Користувацький вхід

Розробка уроку з основ здоров’я для 2 класу «Види відпочинку»

Зареєструйтесь,
щоб мати можливість переглядати всі сторінки та файли,
публікувати власні матеріали, отримувати сертифікати.


0

Конспект уроку з основ здоров’я (2 клас)

Тема: Види відпочинку.
Мета–поглибити знання про відпочинок, повідомити про необхiднiсть для здоров’я рухливого способу життя .
1 Oзнайомити учнів з деякими правилами безпечної поведінки під час відпочинку;
2 Mотивувати поведінку дітей щодо збереження власного здоров’я, поважного і уважного ставлення до людей;
3 Прививати уміння самостійно приймати рішення щодо власних вчинків;
4 Виховувати любов до рідного краю, традицій, мистецької спадщини українського народу.
Засоби навчання: мультимедійна презентація до уроку (подана у додатках), ІКТ, плакати «Рух це шлях до здоров`я ».
Пiдготовча робота.
1 Підготувати для перегляду мультимедійну презентацію до уроку
2 Оформити плакати.
Хід уроку
І. Організаційний момент.
1 Читання вірша:
Все навколо зеленіє…
Все навколо зеленіє, річка ллється і шумить.
Тихо, тихо вітер віє і з травою гомонить.
Як тут всидіти у хаті, коли все живе, цвіте, скрізь дзвенять пташки крилаті, сяє сонце золоте…
«Швидше, мамо, черевички! Глянь, як весело в саду!
Ти не бійся — до кринички я і сам не підійду».
Слайд 1

2 Діти, як ви гадаєти, чи можете ви кілька годин підряд навчатися або працювати і при цьому залишатися бадьорими та активними?
Відповіді дітей. («Ні, ми будемо не бадьорими, змореними…»; «Нам неохідно відпочити…»).
3 Діти, як ви розумієте, що таке відпочинок? Як потрібно відпочитвати?
Відповіді дітей.
4 Добре.
Слайд 2.
Відпочинок - це стан спокою або активної діяльності, що веде до відновлення сил і працездатності.
ІІІ. Повідомлення теми і мети уроку.
5 Сьогодні на уроці ми поговоримо про відпочинок, його різноманітність, познайомимось з правилами безпечної поведінки на відпочинку і дізнаємось, чому слід дотримуватись їх на будь-якому відпочинку.
6 Девізом нашого уроку будуть слова, написані на дошці.
Все на землі, все треба берегти –
І птаха й звіра, і оту рослину,
Не чванься тим, що цар природи ти –
Бо врешті, ти його частинка.
Друже мій, люби життя,
Люби людей, природу,
А кривду кинь у забуття,
Як камінь в тиху воду.

V. Аналіз змісту і очікуваного результату.
6 Кожна людина, коли виконує певну роботу, завжди очікує на плоди своєї праці. Діти, що ви хочете дізнатись наприкінці нашого уроку?
Відповіді дітей.
7 Щоб вам було легко зрозуміти мету нашого уроку, я підготувала перелік того, що ви повинні засвоїти. Давайте разом з вами поглянемо на відеоматеріал.
Слайд 3. Перегляд відеоматеріалу
1. Що ви зрозуміли з того, що переглянули?
Відповіді дітей.
V. Вивчення нового матеріалу.
1. Розповідь вчителя.
8 Щоб зберегти свої сили, всім людям потрібен відпочинок.
Після занять у школі найкращим буде прогулянка на свіжому повітрі. Грати у футбол, волейбол, кататися на скейтах, велосипедах, роликах, ковзанах, санчатах, дуже корисно для здоров’я. Але, для такого відпочинку треба обирати спеціально обладнені місця – стадіони, спортмайданчики, ковзанки, безпечні місця коло дому. Не можна бігати і гратись на дорозі, на будівництві. Заборонено без дорослих ходити на прогулянку до лісу, купатися без нагляду дорослих у річці, озерах, морях.
Потрібно обирати безпечні місця для ігор та прогулянок і своєчасно слухатися батьків. Для того щоб відпочинок був гарним, треба планувати його поперед. Якщо є можливість провести вихідні дні із батьками, то найкраще буде поїхати на природу, але потрібно взяти необхідний одяг і взуття, воду, їжу та потурбуватися про захист від різних комах.
1 Діти, як одним словом називається вид відпочинку, про який я щойно розповіла?
Відповіді дітей («Рухливий, активний…»).
2 Як ви гадаєте, чому він так називається? Поясніть свою думку.
Відповіді дітей.

