Користувацький вхід

Інтерактивний урок "Пригощаємо друзів"

Зареєструйтесь,
щоб мати можливість переглядати всі сторінки та файли,
публікувати власні матеріали, отримувати сертифікати.

...

1

ПРИГОЩАЄМО ДРУЗІВ/ Абетка харчування/
2 клас

Основи здоров'я.
Тема: Їжте на здоров'я!
Мета: підвести підсумки програми «Абетка харчування»;
пояснити учням, для чого потрібно вживати їжу;
навчити вибирати корисну для здоров'я їжу;
підняти емоційний настрій учнів;
виховувати естетичні смаки та гостинність.

Хід уроку

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ/тренінг «Хай сьогодні нам щастить!»
/учні встають у коло ,кладуть руки на плечі один одному й разом промовляють :

«Хай сьогодні нам щастить!
Хай нам завтра пощастить!
Хай усім нам пощастить!»

II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ, МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ
- Історичні традиції української національної кухні
- Праця українців завжди була пов’язана із землею. Люди трудилися від світання до смерку і мали потребу у ситній їжі. Традиційні страви української кухні давали силу орачам і пастухам.
Українці жартома кажуть про свою кухню: “У нас просто: борщ, каша, третя кваша”.
Кожному регіонові України властиві свої особливості кухні, зумовлені географічними умовами і національними традиціями.

Наші предки знали, що споживали

1. Найпоширенішими стравами в Україні були ті, які виготовлялися з рослинних складників.
2. Каші становили більшу частину народної їжі. Вони готувалися з гречки, ячменю, вівса, кукурудзи, проса.
3. Найулюбленіші – овочеві страви: борщ, капусняк, печений гарбуз, огірки, часник, цибуля, перець, хрін.
4. Наші предки готували різноманітні страви з картоплі: деруни, галушки, оладки.
5. М’ясні страви були рідкістю, натомість споживали багато сала.
6. Страви з птиці готували лише в неділю. Яйця споживали на свята. Молочні страви вживали частіше.
7. В давнину українці очищали свій організм – постилися. Перед великими святами завжди є піст. Постили також у середу та п’ятницю щотижня. У ці дні люди не вживали м’ясної і молочної їжі.

— Щоб ви нормально зростали й розвивалися, організму потрібні різні продукти харчування. Продукти, які ви вживаєте, мають бути різноманітними.
— Для чого потрібно їсти?
— Чому не можна обійтися без їжі?
— Що вона дає для життя?
— Які продукти харчування приносять найбільше користі нашому організму?

— Ось що один хлопчик з'їв на обід: кашу із цукром, какао із солодкою булочкою, шматок торта, шоколадку. Чи корисний у хлопчика був обід? Чому? Які страви запропонуєте ви?

III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ
— Сьогодні на уроці ви дізнаєтесь, як можна весело і корисно пригостити друзів
Святковий стіл

Українці дуже гостинні й у свята на стіл виставляють десятки різних страв.
На Різдво головна страва - кутя, на Великдень – паска і крашанки. Жодне свято не обходиться без пирогів і вареників. У свята люди веселяться і танцюють. Витрати енергії компенсуються щедрим частуванням.
Свята дають заряд позитивних емоцій, що дуже корисно для здоров’я.

IV. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

- Але,пригощаючи друзів,необхідно враховувати ,що в раціоні українці завжди притримувались чергування пісних і скоромних днів:
1. ІНСЦЕНІЗАЦІЯ Казки
Подорож у Невидимий світ

