Користувацький вхід

Конспект підсумкового заняття для дітей середньої «Б»групи на тему «Як діти допомогли Айболитові лікувати хворих звірят»

Зареєструйтесь,
щоб мати можливість переглядати всі сторінки та файли,
публікувати власні матеріали, отримувати сертифікати.

...

0

Мета: формувати математичні, конструктивні здібності, комунікативні навички, розширювати активний словник дітей.
Завдання:
Освітні:
- закріплювати знання про частини доби;
- закріплювати вміння розрізняти і називати пори року;
- закріплювати в пам'яті назви зимових місяців;
- удосконалювати загальну моторику (виконувати рухи за схематичним зображенням і швидко переключатися з одного руху на інший);
- продовжувати вправляти вміння відгадувати назви казок за картинками;
- закріплювати знання про цифри від 1 до 5;
- закріплювати знання про геометричні фігури (коло, овал, квадрат, трикутник, прямокутник);
- закріплювати вміння орієнтуватися на аркуші паперу;
- закріплювати кольори (рожевий, блакитний, фіолетовий, помаранчевий, світло-зелений);
Розвиваючі:
- розвивати увагу і пам'ять;
- розвивати логічне мислення (продовжувати вчити відгадувати загадки описового характеру).
Мовленнєві:
- продовжувати розширювати словник за рахунок імен іменників (звички, дупло, барліг, лігво, нора); імен прикметників (колючий, кошлатий, незграбний, хитрий, злий, пухнастий, голодний і ін); дієслів (ховатися, полювати, тощо);
- закріплювати у мові відносні прикметники (гумовий, пластмасовий, скляна, паперова тощо);
- закріплювати вміння правильно користуватися узагальнюючими поняттями (класифікація).
Виховні:
- виховувати в дітей емпатію, доброзичливість в спілкуванні з однолітками і дорослими, надавати допомогу.
Демонстраційний матеріал:
Скринька, невелика скляна баночка з прозорою водою, блакитний овал (озеро), п'ять рибок різного кольору з цифрами від 1 до 5, схематичні зображення до фізхвилинки «Веселі чоловічки», зображення диких звірів: вовк, заєць, білка, лисиця, ведмідь, їжак, телефон, ілюстрації до казок.
Роздатковий матеріал:
Альбомні листи за кількістю дітей, набір цифр від 1 до 5; набір геометричних фігур (коло, квадрат, овал, трикутник, прямокутник),

Методичні прийоми:
Ігрова ситуація, постановка проблеми, бесіда-діалог, мовні ігри, фізхвилинка «Веселі чоловічки», конструктивна діяльність, експеримент з водою в баночці, аналіз, підведення підсумків.
Секретний експеримент з водою. Щоб в баночці після прозорої води з'явилася кольорова вода, потрібно нанести на кришку від банки густу гуаш. Після того, як ви потрусите закриту баночку, в ній з'явиться кольорова вода.
Хід заняття:
Діти стоять півколом . Малята отримують лист від лікара Айболита.
В листі: Любі діти, допоможіть мені, будь ласка. Мені подзвонили з Африки і попросили, щоб я терміново приїхав. В Африці захворіли всі звірята. Уявляєте, я взяв чарівну воду і вже було зібрався в дорогу, але злі пірати відібрали у мене її! Вони закрили чарівну воду в скриню, а ключ жбурнули в глибоке озеро.
Я прошу вашої допомоги і надсилаю вам п’ять завдань. Якщо ви їх правильно виконаєте, то від золотої рибки отримаєте ключ, і тоді ви зможете відкрити скриньку з чарівною водою. Я б і сам з вами вирушив в дорогу, але на мене чекають інші хворі звірята.

Вихователь. Допоможемо, діти? Але спочатку ми перевіримо, чи зможете ви допомогти Айболітові.

