Користувацький вхід

Конкурс дитячої творчості "Я - Україночка."

Зареєструйтесь,
щоб мати можливість переглядати всі сторінки та файли,
публікувати власні матеріали, отримувати сертифікати.

...

0

Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №6
Димитровської міської ради

Сценарій конкурсу «Я – Україночка»

Положення
Про шкільний конкурс дитячої творчості
«Я-Україночка»
Мета: кращий кращій
 Сприяти соціальному та духовному розвитку учнів.
 Художньо-естетичне виховання, пробудження у дітей поваги до національної культурної спадщини, традицій українського народу.
 Пошук та підтримка талановитих дітей.
 Розвиток творчих здібностей учнів.
Учасники конкурсу: учениці 4-6 класів (1 представниця з класу).
Порядок проведення:
1.Конкурс «Привітання»- максимально розкрити у будь-якій художній формі (вірш ,пісня, монолог, сценка, тощо) свою особистість, власні якості, захоплення, тобто розповісти про себе.
Критерії: розкриття образу, творчий підхід та оригінальність.
Термін виступу до 2 хв.
2.Конкурс «Страви української кухні»- підготувати заздалегідь до конкурсу будь-яку українську страву.
Критерії: смак страви,та оригінальне оформлення згідно українських традицій.
3.Конкурс «Я-гарна господиня»- завдання цього етапу конкурсу, надається під час змагання.
4.Конкурс «Чудова майстриня»- завдання цього етапу конкурсу, надається під час змагання.
5.Конкурс-дефіле «Український віночок»- підготувати заздалегідь до конкурсу, власно виготовленого, або за допомогою батьків, педагогів, українського віночка. Презентувати його у творчій формі.
Критерії: оригінальність, творчий підхід, обізнаність української культури.
Термін виступу до 1 хв.
6.Конкурс « Коса - дівоча краса». Це конкурс на найкращу зачіску, основним елементом якої – є коса. Учасницям потрібно заздалегідь знайти помічницю собі з довгим волоссям.
Критерії: охайність, естетичність, оригінальність зачіски.
Термін виконання: до 10 хв.
7. Конкурс « Україна моє талант». Умова конкурсу – розкрити свій талант та за допомогою пісні, танцю, гуморески, сценки, вірша, музичного кліпу, згідно українських традицій. Дозволяється використовувати допомогу класу. Кількість учасників не більше 6 осіб.
Критерії: естетичність, оригінальність виступу.
Термін: до 3 хв

(Звучить музика , укр. пісня)
Ведуча: Добрий день дорогі діти, шановні гості!!! Сьогодні у нас чудове свято, свято краси, ніжності та любові до української культури, свято українських традицій та звичаїв. «Я – Україночка». В нашому конкурсі приймають участь учениці 3, 4, 5, та 6 класів. Зустрічайте їх будь ласка (під музику виходять учасниці)
___________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
Оцінювати наш сьогоднішній конкурс буде компетентне журі. У складі :
1_____________________________________________
2_____________________________________________
3______________________________________________
І Ось подивіться на наших дівчата – вони справжні україночки, яке чудове в них вбрання, які гарні зачіски. Прикраси, але давайте познайомимося з кожною з них, дізнаємося про їх життя, захоплення, мрії, інтереси. Про це наш перший конкурс «Привітання». На сцену запрошуємо ученицю
1…………
2
3
4
5
6
Дякуємо дівчата, а слово ми надаємо нашому журі…….

ІІ Кожна україночка – це гарна господиня, яка повинна дуже смачно готувати. Бо всім відомо, що українська кухня дуже різноманітна. Знають про це і наші конкурсантки , вони приготували для вас дуже смачні страви . Цей конкурс має назву «Страви української кухні.» Шановні журі оцініть будь ласка старання дівчат. А поки журі оцінює страви кожної україночки, ми переходимо до слідучого конкурсу.
ІІІ Він має назву «Я – гарна господиня». Всім відомо, що однією із національних страв на Україні є борщ. В кожній українській родині господарки готують неповторний, смачний борщ. У дитинстві , коли моя бабуся насипала в тарілку гарячий борщ, завжди промовляла: «Треба їсти борщик, борщик – це здоров’я». А чи знають наші учасниці, що потрібно, щоб приготувати смачний борщик. Які продукти використовуються для його приготування. Підійдіть , будь ласка, до столу і за моєю командою напишіть на папері продукти які потрібні для приготування борщу. А може хтось із дівчаток згадає , що додає до свого борщу її мама. Приготувались, час пішов.
А поки прошу журі оголосити результати другого конкурсу «Страви української кухні» . А також загальний результат за перші два конкурси.
Дівчатка час минув, покладіть, будь ласка, олівці. Я підійду до кожної і по черзі зачитаємо перелік продуктів. Кожна правильна відповідь - 1 бал. Члени журі фіксують результат.
Прошу журі оголосити результати третього конкурсу «Страви української кухні» . А також загальний результат за три конкурси.