Одного ранку діти вирушили подорожувати. Погода була чудова. Та невдовзі зголодніли і дуже зраділи, побачивши на перехресті камінь з надписом: “Праворуч підеш – пісного поїси, ліворуч – скоромного, прямо – святкового.”
- Підемо прямо, - запропонувала Марійка.
- Але ж сьогодні пісний день – п’ятниця, - заперечила Галинка.
- То й що?
- У такий день можна їсти лише рослинну їжу – кашу, пісний борщ, хліб, узвар, картоплю, капусту, яблука.
- Ні, цього я не їстиму, - насупилася Марійка.
- Як собі хочеш, а ми з Михайликом підемо направо. Потім зустрінемося. – І діти помахали їм руками на прощання.
- Послухай, Марійко, нам також треба йти з ними.
- Я хочу їсти, але не те, що вони сказали. Отже, я піду прямо. А ви?
- Саму ми тебе не відпустимо, пішли разом.
Незабаром на своєму шляху вони побачили святково сервірований стіл. На ньому були тарілки з пирогами, варениками, галушками, м’ясом, холодцем і ще з різною смакотою. У Марійки аж слина потекла. Вона підбігла до столу, поклала собі усього потрошку і вже збиралася їсти, як раптом хтось закричав:
- Біда. Марійко, у твоєму організмі біда! Тобі негайно треба звернутися до лікаря і дізнатися, що сталося.
- Але ж як ми його знайдемо, адже тут нікого немає.
За хвилину перед ними з’явився лікар із Невидимого світу.
- Я допоможу вам. – У вашому розпорядженні буде тридцять хвилин, а після цього ви знову повернетеся. І махнувши рукою, мовив: - Один, два, три – світ Невидимий, прийми.
Марійка та Іванко опинилися посеред натовпу клітин свого організму. Ще трішки – і не минути лиха, кричали клітини навперебій.
- Послухай Марійко що ти робиш, - з натовпу виступила клітина в кухарському ковпаку.
- Мало того, що нам доводиться увесь час відбивати напади мікробів та вірусів, так ти ще й допомагаєш їм! То ледве канцерогенів не наїлася, то постійно вживаєш таку їжу, що ми не встигаємо виводити шлаки. Ти що, захворіти хочеш?
- Звичайно ж, ні, але що я такого зробила? – здивувалася Марійка.
- Ходімо, я покажу тобі.
Клітина – кухар повела дівчинку на кухню. Там уже лежали підноси з їжею. Їх забирали й розносили по всьому організму клітини кровоносної системи. Кухарка показала Марійці їжу, в якій було повно каміння, що його називають шлаками. Цього каміння клітини не споживають, вони його викидають. Але коли цих камінців стає дуже багато, вони накопичуються в кістках і тканинах. Ось тобі і хвороба.
- Пісні дні необхідні, щоб очистити весь організм від шкідливих речовин. Цьому сприяють рослинна їжа та олія. Вони дуже поживні й корисні для організму – сказала клітина.
- Вибачте, будь ласка, тепер я розумію, чому Галинка і Михайлик пішли в інший бік.
Марійка почувалася винною і розгубленою.
- Та гаразд, що було те було, заспокоїв лікар. Але більше так не роби. Маєш пам’ятати, що народні звичаї допомагають зберегти здоров’я. Тому намагайся їх дотримуватися.
- Нам уже час, мій біологічний годинник підказує, що тридцять хвилин минуло, - нагадав лікар, і вони вмить повернулися до реального життя.
Потім друзі відшукали камінь на перехресті й пішли направо. Біля скромно накритого столу побачили Галинку і Михайлика. Їжа виявилася на диво смачною. Марійці особливо посмакували борщ з грибами, каша з олією та узвар.
- А завтра також пісний день? – запитала вона у дітей.
- Ні, завтра скоромний. Можна їсти і м'ясо, і сало, і масло.
- А мені борщ і каша дуже до смаку. Я їла б їх щодня.
- І на здоров’я! Борщ і каша - це наша щоденна їжа. Скоромні дні борщ варять з м’ясом, а кашу заправляють салом чи маслом. Це також дуже смачно, - сказала Галинка, а Михайлик додав:
- Навіть загадка така є: “Увесь вік їси – не проїсться , і завжди добре.” Як ти гадаєш, що це?
- Борщ і каша, - здогадалася Марійка.
- “Борщ і каша – їжа наша.” Шановні діти, чергування пісних і скоромних днів дає організмові змогу очищатися від шкідливих речовин. Тож, дотримуйтесь традицій української кухні.
2. Гра « Зваримо борщик»
( Напередодні учні отримали завдання: Дібрати загадки про продукти, з яких можна зварити борщ,та картки з малюнками цих продуктів. Клас ділиться на 2-3 команди,кожній команді вручається малюнок великої каструлі з прозорими карманчиками,куди вони будуть складати свої картки, після відгадування загадок.
- Давайте дізнаємось,чий же борщик смачніший! А враховувати будемо і те,чи цікаві загадки ви дібрали, й чи яскраві намалювали малюнки до них,чи всі потрібні «продукти» ви заготували,чи немає серед них зайвих.
ОРІЄНТОВНИЙ НАБІР ЗАГАДОК:

Загадки

Він схожий на квасолю –
Поживний і смачний,
Красується на полі.
Вгадайте, хто такий?
(Біб)

Морква, біб і цибулина
Бурячок і капустина,
Ще й картопля – шусть у горщик.
Ну й смачний ми зварим…
(Борщик)

Хоч і цукровим звуть мене,
Та від дощів я не розм’як.
Солодкий дуже я на смак ,
І усі звуть мене…
(Буряк)

Я кругленький хлопчик,
Як у мишки хвостик.
Червоненький я на вроду,
Хочу в борщик із городу.
(Буряк)

Жовтобокий карапуз
Йшов городом та й загруз,
Бо насіння стільки має,
Що аж боки розпирає,
Через те й загруз…
(Гарбуз)

Розкололась хатинка
На дві половинки,
І посипались у жменьку
Зелені дробинки.
(Горох)

Коли був я молодий
Набрався лиха і біди.
Всяк любив мене, кусав,
Коли повз ішов, щипав.
А коли я став старим
Хтось окропом обварив.
(Горох)

Хто сидить на білій ніжці
Біля шляху під листочком?
Встала шапка з-під трави,
Та немає голови.
(Гриб)

В теплий дощик народився,
Парасолькою накрився,
Може б з лісу пострибав,
Якби другу ногу мав.
(Гриб)

Проти сонечка я грію
Черевце смугасте, повне.
І потрошку червонію –
Із середини, не ззовні.

