Користувацький вхід

Урок Математики 2-клас

Зареєструйтесь,
щоб мати можливість переглядати всі сторінки та файли,
публікувати власні матеріали, отримувати сертифікати.

...

0

Урок математики, проведений в 2 класі учителькою початкових класів Маркевич Аллою Василівною
Тема: Письмове віднімання двоцифрових чисел (ознайомлення).
Мета: Ознайомити учнів з правилом віднімання двоцифрових чисел. Удосконалювати навички і вміння усного додавання і віднімання двоцифрових чисел. Розвивати логічне мислення, увагу, пам’ять учнів. Викликати інтерес до математики.
Обладнання: таблички з правилами польоту, роз даткові картки-розмальовки, цифровий алфавіт, геометричний матеріал, карта польоту.
Хід уроку
1. Організація учнів до уроку.
Пролунав дзвінок,
Починаймо наш урок.
-Давайте, діти, на цей урок уявимо, що ми космонавти. Ви, мабуть, здогадались , на яку планету ми помандруємо?
Планета Знань чекає нас,
Ми всі про неї мріємо.
Старанним буде весь наш клас,-
І ми її відкриємо.
Але давайте спочатку згадаємо правила польоту. (На табличках написані правила).
1. Не викрикуй, не крутись, на учителя дивись.
2. Якщо хочеш щось сказати, треба руку піднімати.
3. Будь уважним і терплячим - результат тоді побачим.

2. Контроль, корекція та закріплення знань учнів.
- Три «екіпажі» - ряди, працюйте всі дружно. Розпочнемо роботу
Зошит навскіс кладемо,
В руку ручку беремо,
Сіли рівно всі на диво,
Діти, пишемо красиво.

2.1. Графічний диктант «Ракета». Станція «Будівельна».
Поставте крапку, від крапки 2 по діагоналі вправо вверх, 2 по діагоналі вправо вниз, 6 вниз, 1 по діагоналі вправо вниз, 3 вниз, 1 по діагоналі вліво вверх, 4 вліво, 1 по діагоналі вліво вниз, 3 вверх, 1 по діагоналі вправо вверх, 6 вверх.
- Домалюйте те, чого не вистачає. У всіх уже є ракети. Та щоб в них сісти, треба розв’ язати завдання і розфарбувати ракети.
2.2. Математичний диктант. Станція «Розмалюйка».
Обчислити вирази і замалювати частини ракети з результатами.
- До 7 додати різницю чисел 10 і 3;
- Від 14 відняти різницю чисел 7 і 2;
- До числа 7 додати суму чисел 3 і 3;
- Від числа 13 відняти суму чисел 5 і 3;
- Доповнити до 12 числа 11, 9, 5;
- Замалюй числа більші від 16. Але менші від 19.
2.3. Усний рахунок. Станція «Розшифруйка».
Для того,щоб дізнатися, як зветься ваш екіпаж, треба розшифрувати.
А Б В Г Г Д Е Є Ж З и І Ї Й К Л М Н О П Р С Т У Ф Х Ц Ч Ш Щ Ь Ю Я
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33

І екіпаж ІІ екіпаж ІІІ екіпаж
36-26=10(з) 62-40=22(с) 100-90=10(з)
64-42=20(і) 59-40=19(о) 27-20=7(е)
75-54=21(р) 38-20=18(н) 97-80=17(м)
27-12=15(к) 79-52=27(ц) 69-53=16(л)
81-80=1(а) 47-40=7(е) 99-66=33(я)
Станція «Перегони»
До Космічних кораблів нам потрібно доїхати на машині. Тому відкрийте зошити з друкованою основою на ст. 48. Який екіпаж першим розв’яже задачу, той і першим полетить.
3. Вивчення нового матеріалу.
3.1. Мотивація навчальної діяльності. Станція «Проблемна».
Для польоту на Марс готували 42 чоловіки. За час підготовки 18 не пройшло іспити. Скільки космонавтів полетить на Марс? Як ви про це дізналися?
3.2. Повідомлення теми і мети уроку.
3.3. Пояснення нового матеріалу. Станція «96-37».
3.4. Фізкультхвилинка
Ми на Місяць полетіли,
На зручній площадці сіли,
У скафандри одяглись –
І гуляти подались.
Як незвично нам ходити,
Так і хочеться злетіти.
Тут , на Місяці, в шість раз
Стали легші ми ураз.
4. Закріплення набутих знань.
4.1. Коментоване розв’язування прикладів (№449, зошит ст..48 №3).
4.2. Розв’язування задач. Станція «Задачна».
№450.
-Які кульки купляли для дитсадка?
-Скільки червоних кульок, зелених, синіх?
- Чи можна знайти, скільки зелених кульок? Як?
- Чи можна знайти, скільки синіх кульок? Як?
(Один учень записує розв’язок задачі на дошці, а решта – самостійно в зошиті. Взаємоперевірка в парах.)
4.3. Творча робота над задачею.
(Скласти подібну, обернену задачі по екіпажах).
5. Геометричний матеріал. Станція «Геометрична».
- З яких геометричних фігур складається наш корабель?
6. Розвиток математичних умінь. Станція «Посадкова».
З зошита ст..48 хто швидше заповнить таблиці, той приземлиться раніше.
7. Підсумок уроку.
- Чи все вдалося нам зробити?
- На якій станції вам було найцікавіше?
8. Домашнє завдання
№451, 452, скласти обернену задачу.

Автор: 

Маркевич Алла Василівна

Голосування

Які матеріали Ви шукаєте?:

Останні коментарі