Користувацький вхід

Розвязування складних прикладів на всі дії з десятковими дробами

Зареєструйтесь,
щоб мати можливість переглядати всі сторінки та файли,
публікувати власні матеріали, отримувати сертифікати.


0

Тема уроку. Ділення іменованих чисел на одно- та двоцифрове число.
Мета. Удосконалювати вміння перетворювати складені іменовані числа у прості та в десяткові дроби, виконувати ділення іменованих чисел на одно- та двоцифрове число, удосконалювати обчислювальні навички; розвивати мислення, увагу; виховувати любов до праці, повагу до людей-трудівників, бережне ставлення до хліба.
Обладнання. Схема до задачі.
Хід уроку.
І. Виріс у полі на добрій землі, Місце найкраще знайшов на столі. (Хліб)
Сьогодні ми з вами поговоримо про те, що завжди було турботою і радістю людини, чому вона віддавала свій труд і талант – про хліб. Адже, не даремно існує в народі прислів’я «Хліб усьому голова».
На уроці ми будемо ділити іменовані числа на одно- та двоцифрові числа, попередньо перетворивши їх, розв’язувати задачі, а разом з тим – виростимо хліб.
Що ж, почнемо?
ІІ. Перед сівбою селяни, збираючись їхати в поле, одягали на себе святкову сорочку і всією сім’єю молились: «Поможи, Боже, рано почати і рано закінчити – хай легко почнеться і ще легше скінчиться».
А ми на уроці, щоб краще працювалося, проведемо гімнастику розуму – усний рахунок.
1. В одному колоску 35 зернин, а в 10? в 100? в 1000
2. Обчисліть, скільки тижнів достигає жито? Два тижні жито зеленіє, два тижні - колоситься, два тижні – відцвітає, два тижні – наливається, два тижні – поклони б’є, жати себе просить. (10 тижнів – 70 днів)
3. Пшениця достигає 90 днів. На скільки довше достигає пшениця, ніж жито?
ІІІ. В народі говорять: «Навесні не посієш – восени не збереш».
1. Зараз ми з вами розв’яжемо приклад і дізнаємось, скільки пшениці посіяв на своєму полі господар?
43ц 4кг : 8 =
2. А розв’язавши наступний приклад, дізнаємося, скільки жита посіяв господар?
84т 420кг : 12 =
3. Час швидко лине, не встигли озирнутися, вже й збирати урожай пора. «Прийшли жнива – іншої роботи нема».
Розв’яжемо задачу (схема до задачі):
Один комбайнер за 17 годин намолотив 207т 4ц зерна, другий за 15 годин – 169т 3ц. Який комбайнер за годину намолотив зерна більше і на скільки більше?
ІV. Домашнє завдання. Розв’яжете приклад і дізнаєтесь, скільки борошна меле млин в селищі Нова Прага за зміну:
17т 380кг – 13т 20кг : 12 + 15т 495кг
V. Про що говорили сьогодні на уроці? Чи сподобався урок?
Багато праці вкладають люди в хліб. Скільки потрібно зробити, щоб пишний, рум’яний хліб прийшов до нашого столу. Вашою ж працею є навчання. Ви гарно працювали сьогодні на уроці, а тому отримуєте гарні оцінки.
А закінчити урок хочу словами:
По хлібу честь і гостю, і державі!
Хто це забув – вважайте, що осліп.
Шануйте ж, діти, нашу силу й славу,
Наш праведний, насущний добрий хліб.

Автор: 
Джерело: 

Ніжніченко Олена Іванівна, вчитель математики, Новопразька спеціальна загальноосвітня школа-інтернат І-ІІ ступенів

Голосування

Які матеріали Ви шукаєте?:

Останні коментарі