Користувацький вхід

Контрольне заняття. Старша група Тема: Космічна подорож.

Зареєструйтесь,
щоб мати можливість переглядати всі сторінки та файли,
публікувати власні матеріали, отримувати сертифікати.


0

Контрольне заняття. Старша група
Тема: Космічна подорож.
Мета: Залучати дітей до застосування здобутих знань і умінь в повсякденному житті, закріпити знання про число та цифри, зворотну лічбу, складання та розв’язування задач на віднімання; вміння рахувати предмети хаотично розміщені; закріпити склад числа 7; розвивати логіко-математичні здібності.
Вправляти малят у виконанні звукового аналізу слів, ділити слова на склади та виділяти наголос; графічно записувати схему речень та виконувати графічний диктант.
Закріплювати навички зв’язного мовлення, вміння вести діалог, використовуючи схеми; читати склади, слова, невеликі речення.
Розвивати увагу, посидючість. Виховувати бажання самостійно здобувати знання.
Хід заняття.
1. Організаційний момент. Мотивація: Сьогодні вранці я отримала повідомлення по телефону. Читає.
«Допоможіть, будь – ласка! Знаходжусь у космічному просторі. (Хто це міг бути?) Дуже багато завдань, не встигаю розв’язати. Хороших друзів шукаю. Буду щиро вдячний…»
- Чи можемо ми допомогти?
- Чим зможемо дістатись у космічну подорож?
- Одягнемо скафандр та шлем, вирушаємо на допомогу. Перевіримо зв’язок. Швидко всі відповідаємо.
Мозковий штурм.
1. Якщо з’їсти одну сливу, що залишиться?
2. Що трапиться з хустинкою, якщо її занурити у Чорне море?
3. У якої геометричної фігури немає ні початку ні кінця?
4. Назвіть весняні місяці.
5. Летів горобчик, ластівка, оса. Скільки птахів летіло?
6. Що сходить без насіння?
7. Хто перший космонавт?
(вихователь пропонує пройти дітям до ракети (за столи) для виконання завдань).
Зворотна лічба. Пуск.
Зірочки допоможуть нам знайти завдання.
1. Складання та розв’язання задач.
2. Лічба предметів хаотично розміщених (метеорити).
3. Склади числа на зірочках.
Зорова гімнастика.
4. Звуковий аналіз слів (сонце, дім, сом, кіт, малина, колобок, слон…)
5. Графічний запис речень про весну.
Пальчикова гімнастика.
6. Графічний диктант (робот). Ось ми дізналися від кого було повідомлення.
Домалюйте йому веселу посмішку. Він вам дуже вдячний, що ви йому допомогли виконати завдання. Ви справжні друзі. Нам час повертатися до дитячого садочка.
- Усі скафандри знімайте та на килимок поспішайте.
Фізхвилинка
Психогімнастика «Радіємо сонечку»
Д/вправа «За що я люблю сонечко?» (схеми), діалогічне мовлення.
Завдання: Злиття в склади; читання слів, коротких речень.
- Діти, часу ви не гайте і слова ці прочитайте:
Ми за мир. За чисте небо.
- Діти, існує така прикмета: коли падає зірка з неба, треба сказати своє бажання і воно обов’язково збудеться. Найбільше бажання усіх жителів нашої Землі – Мир в Усьому Сіті.
- Можливо, хтось із вас, коли стане дорослим обов’язково полетить у космічний простір.
- Хто хоче полетіти у КОСМОС?
- Кому сподобалось рахувати метеорити?
- Яке завдання сьогодні вам далося важко?
Аналіз та підсумок заняття.

Автор: 

Малюта Олена Олександрівна, вихователь ДНЗ №5 "Золота рибка"

Голосування

Які матеріали Ви шукаєте?:

Останні коментарі