Користувацький вхід

Розробка уроку з основ здоров’я «Комп’ютер і здоров’я»

Зареєструйтесь,
щоб мати можливість переглядати всі сторінки та файли,
публікувати власні матеріали, отримувати сертифікати.


0

Тема:Комп’ютер і здоров’я
Мета:формувати уявлення про шкідливий вплив комп’ютера на здоров’я дитини; ознайомити дітей з правилами безпечного користування комп’ютерною технікою; розвивати свідоме ставлення до ймовірних наслідків неправильного користування мультимедійними засобами; виховувати дбайливість та увагу до власного життя і здоров’я.
Обладнання: комп’ютер, планшет, мобільний телефон, плакат «Правила користування комп’ютером». Тематичний плакат
Хід уроку

І. Актуалізація опорних знань
1. «Мозковий штурм»
- Що таке звичка? (Це манера поведінки, що стала постійною)
- Які корисні звички знаєте?
- Яка звичка приводить до хвороб серця та органів дихання?
- Яка звичка руйнує органи травлення, печінку, психіку людини?
- Чи безпечно просто «попробувати» алкоголь чи тютюн?
- Алкоголь додає людині сили?
- Для якої категорії людей вживання алкоголю і паління є особливо небезпечним?
Підсумок
- Які способи профілактики шкідливих звичок знаєте?
2. Гра «Так» чи «Ні» (Покажи сигнальну картку зелену (так), червону (ні)).
1. Алкоголь погіршує наше здоров’я.?
2. Алкоголь розвиває пам'ять і мислення?
3. Алкоголь робить людину млявою?
4. Паління шкідлива звичка?
5. Впливає тютюновий дим на легені, зуби?
6. Алкоголем можна отруїтися?
7. Випивка допомагає спілкуванню?
Підсумок гри.
Висновок
(Паління та вживання алкогольних напоїв – шкідливі звички, бо руйнують здоров’я і життя людини)
3. Фізкультхвилинка
Руки вгору, вдих глибокий,
А тепер – навшпиньках кроки.
Знову вгору потягнулись,
Нахил – і носків торкнулись.
Стали прямо, руки в боки –
Разом зробимо підскоки.
Крок на місці. Присідання.
Все! Вертаймось до навчання.
ІІ. Мотивація навчального завдання
- Яких корисних звичок бажаєте набути?
- Про яку шкідливу звичку ми ще не згадували?

ІІІ. Повідомлення теми і завдань уроку
Сьогодні ми з вами обговоримо ще одну шкідливу звичку. Тема уроку «Комп’ютер і здоров’я». Ви дізнаєтеся, яких правил поводження з комп’ютером слід дотримуватися, чому, чим може загрожувати нерозсудлива подорож комп’ютерними мережами, які переваги та недоліки сучасної диво-техніки?

