Користувацький вхід

Інтерактивний урок з математики у 1 класі " Подорож до Капітошки"

Зареєструйтесь,
щоб мати можливість переглядати всі сторінки та файли,
публікувати власні матеріали, отримувати сертифікати.


1

Інтерактивний урок математики у 1 класі «Подорож до Капітошки»
Тема. Закріплення таблиць додавання та віднімання в межах 10.
Усна і письмова нумерація чисел другого десятка.
Мета: Вдосконалювати вміння учнів додавати і віднімати в межах 10; закріплювати навички порівняння чисел та величин; складати та розв’язувати прості задачі на додавання, віднімання, порівняння;
Розвивати обчислювальні навички,уміння вимірювати та креслити відрізки; розвивати уміння працювати в групах та в парах.
Виховувати колективізм, бажання прийти на допомогу.
Обладнання: комп`ютер,мобільний план уроку, зображення казкового героя, таблиця цифр та букв, магніти, дидактичний матеріал для роботи в парах і групах, зображення краплинок, Палацу мудрості,Країни Знань,зими,райдуги, зошити, кольорові та прості олівці, лінійки, ручки, підручники.
Хід уроку
I. Організація класу
Дзвоник всім нам дав наказ:
— До роботи, швидше в клас!
Біля парти станем чемно,
Хай мине час недаремно.
Будемо уважні і старанні всі,
Сядемо тихенько на місця свої.

я хочу, щоб ви:
Не просто слухали, а чули,
Не просто дивилися, а бачили,
Не просто відповідали, а міркували,
Дружно й плідно працювали.

— У мене зараз дуже хороший настрій, ось такий:
— А у вас? Намалюйте олівчиками свій настрій./у зошиті/
(Учні «малюють» настрій. Опитування.)
— Я хочу, щоб хороший настрій у вас не змінився до кінця уроку. А чого ви очікуєте від нашого уроку? (Учні відповідають.)
— Я впевнена, що у вас усе вийде. І усі ваші сподівання збудуться...

/Супроводжується показом слайдів із зображенням зими/
— Сьогодні у нас незвичайний урок
Завітала у місто зима..
І сніжинки в пухнастий пустились танок ,
Гарно,біло….тепла лиш нема…

Запитання до класу:

-А який місяць зими почався?/лютий,третій місяць зими/
- Закрутила зима морозами та заметілями…сховались пташки та звірята…замерзли і наші малята…
Що ж робити, може кригу якось розтопити?

Друже,ну а може- посмішка нам допоможе?

-І сьогодні, ми сніжинки перетворимо в краплинки!
А,попрацювавши трошки, ми знайдемо Капітошку..
Щоб з`явилося тепло, всім-щоб хороше було!

А щоб розтопить крижинки,
Ось-завдання на сніжинках!
ІІ.ЗАВДАННЯ НА СНІЖИНКАХ /усний рахунок/:
1.прямий і зворотний рахунок до 20;
Сніговик- забудько був,
Цифри в лісі всі забув,
Ви йому допоможіть-
В ланцюжок мерщій зберіть.

2. .-Назвіть парні числа. А тепер-непарні
-Яке число наступне після 15?а попереднє?
-Назвіть «сусідів» числа 17.
-Яке число складається з1 десятка і 4 одиниць?

3.Згадаємо,як утворюються числа другого десятка/ мультимедіа/
4. СКЛАД ЧИСЛА:
-Ще краплинка ожива-ми згадаєм склад числа.
1.На дошці приклади з «віконечками»
І ІІ ІІІ
10=6+_ 9=1+_ 8=1+_
10=5+_ 9=4+_ 8=3+_
10=1+_ 9=3+_ 8=7+_
10=3+_ 9=5+ 8=4+_
10=8+_ 9=7+_ 8=5+_
ІІІ. Повідомлення теми та мети уроку
Ознайомлення з планом уроку.
- То ж, у подорж рушаємо,
- Пригадаєм все, що знаємо,
- Щоб завжди в Країні знань
- Досягали ми бажань.
- Тоді успіхи відмінні
- Всіх чекають неодмінно.
IV. Хвилинка каліграфії
— Кожна людина починає свій новий день із чистої водички. І ми почнемо роботу в зошитах із джерельця чистоти — з хвилинки каліграфії. Гарно і охайно у зошитах¬ напишемо один рядок знайомої нам цифри. А що це за цифра, відгадайте.
До цифри цієї ти уже звик,
Вона дуже схожа на сніговик.
Лиш тільки зима змінить осінь,
Напишемо цифру цю — .... (вісім).
(Учні записують цифру у зошити )

V.Робота в зошитах з друкованою основою
-Наше джерельце виросло в струмочок:
Ми на човники сідаєм і сміливо в путь рушаєм!
1.с.50,№1
Розв`язування прикладів на вивчені табличні випадки додавання і віднімання
2. Накресліть відрізок 10 см,а другий- на 2см довший
-В яких одиницях вимірюється довжина?
— Наш Капітошка народився із чистого джерельця і за допомогою цифр потрапив у цифровий струмочок, де дізнався, що йому надійшов лист із дуже важливим повідомленням. Але вітер¬-жартівник відніс конверт далеко-далеко до Палацу мудрості. Ми повинні допомогти Капітошці знайти лист. Будемо разом розв’язувати приклади та задачі, повторювати вивчене.
Хто працюватиме старанно, отримуватиме від Капітошки краплинки. Чим більше таких краплинок ви отримаєте, тим краще.Я думаю, що ви у мене найрозумніші,найкращі
Отож, до справи, рушаймо в путь!
2. Робота в парах
I ряд — користуючись малюнками ,скласти задачу
II ряд — використовуючи переставний закон додавання, придумайте два приклади на додавання за малюнками.
III ряд — користуючись малюнком, з одного прикладу на додавання, складіть два приклади на віднімання.
(Перевірка роботи в парах. Роздача краплинок учням, які правильно виконали завдання.)