ІV Справжня україночка може не тільки смачно нагодувати гостей але і майстерно прикрасити свою оселю. Здавна український рушник був не тільки предметом побуту та обрядовості, але й традиційною прикрасою житла. Наш четвертий конкурс «Чудова майстриня». Зараз наші україночки за допомогою запропонованих предметів повинні створити власний рушничок який би прикрасив би їх кімнату. Дівчата, використовуйте свої навички, фантазію, творчість , ми щиро бажаємо вам успіху.
Поки наші дівчатка продовжують творити, я хочу поспілкуватися з глядачами. Діти, а ви знаєте українські страви? Які?...
А який танець ?
А які державні символи України ви знаєте?...
А які народні символи України ви знаєте?....
Да, українська пісня це теж символ нашої країни, бо українська мова займає ІІ місце у Світі по співучасті. Давайте разом вивчимо та заспіваємо українську пісню про калину. Це зовсім на важко, я співаю перший рядок, а ви повторюєте за мною другий.
Ой єсть в лісі калина, (Двічі)
Калина-калина,
Комарики-дзюбрики, калина.
Калина-калина,
Комарики-дзюбрики, калина.
Там стояла дівчина, (Двічі)
Ходила, ходила,
Чубарики-чубчики, ходила,
Ходила, ходила,
Чубарики-чубчики, ходила,
Цвіт-калину ламала, (Двічі)
Ламала, ламала,
Комарики-дзюбрики, ламала.
Ламала, ламала,
Комарики-дзюбрики, ламала.
ТА й в пучечки в’язала, (Двічі)
В’язала, в’язала,
Комарики-дзюбрики, в’язала.
В’язала, в’язала,
Комарики-дзюбрики, в’язала.
На доріжку кидала, (Двічі)
Кидала, кидала,
Комарики-дзюбрики, кидала.
Кидала, кидала,
Комарики-дзюбрики, кидала.
.
Дівчата, час продемонструвати вашу роботу глядачам та журі. Піднесіть свої рушнички до столу журі.
Прошу журі оголосити результати четвертого конкурсу «Чудова майстриня». А також загальний результат за чотири конкурси… Дякуємо.
Дівчатка йдіть годуйтесь до п’ятого конкурсу…
V Народним символом України - є віночок. Це не просто прикраса, а й оберіг, бо в ньому є така чаклунська сила, що болі знімає , волосся береже. Віночок – це плетене коло із квітів. листя, гілок. Всього у віночку мало бути 12 квіток і кожна з них виконувала магічну роль
Деревій – символ нескореності,
Барвінок – символ життя, безсмертя душі,
Безсмертник – знак міцного здоров’я,
Ружа, мальва, півонія - символізують віру надію , любов
Вишневий чи яблуневий цвіт – то невмируща любов материнства.
Калиновий цвіт – то пісенний образ України
Любисток і волошки – символ людської відданості.
Ромашку вплітають у вінок, як символ доброти й ніжності
Квітка маку - символ поєдинку любові й ненависті
Царівною квітів вважається – шипшина
Плести віночок, то ціла наука і дійство. Кожна стрічка у вінку теж мала своє місце та значення.
Першою у вінку - у по середині – світло-коричнева стрічка – символ землі годувальниці.
Побіч від коричневої – жовті – символ сонця,
Світло-зелені – символ краси і молодості
Голубі та сині стрічки – символ неба і води.
Помаранчева стрічка – символ хліба
Фіолетова – символ мудрості
Малинова стрічка – це душевність та щирість
Рожева стрічка – символ достатку та багатства
Стрічки на віночку були оберегами волосся від чужих недобрих очей.
І зараз я оголошую конкурс-дефіле «Український віночок» (Учасниці демонструють свої віночки )
Дякуємо вам дівчатка. А поки журі оцінює конкурс віночків, для вас виступає:____________________________________________________
Прошу журі оголосити результати п’ятого конкурсу Український віночок». А також загальний результат за 5 конкурсів… Дякуємо.

