Користувацький вхід

заняття по ознайомленню з природним довкіллям для старших дошкільників "Біле марево дерев"

Зареєструйтесь,
щоб мати можливість переглядати всі сторінки та файли,
публікувати власні матеріали, отримувати сертифікати.


0

Передмова
Заради підтримки бажання в дітей гуманно ставитись до живих істот, прояву естетичних почуттів, виваженій безпечній поведінці на природі ладен націлити політ своїх думок та фантазій на пошук та народження нових і цікавих ідей. Ідей для втілення в життя всіх намічених завдань. Працюючи завідувачем дуже часто виникає бажання направити діяльність педагогів на більш привабливий за своєю формою та легкий для сприйняття дітьми спосіб викладання дітям матеріалу.. Тим паче, що старший дошкільний вік усе частіше проявляє здатність помічати зміни в природному середовищі. Головне – лише вірно сконцентрувати провив їхньої креативності, що в свою чергу , неабияк сприяє розвитку їх мовленнєвої компетентності.

РОЗГОРНУТИЙ КОНСПЕКТ
СЮЖЕТНОГО ЗАНЯТТЯ З ПІЗНАВАЛЬНОГО РОЗВИТКУ
ПО ОЗНАЙОМЛЕННЮ З ПРИРОДОЮ ЯК ЗАСОБУ ФОРМУВАННЯ МОВЛЕННЄВОЇ КОМПЕТЕНЦІЇ СТАРШИХ ДОШКІЛЬНИКІВ
БІЛЕ МАРЕВО САДКІВ

АВТОР ЗАНЯТТЯ:
ЗАВІДУВАЧ ДНЗ № 34 «Зірочка»
м. Первомайська Миколаївської області
Цісар Ірина Михайлівна

Програмовий зміст: продовжувати вчити дітей контактувати з природою, розуміти її. Розвивати естетичне сприймання природи. Активізувати словник дітей словами – синонімами. Виховувати емоційно позитивне ставлення до природи.
Матеріал: вірші, загадки, приказки.
Хід заняття

У садах у час квітневий
Скрізь біліє цвіт вишневий,
На яблунях – рожевіє
Всі квіточки сонце гріє.
Сонце гріє, дощик росить,
Бджілка з квіту медок носить.

- Помилуйтесь, діти, садом. Весна – чарівниця обсипала його , ніби снігом. Вдихніть аромат саду. Що нагадує вам цей запах? (мед, весну, спокій, домівку).
- Який колір вам подобається найбільше?
- Який колір схожий на марево?
- А тепер пошукайте різні кольори квітів від білого до яскраво рожевого. Давайте позмагаємось. Хто назве більше відтінків рожевого (рожево-світла яблуня, лілово-рожевий персик, яскраво-рожева карликова вишня, бузковий бузок).
- Придивіться до квіточок. На що вони схожі? (на зірочки, на сніжинки, на вогники, метеликів, на чашечки).
- Помилуйтесь кущами смородини, квіти у неї не яскраві, але висять , ніби сережки жовтенькі. Доторкніться до квітів, які вони на дотик? (ніжні, м’які, оксамитові, гладенькі, трепетливі).
- А зараз, давайте подивимось, хто прилітає до квітів.

Швидкокрила, невеличка
Ця невтомна трудівничка
Цілий день вона літає,
Із квіток нектар збирає
Буде в місті й на селі
Мед солодкий на столі (бджола)
- Послухаємо пісеньку бджілки. Про що вона співає? (про весну, про сонечко, про квіточку, про усмішку).
Грай, бджілко, грай!
В полі, лісі, на леваді.
Усі квіти тобі раді,
Увесь рідний край!
Грай, бджілко, грай!
Цвітуть рясно сади наші,
Сік медовий в кожній чаші –
Тільки збирай!
Грай , бджілко, грай!
Межи зіллям, межи квіттям,
Пісню тиху брени дітям
Усіх звеселяй!
Простежте за польотом бджілки. Подивіться, як вона ніжно цілує квітку, бережно опускається на ній.
- А тепер уявіть себе композиторами і спробуйте почути музику квітучих садів. Як вона звучить? (ніжно, лагідно, світло, радісно, весело, сонячно, усміхнено).
- Помилуйтеся ще раз картиною квітучих де5рев і кущів.
- - Який настрій викликає у вас ця картина?
- Про що мріють дерева?
- Якби ти був весною, щоб ти зробив(ла) ще для природи?
Давайте складемо весняну казочку про лісових мешканців, або про якусь рослину.

Кінець заняття.

Автор: 

Цісар Ірина Михайлівна, завідувач, ДНЗ № 34 "Зірочка" м.Первомайськ Миколаївської області

Голосування

Які матеріали Ви шукаєте?:

Останні коментарі