Користувацький вхід

Останні публікації

Конспект заняття з дошкільнятами. Подорож на машині часу

Зареєструйтесь,
щоб мати можливість переглядати всі сторінки та файли,
публікувати власні матеріали, отримувати сертифікати.

...

0

Конспект заняття з дошкільнятами. Подорож на машині часу
Подорож на машині часу
Мета: Дати можливість зрозуміти значимість і важливість свого минулого, теперішнього і майбутнього. Показати, що можна придбати, роблячи той чи інший вибір.
Обладнання: листи № 1, 2, 3 в конвертах, магнітофон і запису для ходьби і для виконання «малювання», папір формату А4, олівці на кожного.
1. Хвилина зустрічі.
Привітання в колі, придумати римування з дітьми.
2.Ведущий: Є люди, яким подобається згадувати, що було, тобто жити в минулому. Є люди, які весь час мріють, живуть у майбутньому. Сьогодні ми спробуємо розібратися в цих питаннях, але спочатку - познайомимо всіх з листами, які листоноша доставив на нашу адресу.
Лист 1:
«Здрастуйте, хлопці! Ми ваші ровесники і ходимо в підготовчу групу д/саду р. Москви. Ми потрапили в неприємну ситуацію і просимо нам допомогти.
Одного разу ми побачили в магазині гарну фарбу і вирішили, що нею можна пофарбувати веранду нашої групи. Завідуюча нас похвалила. Вона сказала: «Фарбуйте тільки веранду» - це наше правило.
Ми пофарбували веранду. Вийшло дуже красиво! Але фарба ще залишилася: зелена і червона. І ми пофарбували нею гараж старої людини, думаючи, що допомагаємо йому. Але він побачив і став нас лаяти. Всі незадоволені, що ми так зробили. І ми самі теж тепер засмучені.
Дивно... Може, ви зрозуміли, чому? Відповідайте нам!
Діти підготує. групи д/с «Сонечко» р. Москви».
Лист 2:
«Здрастуйте, ровесники! Ми чули про вас і вирішили звернутися за допомогою.
Справа в тому, що ми всією групою зібралися поїхати відпочити разом з батьками в Чернолучье. Домовилися всі зустрітися на Автовокзалі в 11часов 00 хвилин перед відправленням автобуса. Але двоє хлопців не прийшли вчасно. Ми чекали їх до вечора. Автобус пішов без нас, і ми залишились без відпочинку.
Прикро! Ми посперечалися. Одні говорили, що ми даремно чекали їх, треба було їхати. Інші - що не можна було їхати не дочекавшись - це не по-товариськи. Ми розуміємо, що те, що сталося, не виправиш, але скажіть, яке б ви прийняли рішення? Чекаємо відповіді».
Лист 3:
«Пишуть вам хлопці - 7 козенят. Доброго дня. Раніше, коли ми були маленькими, і за нас все робила мама-коза, все було просто. А зараз багато треба робити самим. Ми встановили чергування. Але в 1-ий день таке почалося, особливо, коли обговорювали, що готувати на обід. Всі так кричали про назви страв, що чергові нічого не зрозуміли, і ми залишилися голодними. У чергових заболіла голова. Мама скоро повернеться з відрядження, а її годувати нічим. Може бути, ви знаєте, що робити в такій ситуації? Чекаємо відповіді, заздалегідь спасибі, семеро козенят». Отже, щоб швидше відповісти на листи, пропоную розділитися на 3 мікрогрупи і придумати відповіді всім 3-м адресатам. Потім обговоримо відповіді і, якщо буде необхідність, внесемо зміни.
У микрогруппах активно діють всі діти, неможливо «відсидітися» при обговоренні. Рефлексія командної роботи: Кому вдалося зробити обговорення цікавим? Хто був говіркішими, але іноді заважав своїми розмовами? Хто створив доброзичливу обстановку?
3. Гра «Далеко - близько». Провідний
Ситуація.
а) Спочатку під музику треба ходити, не дивлячись один на одного і дотримуючись велику відстань. Дивитись тільки під ноги. Обов'язково дотримуватися інструкції.
б) рухатися по кімнаті, але з закритими очима і намагаючись опинитися якомога ближче один до одного. Робіть це спокійно і запам'ятовуйте свій стан.
Пояснення: допомогти відчути складність переживань та їх відстеження, коли стежиш за виконанням інструкції (використовується музика).