VІ А ми переходимо до 6-го конкурсу «Коса - дівоча краса».
В усіх родинах на Україні існував непорушний звичай – вставши з ранку, дівчина мусила насамперед навести лад, тобто причесати волосся і заплести косу. Здавен вважалося найбільшим нехлюйством братися за будь-яку роботу чи сідати за стіл з нерозчесаним волоссям. Про таких казали: «У неї на голові сорока гніздо звила»
Догляд за косою був як візитна картка, з’являтися на люди. Про ошатну дівчину формувалася громадська думка: «Яка коса – така й краса», «Подивись на косу, а подумай про господиню».
А зараз дівчата зі своїми моделями продемонструють свої навички у створені зачіски. Час пішов…..
А поки, ми з вами, любі глядачі, вивчимо український танок «Гопак» не встаючи з міста. (звучить музика «Ой лопнув обруч»)

Час вийшов. Учасниці можуть йти готуватися до останнього конкурсу. А я прошу моделей продемонструвати створені зачіску глядачам та члена журі…
А поки журі оцінює конкурс зачіски, для вас виступає: _____________________________________________________________________________________
Прошу журі оголосити результати шостого конкурсу «Коса - дівоча краса». А також загальний результат за 6 конкурсів… Дякуємо.

VІІ Ось і настав час найцікавішого конкурсу нашого свята, назва його «Україна має талант». І це дійсно так, наша країна дуже багата талантами і це, зараз, доведуть наші учасниці. Вони продемонструють вам підготовлені художні номери. І першою на сцену, я прошу вийти … Вболівальники, підтримайте свою україночку
1…………
2
3
4
5
6
Дякуємо дівчатка
Це був останній конкурс нашої програми, і підійшла мить підвести підсумки нашого свята. Зустрічайте наших учасниць, справжніх україночок.
Прошу журі оголосити результати сьомого конкурсу Україна має талант». А також загальний результат конкурсної програми… (Нагородження, вітання учасниць)
Дякуємо усім учасникам нашої програми, сподіваємось що вам сподобалось наше свято. Бажаємо успіхів в майбутньому, всього найкращого і пам’ятайте , що ми живимо у найкращий країні – в Україні. До побачення!!! (музика )

Додаток 1: Квітів яскравих барвисті узори
Сяють в віночку, як вранішні зорі.
Кожна говорить до нас, промовляє,
Про свої символи розповідає.
Запашні чорнобривці – це кожен знає –
Символ Вкраїни, рідного краю.
Цвіт незабудки – пам’ять про рід
Й вірну любов – панацею від бід.
Безсмертник – здоров’я,
барвінок – життя.
Ромашки – це юність і доброта.
Мак – мужність, молодість і краса,
Вогонь ясний, що не згаса,
Та водночас – печаль і туга
За втраченим в двобої другом.
Сині волошки – краплиночки неба –
Довірливо й скромно
всміхнуться до тебе.
Цвіт яблуні та білий вишні –
Це материнська любов ніжна.
Гроно калини – врода дівоча.
Любисток – завжди про кохання шепоче.
Нагідки – відомо всім – сонячні квіти,
Деревій же – нескореність і довголіття.
Розум і гнучкість – хміль кучерявий,
А всі квіти разом – краса наша й слава,
Їх назбирайте на клумбі і в полі,
Щоб розцвітала веселкою доля.
А на голівках юних, дівочих,
Завжди красувавсь український віночок.

Додаток 2 Конкурс «Я-Україночка - 2011»
Назва конкурса Учасниця Учасниця Учасниця Учасниця Учасниця Учасниця
1 конкурс «Пивітання»(макс 5 бал.)
2 конкурс «Страви української кухні»
(макс 5 бал.)
3 конкурс «Чудова майстриня» (макс 5 бал.)
4 конкурс «Чудова майстриня»-
(макс 5 бал.)
5 конкурс «Український віночок» (макс 5 бал.)
6 конкурс «Коса - дівоча краса» (макс 5 бал.)
7 конкурс «Україна має талант». (макс 5 бал.)
ЗАГАЛЬНИЙ РЕЗУЛЬТАТ

Автор: 

Колесник Тетяна Миколаївна, педагог-організатор загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №6 Димитровської міської ради Донецької області.

Голосування

Які матеріали Ви шукаєте?:

Останні коментарі