Користувацький вхід

Останні публікації

Конспект заняття для дітей І молодшої групи на тему «В селі»

Зареєструйтесь,
щоб мати можливість переглядати всі сторінки та файли,
публікувати власні матеріали, отримувати сертифікати.

...

0

Конспект заняття для дітей І молодшої групи на тему «В селі»
Мета: розвиток пізнавальної, комунікативної, рухової та емоційної сфери.
Завдання:
Освітні:
- закріплення знань дітей про домашніх тварин.
Розвиваючі:
- розвиток дрібної і великої моторики;
- розвиток пам'яті, довільної уваги, мовлення, мислення, зорового і слухового сприйняття;
- розвиток навичок соціальної взаємодії;
- розвиток творчих здібностей.
Виховні:
- формування доброзичливого ставлення до оточуючих;
- прищеплення інтересу до навколишнього світу.
Матеріали: іграшка кошеня, ватман із зображенням села, площинні зображення домашніх тварин на двосторонньому скотчі за кількістю дітей (півень, курка, свиня, гусак, собака, кішка, кінь, корова), конструктор (цеглинки), фігурки кішечки на кожну дитину, ємність з сушеної квасолею.
Хід заняття
1. Привітання. Встановлення контакту.
Запрошений гість - кошеня. Він вітається і знайомиться з кожним малюком і його мамою. Кошеня повідомляє хлопцям, що приїхав до них з села.
2. Пальчикова гімнастика «Кішечка»
Маленька кішечка -
Кругленька мордочка,
А на кожній лапці -
Кігтики-царапки (2 рази)

Точить кішка кігтики,
Дуже гострі.
А потім грає,
М'ячик наздоганяє.
3. Дидактична гра «В селі»
На ватмані зображена село, а на задньому фоні - луки. Психолог роздає дітям площинні зображення домашніх тварин (на двосторонньому скотчі). Малюки повинні, після того як психолог назве певна тварина, підійти до ватману і прикріпити зображення в потрібне місце.
Психолог починає розповідь: Настав ранок. Раніше за всіх у селі прокидається півень, він сідає на паркан, ляскає крилами і починає голосно співати свою півнячу пісню «Ку-ка-рі-ку-у-у-у!», повідомляючи всім про те, що сонечко вже встало і всім пора прокидатися. Почувши спів півня, у двір вийшли курочки погрітися на сонечку і пошукати в траві жучків і черв'ячків. Слідом за ними, голосно хрюкаючи, вибігла свиня, за якої важливим кроком, вперевалочку, витягнувши свою довгу шию, вийшов цікавий гусак. У дворі стало так шумно, що спить в будці собачка Жужа прокинулася і вийшла подивитися, чи все в порядку, і всі мешканці двору займаються своїми справами. А ось на ганку з'явилася кішка Мурка, вона поласувала парним молочком і тепер вийшла погрітися на сонечку. Недалеко від села, на заливних луках пасуться корови і коні. Вони щипають соковиту зелену траву і гріються в променях теплого, ласкавого літнього сонця.
4. Рухлива гра «Бабуся Забавушка»
Психолог запрошує дітей відправитися на поїзді в село до бабусі Забавушке. Для цього всі встають в коло і беруться за руки.
Лади, лади, ладусі,
Їдемо в гості до бабусі,
До нашої милої бабусі,
Бабусі Забавушке.
Поїзд робить зупинку
Психолог. Хлопці, подивіться у вікно, хто там пасеться на лузі? (психолог показує фігурку корови).
Психолог. Правильно, це корова. Давайте покажемо, як ходить корова.

Психолог. Наш поїзд відправляється, всі займаємо свої місця (беремося за руки)
Лади, лади, ладусі,
Їдемо в гості до бабусі,
До нашої милої бабусі,
Бабусі Забавушке.
Поїзд робить зупинку
Психолог. Хлопці, подивіться у вікно, хто там пасеться на лузі? (психолог показує фігурку коня).
Психолог. Правильно, це конячка. Давайте покажемо, як ходить конячка.
Психолог. Наш поїзд рушає далі, всі займаємо свої місця (беремося за руки)
Лади, лади, ладусі,
Їдемо в гості до бабусі,
До нашої милої бабусі,
Бабусі Забавушке.
Поїзд робить зупинку
Психолог. Хлопці, подивіться у вікно, хто там гуляє по травичці? (психолог показує фігурку кішки).
Психолог. Так, звичайно, це кішечка. Покажемо, як ходить кішечка.

Психолог. Наш поїзд рушає далі, всі займаємо свої місця (беремося за руки)
Лади, лади, ладусі,
Їдемо в гості до бабусі,
До нашої милої бабусі,
Бабусі Забавушке.
Приїхали!
Легкий біг по колу.

Вказівні пальці обох рук приставляємо до голови і, трохи нахиливши голову, йдемо по колу, промовляючи «Му».

Руки за спину, йдемо по колу, високо піднімаючи коліна, вимовляючи «Іго-го».

Легкий біг по колу.

Руки - попереду, здійснюємо плавні рухи, перебираючи кистями рук, вимовляючи «мяу».
Мами обіймають своїх малюків.
5. Практична частина
Конструювання «Доріжка для кішечки»
Матеріали: коробка, деталі конструктора (цеглинки), квасоля сушена, фігурка кішки.
Хід. Кожній дитині видається коробка, наповнена сушеної квасолею, в якій заховані (зариті) цеглинки з набору конструктора зеленого або жовтого кольорів. Малюкам потрібно опустити руку в коробку з квасолею, відшукати (по одному) всі цеглинки і побудувати доріжку для кішечки, за якою вона піде гуляти.
Після того, як доріжка викладена, малюки беруть фігурку кішечки і під музику проводять її по доріжці.
Висновок. Підведення підсумків. Рефлексія. Прощання.
Кошеня дякує малюків за спільні ігри, цікавляться, що їм сподобалося і каже, що йому пора повертатися в село, адже там його чекає мама, кішка Мурка.
Всі учасники беруться за руки і, похитуючи ними вгору-вниз, співають прощальну пісню:
До побачення, до побачення, приходьте до нас знову,
До побачення, до побачення, разом будемо ми грати.
Підсумок: Дане заняття сприяє всебічному розвитку дитини і зміцненню відносин в діаді мати і дитя.

Автор: 

Тульчій Ірина Михайлівна, вихователь ДНЗ №5 "Золота рибка"
м. Первомайська

Голосування

Які матеріали Ви шукаєте?:

Останні коментарі