IV. Подача нового матеріалу
1. Словникова робота
Ай-ґаджен, ґаджет, інтернет, комп’ютерні віруси.
2. Вступна бесіда
– Чи уявляєте ви своє життя без мобільного телефону, комп’ютера?
- Чому? Доведіть
- Чи є у вас вдома комп’ютерна техніка?
- Чим вона корисна ?
- Чи може спілкування з людьми по комп’ютеру замінити «живе спілкування»?
- Які ігри корисні для здоров я: рухливі, спортивні (ті, що в дворі, на стадіоні0 , чи спокійні, «сидячи» за комп’ютерним столом?
3.Слово вчителя
Звісно, комп’ютер – це атрибут сучасного життя. Можна знайти будь-яку інформацію, поспілкуватися з друзями, подивитися улюблені фільми, поринути в захоплюючі тенета віртуальних ігор.
4 .Робота з підручником
Читання статті та вірша Л. Вознюк Ай - ґаджет
5. Обговорення
- Що ви вмієте робити за допомогою комп’ютера?
- А чого хочете навчитися у майбутньому?
6. Читання та обговорення вірша Лесі Вознюк «Толик – сонний кролик»
- Чому у Толика червоні очі?
- Як це може позначитись на його успіхах у навчанні?
7. Бесіда
- Як ви вважаєте, комп’ютер ваш друг чи ворог?
- Вам подобається працювати за комп’ютером, грати в комп’ютерні ігри?
- Чи замислювались ви, як він впливає на ваше здоров’я?
8. Читання статті «Небезпеки від комп’ютера» (с. 78)
Самостійна робота з питаннями тексту.
- Повідомлення висновків присутнім.
9. Ознайомлення зі статтею «Безпека в мережі Інтернет»
Читання порад користування Інтернетом (с.79)
10. Робота в групах.
- Коли, в яких випадках комп’ютер стає небезпечним?
- Які небезпеки комп’ютер становить для фізичного здоров’я?
• Погіршення гостроти зору
• Порушення постави.
• Захворювання шкіри
• Збудження, дратівливість, поганий сон, головний біль.
- Щоб цього не сталося, що треба робити?
• Частіше протирати пил на моніторі.
• Стежити за чистотою приміщення
• Виконувати правила безпечної роботи за комп’ютером
• Вмивати обличчя, ретельно мити руки
- Яка соціальна небезпека при роботі з комп’ютером?
- Чому соціальна небезпека?
Висновок.
Комп’ютер – явище соціальне. Але не всю інформацію, яка є в мережах можна читати дітям. Необачно спілкуватися з незнайомцями, давати номери телефонів, домашню адресу. Ці люди можуть бути злочинцями, жертвою яких часто стають несвідомі, легковажні діти.
V. Закріплення матеріалу.
1. Робота в групах
Пригадайте правила роботи з комп’ютером на уроках інформатики і запишіть.
Перевірка
2. Гра « Добавлянка »
1. Тривала гра на комп’ютері шкодить … (зору, призводить до підвищеної втомлюваності, зниження працездатності.)
2. Повідомлення незнайомцеві свого телефону та адреси небезпечно, бо …
3. Зустрічатися з людиною, яка тобі знайома по комп’ютеру небезпечно, бо …
4. Не можна заходити на чужі сайти, бо …
5. Дивитися рекламу на незнайомих сайтах не слід: вона…
3. Ігрова вправа»Щоб комп’ютер не зашкодив» Правила «Не»
4. Розгляд тематичного плакату «Десять правил роботи дитини за комп’ютером»
1. Маючи слабкий зір, можна сідати за комп’ютер тільки в окулярах.
2. Дотримуватись відстані від очей до екрану (50-60см)
3. Працювати за комп’ютером можна не більше ніж 20 хвилин.
4. Проводити гімнастику для очей
5. Дотримуватися правильної робочої постави
6. Не працювати на комп’ютері в темряві
7. Усі пристрої ПК мають бути в робочому стані
8. Обов’язково провітрювати і прибирати приміщення
9. Стежити за змістом ігор і програм
10. Після занять умитися прохолодною водою, ретельно вимити руки.
- Які правила запам’ятали?
VI. Підсумок уроку
- Чи існує зв'язок між комп’ютером і здоров’ям людини?
- Наведіть приклади спілкування з комп’ютерною технікою?
- Яка шкідлива звичка виробляється під час захоплення комп’ютерними іграми?
VII. Прощання
Поки ви ще невеличкі
Виробляйте добрі звички,
Щоб здоров’я зберегти
І здоровими рости
- Чи справдились ваші очікування?
Бережіть себе, привчайте себе до активного способу життя, успішно крокуйте «країною Міцного Здоров’я» до «Країни Знань». Успіхів. Нехай вам щастить.

Автор: 

Приходько Раїса Миколаївна
заступник директора з навчально-виховного процесу,
вчитель основ здоров’я
комунального загальноосвітнього навчального закладу «Гімназія №15» міста Нікополь

Голосування

Які матеріали Ви шукаєте?:

Останні коментарі