Користувацький вхід

Останні публікації

Розробка уроку з географії для 10 класу «Міжнародні організації. Їх функціональний та просторовий розподіл»

Зареєструйтесь,
щоб мати можливість переглядати всі сторінки та файли,
публікувати власні матеріали, отримувати сертифікати.

загрузка...

2

Розробка відкритого уроку для 10 класу.
Тема: Міжнародні організації. Їх функціональний та просторовий розподіл.
Мета: Ознайомити та систематизувати знання учнів про найбільш впливові міжнародні організації світу; особливості їх просторового та функціонального розподілу; сприяти розвитку розуміння інтеграційних процесів у світі, ролі міжнародних організацій у розв’язанні міжнародних та регіональних проблем; навчити визначати особливості географії розміщення міжнародних організацій на карті світу, удосконалювати навички роботи з картами, схемами, таблицями; розвивати пізнавальну творчу діяльність учнів, навички групової роботи, роботи з додатковими інформаційними джерелами, закріплювати прагнення до творчої активності, ініціативності; виховувати особистість, яка володіє комунікативною компетентністю, вміє працювати у команді на загальний результат.
Обладнання: Політична карта світу, атласи, зображення прапорів та емблем організацій, тести-матриці, картки –опори, комп’ютер, проектор.
Основні поняття: Міжнародні організації, типи міжнародних організацій, глобальні та регіональні міжнародні організації, загальнополітичні, військово-політичні, економічні, валютно-фінансові міжнародні організації
Тип уроку: вивчення нового матеріалу.
Хід уроку.
I. Організаційний момент.
II. Мотивація навчальної та пізнавальної діяльності. Прийом « Дивуй!»
«Добрий день, пані та панове! Я рада вітати вас на конференції Міжнародних організацій. Сьогодні ви представляєте найбільш впливові та важливі для людства організації, адже головна мета їх – приносити користь людству!»
Можливо, саме такими словами і розпочалась б конференція міжнародних організацій, як би така існувала, та, на жаль, її немає. Але в нас на уроці можливо все і сьогодні на одному з етапів нашого уроку ми побуваємо на такій конференції. Для нашого уроку ви заздалегідь за вашими інтересами були поділені на групи і кожна отримала завдання: підготувати доповідь про обрані міжнародні організації, в яких вони країнах розташовані, з якою метою були створені, які задачі виконують. Як ви з ним впорались ми сьогодні дізнаємось. Прийом « Відстрочена відгадка». Протягом уроку за свою роботу кожна група буде отримувати жетон – це символ нашого сьогоднішнього уроку. Чим активніше працює група, чим більше їх буде у вас, тим вище буде оцінка групи. Отже сьогодні ви - посланці міжнародних організацій і ви зможете гідно і цікаво їх представити, бажаю вам у цьому успіхів!
III. Тема, мета, ключові поняття теми – слайд № 1 - 2 - 3
IV.Актуалізація знань.
Слайд № 3 - Пригадайте визначення цих термінів. Робота з тест-матрицями.
« Територія», « Країна», « Кордон», « Територіальні води» , « Держава»
Територія

Країна
Кордон
Територіальні води

Держава

Сукупність країн, яка характеризується спільністю природних умов.

Форма правління, за якою всі вищі органи влади обираються населенням

Адміністра-тивно-політичний центр Країни, що перебувають під владою іноземних держав Сукупність нерівностей земної поверхні

Певна частина земної поверхні з постійним населенням, природн-ими й антропоген-ними ресурсами Частина земної поверхні, що має певні просторові межі та географічне положення Акваторія моря або океану, що прилягає до берега в межах 12 морських миль. Вертикальна площина, що відокремлює країну від інших країн Суверенне політико-територіаль-не утворен-ня, з публіч-ною політич-ною вла-дою,що здійснюється через сис-тему спеці-альних ор-ганів та установ.