Треба стежити за станом учасників. І, якщо потрібно, давати додаткові інструкції.
Обговорення: Необхідно допомогти зробити висновок, що іноді дуже складно щось відчувати або переживати, якщо ти стежиш за виконанням інструкції.
4. Вправа «як Пройти...» Ведучий: я буду давати вам різні завдання:
Завдання:
- пройти розслабившись
- пройти зібравшись;
- пройти так, як ніби на гарячому піску;
- пройти, як ніби пробираєшся через високу траву;
- пройти, як ніби за колючим гальці;
- зараз ти будеш рухатися так, як підказує твоє тіло.
Пояснення: Розвивати уяву, виключити можливість наслідування іншим, дати можливість отримати задоволення від процесу вправи (виконується з закритими очима, під ритмічну музику).
Обговорення: які ваші відчуття? Що допомагало? Які були труднощі?
5. Вправа «Маляр» Ведучий: (розслаблення, спокійна музика). Закрийте очі і уявіть великий аркуш паперу. Самі визначте його розміри. Покажіть їх руками в повітрі. А ще у вас чарівна кисть. Відчуйте її. Вона чарівна. Тому що рухається самостійно. Уявіть, вона вже почала малювати. Спробуйте допомогти їй: Нехай твої руки рухаються разом з нею.... Як вони будуть малювати: розмашисто, впевнено або маленькими мазками? Що буде малювати твоя кисть? Щось знайоме або загадкові лінії, плями? Цікаво, куди поведе кисть твою руку? Спробуй розслабитися і стежити за нею.
Після вправи сідають у коло і потрібно небагато (1,5-2-хв.) помовчати, згадуючи яскраві відчуття.
6. «Казка про машину часу».
Розповідає ведучий: «В одній країні у кожного жителя була своя машина часу. Але всі нею користувалися по різному. Одні подорожували тільки в минуле, їм подобалося згадувати і не думати про те, що їх чекає. Інші тільки в майбутнє подорожували, їм не хотілося згадувати те, що було, і вони зовсім не хотіли думати про сьогодення. Але були в цій країні люди, які жили тільки цим, вони не розуміли тих, хто згадував весь час; і тих, хто мріяв і мріяв. Над ними стали сміятися. Їх машини часу затягнуло павутиною.
Жив у цій країні один хлопчик, звали його Тім - цікавий. В його родині подорожували тільки в минуле. Він з цим не міг миритися. Одного разу Тім пробрався у гараж, змастив усі важелі і злітав у майбутнє, через кілька днів повернувся і його розповідями про прекрасне загадковому майбутньому не було кінця. Його розповіді порушили цікавість у інших людей, і вони ризикнули подорожувати в інший час. Але важелі машини рухалися тільки в одну сторону, як вони звикли. Всі махнули рукою. І лише наполегливість деяких досягло мети. Вони самі вибрали час і місце, де їм хотілося б побувати...
7. Гра «Карусель». Ведучий: управляє переходами і допомагає дітям налаштуватися один на одного при кожній новій зустрічі.
2 кола - внутрішній і зовнішній. «Зараз буде працювати зовнішнє коло. Розкажіть своєму партнеру, що ви хочете знайти для себе в майбутньому. Спасибі! Попрощайтеся, і зовнішній коло робить крок вправо: нові руки - нова зустріч.
Зараз працює внутрішній коло - куди б ви відправилися на машині часу і чому?»
Можливо 6-7 переходів, де учасники виконують: одні - роль слухачів, а другі - розповідають про значущість минулого, теперішнього і майбутнього.
8. Малювання «Три дзеркала». Ведучий: спробуй намалювати себе в минулому, теперішньому, майбутньому, використовуючи колір дзеркал. Подивися уважно, все ти зазначив, не поспішай. Зауваж себе в ці часи. Обговорення: Ваші відчуття при малюванні різного часу? Що легше малювати? Чому?
Використовуються: аркуш паперу розміром А4 і олівці.
У блакитному дзеркалі - якою є; в зеленому - яким був; у червоному - яким хочеш стати.
Хвилина прощання.

Автор: 

Будурова Ірина Дмитріївна, вихователь ДНЗ №5 "Золота рибка"
м. Первомайська

Голосування

Які матеріали Ви шукаєте?:

Останні коментарі