VI. Робота в групах—
1.Ось і дощик вже пройшов,
І Веселка в небесах….
Усміхнулася й земля….

-А чи знаєте ви, скільки кольорів у Райдуги? А які бувають кольори?/теплі й холодні/
Розв`язання задачі:
У райдуги 7 кольорів. Теплих кольорів 4, скільки холодних кольорів у райдуги?/мультимедіа/

— Припекло веселе сонечко, і наш Капітошка стрибнув високо на яскраву хмаринку, яка надіслала і вам свій привіт. Ви вже, мабуть, помітили, що ваші веселі хмаринки різного кольору. Хмаринка пролилась краплинками дощу на землю. Одні з них впали на гілочки дерев, інші — на квіти, на колоски, ще інші — на будинки. Деякі краплинки впали на дітей, і вони промокли. Отож, за кольором ¬хмаринок ми об’єднаємося в групи і дружно попрацюємо.

Щоб завдання розв`язати,
Треба нам таблиці знати.
Знаю я,що тільки ви
Це зробити б і змогли .
2. I група (оранжеві хмаринки)
Обчисліть вирази:
5 + 5 — 7 6 + 4 — 3
3 + 3 + 4 6 — 3 — 3
10 — 5 — 2 1 + 5 + 3
7 + 3 — 6 4 + 4 — 2
II група (зелені хмаринки)
Поставити знаки <, >, =:
4 ... 5 — 1 5 + 2 ... 10 — 4
3 + 3 ... 9 7 — 4 ... 3 + 1
2 + 8 ... 10 8 ... 10 — 3
7 л ... 9 л 5 кг ... 2 кг
III група (сині хмаринки) —
Порівняти числа і зазначити, на скільки одне число є більшим або меншим від іншого.
8 ... 3 на_ 2 ... 5 на_ 10 ... 4на_
1 ... 10на_ 4 ... 2 на_ 7 ... 6 на_
У групах-консультанти-краплиночки
Iнші –працюють фронтально.На дошці-завдання: на галявинці розквітли ромашки з прикладами:
4 + 3 10 — 7 2 + 8 9 — 9
8 — 4 5 + 2 5 + 5 7 — 6
-Допоможіть бджілкам знайти свою квітку
(Роздача краплинок учням, які впорались із завданням.)

VII. Інтерактивна фізкультхвилинка «Райдуга»
— Добре звикли все робити,
Але час і вдпочити,

VIIІ. Робота над задачами
— Щоб здолати високі морські хвилі, допоможемо Капітошці розв’язати дві задачі.
1.Гра «Акваріум».
У грі бере участь одна з груп (за вибором вчителя). Учні самі обирають табличку з назвою риби і розподіляють обов’язки.
Щука — читає завдання,
Сом — записує розв’язання,
Окунь — стежить за часом,
Карась — звітує перед класом.
Задача для гри
Мишко дістав з погріба мед. У бочечці було 10 л меду, а у банці — 3 л меду. На скільки літрів меду більше у бочечці?
Решта учнів розв’язує задачу з підручника колективно.
(Заслуховування звіту «Акваріуму». Роздача краплинок.)

2.Інші учні працюють з підручником:С.87 №1
Якось в лісовому тирі
В індіанців грали звірі,
Стріли у мішень метали,
Щоб ми вирази складали.
№2,3
IX. Підсумок уроку
— Ось ми і дістались до Палацу мудрості. З яким настроєм ви завершуєте урок? (Учні «малюють» настрій, пояснюють свій вибір.)
— Отже, відкриймо лист. Що тут? А тут у конверті зашифровані слова. Прочитати ми їх зможемо, якщо відгадаємо загадки -¬цікавинки, які підготували наші учні. (Учні читають вірші-загадки.)
• У садок до годівниці прилетіли три синиці, потім ще три птиці. Скільки птиць на годівниці? (6 — слово нема)
• Каже мати-квочка: «В мене 3 синочка і чотири дочки».
Скільки діточок у квочки? (7 — слово «життя»)
• По дорозі зайчик біг, ніс п’ять яблук на пиріг.
Одне впало, покотилось. Скільки яблук залишилось? (4 — слово води)
• Сидів хлопчик біля річки і піймав аж три плотвички.
Кошенятко одну вкрало. Скільки рибки в хлопця стало? (2 — слово «без»)
(Утворення речення «Без води нема життя». Роздача краплинок.)
Визначення учнів, які зібрали найбільше краплинок.
Вручення подарунка — фото Капітошки.

ГРА «ПРОДОВЖИ РЕЧЕННЯ»

-СЬОГОДНІ НА УРОЦІ Я ВЧИВСЯ…
-НАЙБІЛЬШЕ МЕНІ СПОДОБАЛОСЬ…
-НАЙКРАЩЕ В МЕНЕ ВИЙШЛО…
-Я ЗАПАМ`ЯТАВ…
-СКЛАДНИМ БУЛО..
-ХОЧУ КРАЩЕ НАВЧИТИСЯ….

Працювали ви сумлінно,
Бездоганно,на «відмінно»
Капітошка вдячний дуже
Нам із вами,любі друзі..
А весна як надійде,
Він ізнов до нас прийде..

Автор: 

Прозорова Тетяна Юріївна ,вчитель початкових класів Криворізької загальноосвітньої школи І -ІІІ ступенів № 114

Голосування

Які матеріали Ви шукаєте?:

Останні коментарі