V. Вивчення нового матеріалу. Проблемне питання.
1. Слайд № 4. – Тепер познайомимось з новими термінами.
А) Що ж таке «Міжнародна організація»? Слайд № 5
міжнародна організація — це об'єднання держав відповідно до міжнародного права і на основі міжнародного договору для здійснення співробітництва в політичній, економічній, культурній, науково-технічній, правовій та інших галузях, що має необхідну для цього систему органів, права й обов'язки, похідні від прав і обов'язків держав, і автономну волю, обсяг якої визначається волею держав-членів.
Б) Які типи міжнародних організацій існують? Слайд № 6
В) як розподіляються Міжнародні організації за функціями ? Слайд № 7
Робота з підручником, аналіз схеми № 20, сторінка 28
А тепер я пропоную вам попрацювати у групах. Підсумком цієї роботи буде таблиця, яку ви будете заповнювати під час виступу представників груп.

Зараз ми починаємо нашу конференцію на тему: Міжнародні організації»
На нашій конференції присутні представники таких міжнародних організацій:
1) ООН
2) НАТО
3) ЄС
4) МВФ
5) ЮНЕСКО
Назва організації Тип організації за функціями Мета роботи організації
ООН

На виступ відводиться приблизно 3 хвилини.
Виступи учнів з презентаціями.
1) ООН
2) НАТО
3) ЄС
4) МВФ
5) ЮНЕСКО
Перед виступом кожен представник прикріплює до дошки емблему своєї організації.
Завдання класу « Аналізуй». Аналіз таблиці, яку учні заповнювали протягом виступів інших учнів. (Учитель показує вказівкою емблему, а учні називають її та характеризують)
VI. Хвилина релаксації – розминка для очей
VII. Закріплення нових знань і умінь учнів. Слайд № 8
1. Завдання групам по карті. “ Знайди мене!” Позначити прапорцями та емблемами місце розташування організації на карті світу та сказати, до якого типу за політичним устроєм вони відносяться.
 Штаб-квартира ООН - Нью-Йорк (США)
 Штаб-квартира НАТО – Брюссель( Бельгія)
 ЄС – політичні центри – Брюсель ( Бельгия)
 Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ) – Женева
( Швейцарія)
 Шанхайська організація співробітництва (ШОС) – Пекін
( Китай)
 Організація з безпеки та співробітництва в Європі, ОБСЄ –
Відень ( Австрія)
 Міжнародний валютний фонд,(МВФ) - Штаб-квартира
Вашингтон (США)
 Організація за демократію та економічний розвиток (ГУАМ) – Київ (Україна)
 Співдружність Незалежних Держав(СНГ) – Мінськ (Білорусь)
 Організація Об'єднаних Націй з питань освіти, науки і культури, скорочено ЮНЕСКО– Париж ( Франція) Слайд № 8
2. Завдання індивідуальне. Учню позначити на кольоровій карті світу місце розташування запропонованих організацій. ( виконується одночасно з роботою груп)
Представники груп по перевіряють карту у груп-суперниць. За кожну помічену помилку -1 бал. Прийом « Спіймай помилку!». Застосовується взаємоперевірка.
VIII. Підведення підсумків уроку . Рефлексія . Прийом « Закінчіть речення»
1 . Сьогодні я дізнався ...
2 . Було цікаво ...
3 . Було важко ...
4. Тепер я можу…
5. Мене здивувало ...
IX. Оцінювальна діяльність.
А тепер підведемо підсумки ваших надбань знань на уроці. На уроці ви дізнались про міжнародні організації, які займаються валютними вкладами, а ваші знання – це ваші вклади у майбутнє. Наша школа – це ваш Банк, а журнал – це сейф, у якому зберігаються ваші вклади до кінця року. А дивіденди з ваших знань ви будете отримувати протягом життя. Отже, подивимось, які вклади сьогодні зробила кожна група. Представники груп приносять конверти з перерахованою кількістю жетонів. Їх кількість відповідає оцінці групи на уроці. Учитель обов’язково відмічає учнів, які були найбільш активними на уроці.
Х. Д/З 1.Опрацювати параграф 5; 2.Використовуючи додаткову літературу дізнатися, до яких міжнародних організацій входить Україна, Франція, Індія? 3.* Сформулювати на основі додаткових джерел інформації основні вектори зовнішньої політики України.

Автор: 

Краковська Олена Миколаївна
вчитель географії
Криворізької загальноосвітньої школи І – ІІІ ступенів №110

Голосування

Які матеріали Ви шукаєте?:

Останні коментарі