Д/ гра «Частини доби»
1.Коли це, діточки, буває,
Що сон чарівний наступає.
Із неба місяць ясний світить,
Коли це так буває, діти? (Вночі –чорний колір)
2.Діти прокидаються,
Швидко одягаються,
Роблять дружно всі зарядку,
Бо привикли до порядку. (Вранці –оранжевий колір)
3.Дуже весело ми граємось,
Фізкультурою займаємось.
Ще й співаємо пісень,
Це коли буває? (Вдень –жовтий колір)
4.Сонечко лягає спати,
З дитсадочка йдуть малята.
Їх вдома іграшки чекають,
Коли це, діти, так буває? (Ввечері-сірий колір)

Гра «Частини доби» («Закінчи пропозицію»)
- Ми спимо вночі, а робимо зарядку ... (вранці)
- Ми снідаємо вранці, а обідаємо ... (вдень)
- Обідаємо ми вдень, а вечеряємо ... (ввечері)
- Вечеряємо ми увечері, а спимо ... (вночі)
- Скільки частин у добі? (4). Назвіть їх. Скажіть, а коли починається наша подорож, в який час доби?
- А яка закінчилась пора року? (Зима) Назвіть зимові місяці (грудень, січень і лютий - їх не забувай).
- Що можна робити тільки взимку?
- А яка розпочалася пора року? (Весна)
- Назвіть перші весняні квіти.

Вихователь. Молодці! Ось і ще одне завдання від лікара Айболита.
Гра «В яку пору року?»
- В яку пору року всі купаються і засмагають?
- В яку пору року пташки відлітають на південь?
- В яку пору року розквітають проліски?
- В яку пору року грають у сніжки?
- В яку пору року тане сніг?
- В який час року з дерев опадає листя?
- В яку пору року з'являються проталини?

Вихователь. Молодці! Я думаю, що ви впораєтеся і дістанете ключ від золотої рибки.
- А вирушимо ми на казковому виді транспорту. Які казкові види транспорту ви знаєте? (мітла, ступа, килимок-літак).
- А ми сьогодні полетимо на наших лавочках. Всі готові?
- Тоді вирушаємо в дорогу до озера.

1,2,3 – казкова лавочка лети!

Подивіться, в озері плавають рибки. Щоб дізнатися, яке завдання перше, та друге і т.д., нам потрібно рибок розташувати по порядку. (Кожна дитина розкладає в блакитному овалі рибок з цифрами від 1 до 5). Знайдіть рибку з цифрою 1.
- Молодці! Ось перша рибка і завдання 1.

1 ЗАВДАННЯ - Гра «Скажи одним словом» (узагальнення) з м'ячем.
- Яблуко, груша, слива, лимон - ... (фрукти).
- Ліжко, тумбочка, стілець, шафа - ... (меблі).
- Собака, кішка, корова, коза - ... (домашні тварини).
- Тато, мама, бабуся, дідусь - ... (родичі - сім'я).
- Кубик, лялька, машина, м'ячик - ... (іграшки).
- Тапочки, босоніжки, чоботи, кросівки - ... (взуття).
- Бджола, бабка, муха, жук - ... (комахи).
- Коло, квадрат, трикутник - ... (геометричні фігури).

Гра «З чого зроблені предмети?»
- М'яч з гуми - ... гумовий.
- М'яч з пластмаси - ... пластмасовий.
- Склянка із скла ... скляний.
- Матрьошка з дерева - ... дерев'яна.
- Качка з гуми - ... гумова.
- Іграшка з хутра - ... хутряна.
- Виріб з паперу - ... паперова.
- Цвях з заліза - ... залізний.

Вихователь. Молодці! Знайдіть рибку з цифрою 2. Молодці.

