Користувацький вхід

урок навчання грамоти "Звуки[ ф] ,[ф] , позначення їх буквою Фф."

Зареєструйтесь,
щоб мати можливість переглядати всі сторінки та файли,
публікувати власні матеріали, отримувати сертифікати.


1

Тема: Звуки[ ф] ,[ф] , позначення їх буквою Фф.Звуко-буквенній аналіз слів.Читання складів,слів.Опрацювання вірша Івана Макоти «Буква «еф» і тексту «Телефон». Складання правил розмови по телефону.
Мета: Ознайомити учнів з буквами Фф(еф) та їх звуковим значенням відпрацювати артикуляцію звука ф ; друкувати букви Фф.
Формувати вміння роботи звуко - буквений аналіз слів.
Розвивати активний словник учня,усне мовлення,вміння аналізувати.
Виховувати культуру спілкування по телефону.

1.Організаційний момент
-Доброго ранку!
-Доброго ранку!Доброго ранку!
Хай плещуть долоньки
Тупають ніжки,
Працюють голівки
Та сяють усмішки.
Доброго ранку!Доброго ранку!
Бажаєте ви,бажаю вам я!
2.Мотивація навчальної деяльності
-Я попрошу вас перевірити свої робочі місця.Згадаємо,як правильно сидіти,слідкуємо за осанкою і приступаємо до роботи.
-З яким настроєм розпочинаємо урок?
-Що ви очікуєте від сьогоднішнього уроку навчання грамоти?
3.Визначення теми і мети уроку
-Те,чим ми будемо займатися на уроці сьогодні,допоможуть визначити ваші однокласники.Вони загадають вам загадки,а ви-хором відгадки.
 Б є вода в усі боки із залізного тюльпана-
Поспішаєм залюбки ми до красеня….(фонтана)
 Є у мене вірний друг,має він чудовий слух
І говорить голосами моїх друзів,тата,мами.
Як же звати мого друга?
-Всім відомо,це-папуга.
-Помиляєшся,Антон,зветься друг мій….(телефон)
 Дерево та дріт- а кричить на весь світ.(телеграф)

-Що об’єднує ці слова?(вони мають звук ф)
-Де стоїть звук ф в словах?
-Які ще слова з ціею буквою ви можете назвати?

 звуковий аналіз слова(1 уч. на дошці,решта –н.м.)
-Давайте зробимо звуковий аналіз слова фонтан.
-Чому в слові 2 склади?
-Який слад наголошений ?
-Складіть речення з цим словом.
вимовляння звука [ф]
-Послухайте уважно,як я вимовляю звук ф.
(під час вимовляння нижня губа притискуеться до верхніх зубів,цю перешкоду розвиває струмінь поветря,утворюючи шум,без будь-якого голосу)
-Спробуйте вимовте цей звук.
(учні повертаються один до одного і вимовляють звук ф тричі)
-Який цей звук?
(приголосний,твердий,глухий)
-У творенні звука [ф] беруть участь губи,тому їх називають губними приголосними.
-А які губні приголосні ви знаєте?
(б,в,п,м)
гра «Впіймай звук [ф]»
Фірма,аптека,фіранка,формула,книжка,флот,формуляр,фазан,
Софійка,ручка,стілець,шарф,фатух,професія,буква,асфальт,
Гафійка,пульт,форма,шеф,фломастер.
-Де стоїть звук [ф] в словах?
гра «Модельєр»
-Назвіть предмети.
- Доберіть до малюнка звукову модель.
туфельки фіалка
4.Ознайомлення з буквою Фф
-Звуки ф,ф на письмі позначаються буквою «еф».
-Велика і мала букви мають однакову форму,бо складаються з двох півовалів і прямої палички між ними,але вони різні за висотою.

місце букви в касі букв

вивчення вірша про букву
На майдані,де фонтан,
у футбола грав фазан.
Був би класний футболіст-
Заважає пишний хвіст.
Друкування букв Фф в зошиті
посадка учнів
тримання ручки
ноги на підлозі
Читання складів,слів

-Назвіть слова з цими складами(табл.3,4)
гра «Читалочки-з’єдналочки»
-Назвіть слова-родичі.
гра» Буква загубилась»
-В цих словах замість рисок уявляйте букву Е,А.

Словникова робота
-Що означає слово фаетон?
(фаетон-коляска на ресорах з дверцями та вікнами,іноді-з відкидним верхом)
-Хто бачив фламінго?Де?
(фламінго-тропічний водяний птах з ніжно-рожевим оперення з дуже довгою вигнутою шиєю і довгими ногами)
-Хто такий фермер?
(це власник ферми,що займається розведенням тварин і виробництвом тваринницької продукції)
5.Опрацювання вірша І.Макоти
читання вірша вчителем
-Які слова з буквою «еф» ви почули?
(фантазерка,фрукти,феєрверки,фіалки,фонтани,фортеця,фазан,фарби,фея,факели)
-Яке слово найкоротше?
-Яке найдовше?
читання вірша учнями «Ти – мені , я-тобі»
(по рядочках)
6.Руханка
7.Опрацювання тексту «Телефон»
читання тексту вчителем
-Послухайте текст і дайте відповідь на запитання Що таке телефон?
-То хто дасть відповідь на запитання ?
(телефон-це апарат,за допомогою якого можна говорити з людьми на великій відстані)
словникова робота

працює рідний
голос мобільний
дає номер
телефон без дроту
потрібний
можливість
узяв поштарів
голубів слухавку
ви-ко-рис-то-ву-ва-ли

-Прочитайте слова.
-З’єднайте їх.
-Поясніть : працює без дроту.
гра «Бджілки»(самост.напівголосне читання учнями)
-Закрийте вушка і прочитайте текст самостійно.
-Які бувають телефони?
-Поясніть вираз «у давні часи»?
читання тексту учнями «ланцюжком»

Вибіркове читання
-Проч.,як передавали інформацію у давні часи?
-Проч. про телефон,який можна носити при собі?
гра «Розвідники»
-Скільки разів у тексті зустрічається слово телефон?(5 разів)
гра «Засічка-кидок»(3 рази по 30 сек)
-Взяли олівці,приготувалися.
-Починаємо читати з заголовку.
кидок-засічка
кидок-засічка
кидок-засічка
-Чи збільшилась кількість слів?На скільки,порахуйте?
складання правил розмови по телефону
-Які правила розмови по телефону ви знаєте?Розкажіть про них.
1.На початку розмови назвіть себе.
2.Привітайтесь.
3.Говорити слід коротко і чітко.
4.Телефонувати слід у зручний для співрозмовника час.

 Гра «Склади слова»
-З букв слова фотоапарат складіть нові слова.
(фото,фата,пара,парта,тара,торф;опора,рот,рота,апарат,порт,
торт; рапорт,фара)
8.Підсумок уроку.
-Чи справдились ваші очікування?

Автор: 

Міхольська О.І.вчитель початкових класів

Голосування

Які матеріали Ви шукаєте?:

Останні коментарі