Користувацький вхід

Фізхвилини для уроків з Історії України

Зареєструйтесь,
щоб мати можливість переглядати всі сторінки та файли,
публікувати власні матеріали, отримувати сертифікати.

...

0

Одним із основних завдань держави у галузі освіти є турбота про здоров’я нації, виховання фізично загартованого підростаючого покоління. Особливо гостро це завдання постає сьогодні у зв’язку із зростанням гіподинамії школярів, зумовленої подальшою інтенсифіка­цією їх розумової праці, з одного боку, і зниженням рухової активності. В нашому закладі навчаються діти з порушенням опорно-рухового апарату різних форм. Діти з порушеннями опорно-рухового апарату дуже швидко втомлюються їм потрібне розвантаження. Першими ознаками втомлення є неуважність, збільшення кількості помилок при виконанні завдань, ненавмисне порушення дисципліни (відволікання від навчальної роботи, розмови тощо). І це цілком закономірно і зрозуміло. Адже тривале сидіння за партою вимагає постійного статичного напруження м`язів спини, шиї, ніг, що призводить до їх втоми. З метою корекціїї осанки учнів та їх розвантаження на уроках проводяться фізхвилини. Змістом фізкультурних хвилинок є прості та зручні для виконання в класі фізичні вправи. Вони повинні сприяти активному відпочинку тих груп м`язів і частин тіла, які втомлюються від одноманітної пози сидіння за партою. Для того щоб діти краще засваювали матеріал з Історіїї України я розробила фізхвилини врховуючи за історичною тематикою, враховуючи усі вимоги до фізхвилин.

«Фізкультурні хвилинки на уроках
Історії України "

Фізкультурна хвилинка “Перші князі”
Шановні учні, як виглядали перші князі? Ми з вами будемо перевтілюватись. Найпершими князями були Аскольд і Дір. Князі мали поважний вигляд ( учні встають біля парт струнко).
Збираючись в дорогу Аскольд і Дір накидали на плечі плащ (учні накидають уявний плащ), застібав фібулою, щоб тримався на міцних плечах.
Князі одягали високі шкіряні чоботи, шапку (учні нахиляються зметуючи вдягання чобіт та шапки).
Князь Святослав був войовничим князем, тому часто одягав обладунки, які були досить важкі. Одягав усе поступово, спочатку кольчугу, потім меч чіпляв до пояса, а насамкінець одягав шолом (учні поступово емітують те що проговорює вчитель).
А його мати княгиня Ольга носила довге жіноче вбрання (учні нахиляються, щоб показати довжину), також носила плащ (учні одягають плащ).
Зараз перевіримо чи дійсно ви перевтілювались у князів. Я буду перераховувати одяг, а Ви повинні обрати з переліку княжий одяг, а сигналом вашого вибору будуть оплески у долоні. Отож, перевіряємо, князь був одягнений в: кросівки, високі шкіряні чоботи, плащ, спортивний костюм, шапку тощо.

Фізкультурна хвилинка “Зустріч з князем”
Сьогодні на з вами подивимось на княжий двір та побачимо, як живе князь Ярослав Мудрий (учні підіймаються і стають біля парт).
Спершу потрібно дістатись нам до Києва. Сідлаємо коней, сідаємо верхи. Поїхали (учні емітують разом з вчителем рухи).
Нарешті вдалині ми щось побачили (учні приставляють долоню до очей). Та це ж мури міста де живе Ярослав. Під’їжджаємо до Золотих Воріт та стукаємо у браму (учні емітують стук однією рукою), щось нас ніхто не чує (учні емітують стук двома руками) . Нарешті ми в’їхали до Києва, мандруємо до княжого двору (учні емітують рухи).
Як же тут гарно з подивом розглядаємо ми будинки та храми (учні розводять руки в сторони, повертаючись вліво та вправо).
Ось нарешті і приїхали, треба зупинитися. Злізаємо з коня і прямуємо до княжого дому. А нам на зустріч сам князь з дружиною, обговорюють як Русь від ворога захистити. Ми підходимо до князя низько вклоняємось. Зустрів нас князь тепло і привітно (охоплюємо себе руками емітуючи обійми) і запрошував приїздити ще.(учні сідають на свої робочі міста).

Фізкультурна хвилинка “Мужні захисники Києва”
1240 рік монголо-татари напали на славне місто Київ. Всі жителі вийшли на захист рідної землі (учні стають біля своїх парт). Допоможемо їм разом. Зараз ми підіймаємося на стіни міста (ходьба на місті), поглянути вниз, вправо, вліво аж страшно. Обережно, пригніться, навколо свистять ворожі стріли. Допомога киянам дуже потрібна. Головне завдання не впустити ворога до міста. Тож допомагаємо. Спочатку ми перенесемо важке каміння, щоб укріпити міські мури (учні нахиляються повертаються вправо та вліво).
Тепер намотуємо на одну руку мотузку, потім на другу руку, щоб використати цю мотузку коли прийде час. Беремо лук вставляємо стрілу, натягуємо тестеву та цілимося у ворога прямо та по сторонах. Відпускаємо стріли. Хоч наша допомога була вагомою, але нажаль нам відомо, що все ж таки у 1240 році монголо-татари захопили Київ. Але наступного разу наша оборона буде міцнішою и наша держава буде не переможною!

Фізкультурна хвилинка “ Пишемо літопис ” (розминка для рук)
Перенесемося до Києво-Печерського монастиря і бачимо за роботою Нестора, відомого літописця. Спробуємо і ми докласти зусиль до написання його літопису. Сідаємо усі рівно. Перш ніж починати літопис вибираємо собі гусине перо, яким писав літописець, яким будемо писати і ми (учні емітують що вони перебирають гусині пір’я). Вибрали, тоді починаємо. Правою рукою ретельно виводимо першу літеру ( учні виводять у повітрі літеру яку називає учитель). У стародавніх книгах вона прикрашалась орнаментом та малюнками ( прикрашають букву орнаментом). Тепер обережно вмокнемо наше перо в чашу з чорнилом і поволі, щоб не пошкодити літопис, продовжимо писати. Вправні літописці писали і лівою рукою. Спробуємо і ми.( учні повторюють завдання те яке вони виконували правою рукою). Добре, а тепер поставте свій підпис на літописі, виводячи його двома руками. Тепер справді можна переконатись, що ви вправні літописці.

Фізкультурна хвилинка “Розминка від Острозького” (для обличчя)
Мандруючи разом по маєтку князя Костянтина Острозького ви будете відображати свої емоції на обличчі. Починаємо нашу подорож. Маєток князя такий красивий, що кожен наступний крок викликає захоплення. В одному з приміщень розташувалася перша книгодрукарня і тут вже друкують книги, що викликає справжню радість. Тут нам у руки дають потримати Острозьку Біблію і ми справді здивовані, тому що вона нараховує шістсот двадцять вісім сторінок. Та здивування переходить у сміх, коли ми беремо до рук ще одну книгу “Буквар” за яким діти вчили перші літери. Та раптом веселий настрій змінює смуток, але тільки через те, що наша подорож маєтком князя Острозького скінчилася.
Для того щоб закріпити емоції повторимо нашу подорож ще раз.

Автор: 

Баляснікова Наталія Леонідівна, учитель історії, КЗ "Запорізька спеціальна загальноосвітня школ-інтернат №1"ЗОР

Голосування

Які матеріали Ви шукаєте?:

Останні коментарі