Завдання 2.
Гра «Описуємо тварина».
Вихователь.
- У цієї тварини влітку сіра шубка, а зимою біла. Він швидко бігає. Всіх у лісі боїться, ховається під кущем (заєць).
- Він маленький і колючий. Взимку спить. Влітку ловить жуків і черв'яків (їжак).
- Він великий, кошлатий, незграбний. Взимку спить у барлозі. Влітку ходить по лісі і шукає мед і малину (ведмідь).
- Вона руда і хитра. У неї пухнастий хвіст. Живе в норі. Ловить мишей і зайців (лисиця).
- Він сірий і страшний, злий і голодний. Ловить зайців і телят. Живе в лігві (вовк).
- Вона маленька, швидка, руда. По деревах скаче, живе в дуплі. Гризе шишки і горішки (білка).
Вихователь. А як називаються ці тварини? Правильно, дикі тварини. А де третя рибка? (Діти знаходять рибку з цифрою 3).

3 ЗАВДАННЯ. Вона пропонує нам просто відпочити.
Фізхвилинка «Веселі чоловічки».
Вихователь показує картку, а діти виконують відповідний рух.
Вихователь. Від рибки отримуємо наступне завдання 4.
(Сідають за столи).

4 ЗАВДАННЯ - Гра «Що де знаходиться?»
Дітям пропонується розташувати на альбомному аркуші геометричні фігури.

Вихователь.
Посередині - коло.
У правому верхньому куті - квадрат.
В лівому нижньому кутку - овал.
У правому нижньому куті - трикутник.
У лівому верхньому куті - прямокутник.

Вихователь. Добре. Все правильно зробили? І подивимося останнє завдання. Залишилася одна рибка. Яка цифра? Правильно, 5.

Д/ гра «Цифрові пазли від 1 до 5»
Маючи в пазлах підказку,
Викладіть пропущені цифри в цифровий ряд до 5, будь ласка.
В нас малята дуже вправні,
І розумні, і старанні.
Цифри вивчають залюбки
І до 5 викладають усі.
Фізкультхвилинка
Сплески два і два притопи,
На носок, на каблучок.
Руку вліво, руку вправо,
Ми танцюєм козачок.
Раз – присядем, два –присядем,
Настрій гарний –покружляєм.
Повертілись, нахилились,
Разом з вами звеселились.

5 ЗАВДАННЯ – Д/г «Відгадай, з якої казки»
Діти за картинками називають назву казки.

Вихователь. Молодці! Отже, ми виконали всі завдання. Пора телефонувати лікареві Айболитові.
Дзвонять до лікаря. (Мовленнєвий діалог)
Діти. Добрий день лікару Айболиту! Перекажіть, будь ласка, золотій рибці, що ми виконали всі п’ять завдань, і чекаємо від неї ключ від скрині.
Айболит: добрий день, діти! Ви справжні молодці. Золота рибка сказала, що ключ заховала у вашій групі. Вам потрібно знайти цей ключ від скриньки, відкрити її і дістати чарівну воду. І я вам даю маленьку підказку:
- Ключ знаходиться в тому місті, де живуть у вашій у групі казки.

Діти знаходять ключ від скрині, відкривають і дістають чарівну воду. (Вона прозора).

Вихователь. По-моєму, це звичайна вода.
А ось і ні! Дивіться. (накриває банку тканиною, трусить банку, виходить кольорова вода.) Справжня чарівна вода!

Давайте передамо цю воду золотій рибці, а вона вже доставить її в Африку, щоб вилікувати звірят. А ще від рибки сюрприз у скриньці, щоб ви не хворіли.
Вихователь і діти знаходять у скриньці вітаміни.
Повертаються назад у групу на чарівних лавочках.
1,2,3 – чарівна лавочка назад у групу лети.

Визователь:
- Молодці! Ви сьогодні були справжні розумники та розумниці!
- Чи сподобались вам завдання від золотої рибки?
- Яке завдання вам найважче вдавалося?
- Яке найбільше сподобалося?

Автор: 

Солтановська Наталія Олексіївна,вихователь ДНЗ-ЦРД

Голосування

Які матеріали Ви шукаєте?:

Останні коментарі