Користувацький вхід

Останні публікації

Урок природознавства 2 клас "Жива та нежива природа"

Зареєструйтесь,
щоб мати можливість переглядати всі сторінки та файли,
публікувати власні матеріали, отримувати сертифікати.

...

0

Лісова красуня

У густому лісі серед височезних дерев росла маленька ялиночка. Гілочки ялини були пухнасті та колючі, але деревце здавалося таким гарним, ніби хтось одягнув на нього оксамитову сукню.
Під ялинкою сидів зайчик. Він тікав від вовка і ніяк не міг прийти до тями. Наполохано трусився бідолашній, прижавши вушка до спини. Якби не ялиночка, чи сховався б він від лютого звіра?
Десь далеко заскрекотала сорока і луна розійшлася на весь ліс. Зайчик виглянув з-під гілочок, посидів із хвилин п’ять та й побіг геть. З дерева, що росло поряд з ялиночкою стрибнула білочка. Вона побачила невеличку шишку, зірвала лапками і понесла у дупло. А ось дятел прилетів до ялиночки. Щось побачив, стукнув своїм міцним дзьобом, мабуть, ще шишечку знайшов.
Ялиночка не сумувала. Щодня до неї прилітали пташки. Червоногруді снігурі немов червоними іграшками прикрашали деревце.
Вночі пішов сніг. Дерева похмуро виглядали з-під снігових шапок. А ялиночка, як Снігуронька, в пухнастій білій шубці була найгарніша серед усіх.
Раптом затріщали гілки. Птахи сполохано злетіли з дерев. Звірі розбіглися хто-куди. На узліссі з’явилися дві постатті із саньми. То були люди. Вони несли пилку та сокиру. Що вони хотіли, ніхто не здогадувався. Люди довго роздивлялися навкруги, потім підійшли до ялиночки. Кремезний чоловік обтрусив рукою сніг:
- Ой, яка гарна та пишна!
- Оце діти зрадіють,- сказав інший.
Ялиночка злякано дивилась на людей і нічого не розуміла. Та раптом вона почула, як щось їй защемило. Чоловік сокирою підрубав гіллячко і заходився пиляти деревце.
Ялиночка не могла нічого сказати. Вона повільно похилилась і упала на землю. Люди прив’язали деревце до санок і поїхали геть.
Стрибнула білочка і помітила, що ялиночки немає. Прибіг зайчик до своєї схованки і побачив, як із тоненького пеньочка збігала краплинка сльози.
- Де ж поділася ялинка?, – закричали снігурі. Але ліс мовчав, тільки сорока
голосно стрекотіла, розповідаючи всім про небезпеку.
А діти раділи: співали, танцювали, водили хоровод біля зрубаної вже неживої ялинки, зустрічали Новий рік. Тільки ялиночка більше ніколи Новий рік не зустріне.

Завдання
1) Намалюйте ялиночку, якою ви її уявляєте?
2) Чому ялиночку всі любили?
3) Що трапилось з ялиночкою?
4) Що б ви порадили людям, читаючи це оповідання?

Автор: 

Гузь Наталя Миколаївна
Вчитель початкових класів
Мар'янська ЗШ І ступеня

Голосування

Які матеріали Ви шукаєте?:

Останні коментарі