола і його дружини Артемісії, а також інші прикраси мавзолею зберігаються зараз у Британському музеї в Лондоні.
Вед. ІІ. А зараз ми направляємося до Греції.
(слайди про Грецію, слайд Зевс Олімпійський)
Вед. І. У самому серці Греції, на священній олімпійській землі, стояло четверте чудо світу – Зевс Олімпійський.
(звучить музика, заходить Зевс)
Зевс. Я – Зевс, цар богів і людей. Я володар неба, грому і блискавки. Коли гримів грім і блискавка пронизувала небо, греки думали, що то я гніваюсь.
Вед. ІІ. Греки дуже шанували своїх богів. Вони споруджували їм храми і ставили статуї.
Вед. І. Особливо славився храм Зевса, де знаходилася скульптура цього Бога.

Зевс. Кожного відвідувача храму насамперед вражала величезна статуя . Її висота – 12, 5 метрів. Також вражала коштовність статуї. Одяг і волосся зроблені із золота, неприкриті частини тіла – зі слонової кістки, трон – із кедрового дерева.
Вед. ІІ. Наприкінці ІV ст.. н. е. статуя Зевса була перевезена до Константинополя, де вона і зникла, очевидно, під час пожежі.
Вед. І. Зевсе, ми дуже вдячні тобі за таке цікаве повідомлення.
(Зевс йде)
Вед. ІІ. А зараз ми запрошуємо вас на мальовничий грецький острів - Родос.
(слайди під музику про острів Родос)
Вед. І. У ІІІ ст.. до н. е. на о. Родос напав полководець Деметрій. Однак здолати волелюбних родосців Деметрію не вдалося. На згадку про успішну оборону острова вони вирішили поставити найбільшу статую у світі. Йдеться про шосте чудо , відоме під назвою Колоса Родоського.
Вед. ІІ. Ця статуя – це зображення бога Сонця Геліоса, якого жителі острова вважали своїм заступником. Творець Колоса Родоського працював рад своєю статуєю 12 років. Висота Колоса – 36 метрів.
Вед. І. Простояв Колос 50 років і впав під час землетрусу. Два тисячоліття він славився як найбільша статуя світу. І тільки в 1886 р. його перевершила нью – йоркська статуя Свободи (однак лишена 11 метрів)
(під музику)
Вед. ІІ Наша екскурсія до семи чудес світу завершується. Під час цієї подорожі ми пройшли понад 5 тисячоліть.
Вед. І. Як добре, що до нашого дійшли хоча б якісь уривки відомостей або зображення найбільших споруд давнини. І сьогодні, вивчаючи стародавні пам’ятки архітектури, подорожуючи руїнами фортець і площами давніх міст, ми робимо екскурсу загадковий і неповторний світ прекрасного.
Вчит. Подорожуючи древніми місцями - це не просто екскурс в історію заради цікавості. Це пізнання людством самого себе, адже без знання минулого в нас не може бути майбутнього. Зараз для нас усіх настав час задуматися над тим, чи здатні ми гідно продовжити і зберегти ті традиції і ту майстерність, що нам дісталися від давніх часів. Чи залишить наше покоління після себе щось гідне уваги і замилування? Тож на завершення нашої лінійки я хочу звернутися до вас зі словами: Шануймо та бережімо історичне надбання людства!

Автор: 

Залєвська Наталія Олександрівна, вчитель історії та правознавства Новомиколаївської загальноосвітньої школи І– ІІІ ступенів Мелітопольської районної ради Запорізької області

Голосування

Які матеріали Ви шукаєте?:

Останні коментарі