2. Слайд 4. Активний відпочинок.
3.Подивіться на екран і скажіть, що роблять діти?
Відповіді дітей («Діти стрибають, грають футбол, катаються на велосипедах, коньках»).
4. Давайте і ми активно відпочинемо.
Фізкультхвилинка «Роби як я, роби разом з нами».
4. Робота в зошитах.
1 Діти, відкрийте зошити на с.54, знайдіть завдання №2. Виберіть і позначте предмети, які допоможуть активно відпочити.
Відповіді дітей.
2 Діти, є багато дітей, які у вільний час люблять переглядати телевізор, малювати, читати, розгадувати загадки і кросворди, складати пазли, вишивати, грати у шахи, шашки, займатись плетінням.
–Як називається такий відпочинок?
Відповіді дітей («Тихий, спокійний…»).
–Діти, такий відпочинок Його ще називають пасивним.
5. Слайд 5. Пасивний відпочинок.
–Давайте з вами розглянемо відеосюжет і відповімо, що роблять діти?
Відповіді дітей. («Вишивають, читають, малюють, дивляться телевізор, грають в шахи»).
6. Робота з підручником.
–Відкрийте підручник на с. 72. Розглянемо малюнки. Який відпочинок обрали діти?
Відповіді дітей («Малюють, читають, бігають, катаються на велосипеді»).
–Який із названих відпочинів є активним, а який–пасивним?
9 Про що слід пам’ятати хлопчикам на велосипедах?
Відповіді дітей.
7. Слайд 6 Безпечний і небезпечний відпочинок
¬Діти, коли відпочинок може стати небезпечним?
Відповіді дітей.
10 Так чому потрібно бути обачним і обережним?
Відповіді дітей.
11. Робота з роздатковим матеріалом. Дітям роздаються малюнки, на яких треба відмітити правильну поведінку дітей на відпочинку и не правильну поведінку.
–Пам’ятайте про те, що треба берегти природу, не ламати гілок дерев, не рвати квітів, не руйнувати гнізда. Після відпочинку на природі завжди прибирайте за собою сміття.
8. Фiзкультхвилинка для рук «Збираємо гриби».
VI. Закріплення вивченого матеріалу.
– Де любить відпочивати Ваша сім’я?
– Якому відпочинку Ви надаєте перевагу?
– Яких правил безпеки дотримуєтесь?
– З ким Ви проводите свій вільний час?
– Як Ваша сім’я оздоровлюється влітку?
– Чим Ви займаєтесь у вихідні?... )
– Чи запам’ятали ви правила безпеки під час відпочинку, перевіримо у грі «Так чи ні?».
1.На прогулянку до лісу, парку треба ходити з дорослими? (Так).
2.Гратись на проїзній частині дороги дозволяється? (Ні).
3.Невідомими ягодами та грибами можна отруїтися? (Так).
4.Обирати безпечні місця для ігор та завжди слухатися батьків потрібно? (Так).
5. Пити сиру воду з річки і озера можна? (Ні).
VII. Підсумок.
Слайд 8.
Головне — здоровим бути —
Це потрібно всім збагнути!
Бо як є здоров’я й сила,
То весь світ людині милий.
Й думка в неї веселенька,
І тоді вона жвавенька.
Все їй хочеться робити,
І сміятись, і радіти.
А як тільки захворіє —
Зразу й сонечко тускніє.
Тому це запам’ятай
Й про своє здоров’я — дбай!

Автор: 

Федорова Ірина Валентинівна
вчитель початкових класів
Криворізької загальноосвітньої школи І – ІІІ ступенів №123

Голосування

Які матеріали Ви шукаєте?:

Останні коментарі