Круглий, як сонце,
Смугастий, бокатий,
Дуже солодкий
І трішки хвостатий.
(Кавун)

Солодка, жовта, соковита,
Дощем і росами омита.
В городі, наче господиня.
Така поважна тітка…
(Диня)

Сидить баба, одягнулась,
В сто сорочок загорнулась,
Ціле літо достигає,
До нас в борщик поспішає.
(Цибуля)

В нашої Іванки
На вибір одяганки:
І свитини, й сорочини,
І тоненькі спідничини.
Як почнем усі знімати,
Можна гору наскладати.
(Капуста)
Я росла в темній темниці,
Як зросла, взяли в світлиці.
З мене шкуру всі деруть.
Мене варять, мене труть.
Пироги з мене печуть.
Відгадайте. Хто я є?
Чи ви знаєте мене?
(Картопля)

Сидить панна у світлиці
Молода червонолиця.
Хто до неї завітає –
Вітамінами вгощає.
(Морква)

Хвостиком прив’язаний
Довгий і зелений.
Гарбузовий він синок,
Дуже добрий…
(Огірок)

Що у нашому городі
Стає першим у пригоді,
Виростає щодоби,
Як у лісі ті гриби?
(Огірки)

Увесь вік їсть - не проїсть, і завжди добре.
(Борщ і каша)

Не вогонь, а обпікає.
Не борець, а силу має.
І якщо зачепиш ти,
Може добре допекти.
(Перець)
Червоненькі кругляшки
Почіплялись на гілки.
Позбираю всі підряд,
Буде добрий з них салат.
(Помідори)

Приправа ця до страв корисна,
Хоча самого складно з‘їсти.
З очей враз сльози пустить він,
Такий їдкий, пекучий . . .
(Хрін)

Я гірка і завжди свіжа,
Всім подобаюсь. Одначе,
Хто мене ножем уріже,
Неодмінно сам заплаче.
(Цибуля)

Я кожній господині
Стала у пригоді
Та хто мене роздягає,
Сльози проливає.
(Цибуля)

Хто їсть борщ, той буде здоровий. Коли мама варить борщ, то кладе в горщик картопельку, шматочок яловичини або свинини, капусточку, квасольку або молоді стручки з квасолею, помідорчик, петрушку, кріп, лавровий лист, перчик. Засмажує сальцем із цибулькою, а то ще й сметанки вкине. І поставить горщик до жару умлівати. Бо найсмачніший борщ з печі.
Борщ і каша – їжа наша.
3. Фізкультхвилинка

4.Робота з зошитом (с 20-21)
- Можна пригостити друзів і бутербродами з чаєм;
Подивіться, як гарно ,смачно і корисно можна їх приготувати

5. Приготування бутербродів
- Зараз ми з вами приготуємо бутерброд для свого сусіда по парті.( На партах-серветки, тарілочки з нарізаним хлібом,зеленню та необхідними продуктами)
- Не забувайте, що бутерброд повинен бути не тільки корисним і смачним, але й естетично оформленим, так він буде кориснішим для організму.
-Пам`ятаємо також правила особистої гігієни й поведінки за столом.

Подивіться , які апетитні бутерброди в нас вийшли! А тепер- пригостіть своїм бутербродом сусіда по парті. Смачного!

V. УЗАГАЛЬНЕННЯ ТА СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ОТРИМАНИХ ЗНАНЬ

— Для чого ми вживаємо їжу?
— Які поживні речовини людина отримує з їжею?
— Яка їжа належить до здорової і корисної?

Дітям вашого віку їжа потрібна для того, щоб рости міцними і здоровими. Ми споживаємо різні продукти. Одні з них отримуємо з поля, городу, саду. їжа, приготована з таких продуктів, називається «рослинною». Інші продукти нам дають тварини — молоко, сир, масло, яйця, м'ясо. їжа, приготована із них, називається «тваринною». їжа тваринна і рослинна — різноманітна їжа
.
VI. ПІДСУМОК УРОКУ
Урок закінчується,як і почався, тренінгом:
Всі діти встають у коло, беруться за руки,всміхаються один одному й промовляють:
« Всі ми молодці!- Будемо здорові!»

Автор: 

Прозорова Тетяна Юріївна вчитель початкових класів Криворізької загальноосвітньої школи І- ІІІ ступенів № 114

Голосування

Які матеріали Ви шукаєте?:

Останні коментарі