Користувацький вхід

заняття для дітей І молодшої групи на тему «У зимовому лісі»

Зареєструйтесь,
щоб мати можливість переглядати всі сторінки та файли,
публікувати власні матеріали, отримувати сертифікати.


0

Мета - розвиток пізнавальної, комунікативної, емоційної та рухової сфери.
Завдання:
Освітні:
- Закріплення знань дітей про зиму;
- Формування знань про диких тварин, їх відмітних ознаках.
Розвиваючі:
- Розвиток дрібної і великої моторики;
- Розвиток довільної уваги, мислення, пам'яті, мовлення, зорового і слухового сприйняття;
- Розвиток навичок соціальної взаємодії;
- Розвиток творчих здібностей.
Виховні:
- Формування доброзичливого ставлення до оточуючих;
- Прищеплення інтересу до навколишнього світу.
Матеріали та обладнання: комп'ютер, мультимедійна система, іграшка зайчик білий, «чарівний мішечок», фігурки диких тварин (заєць, ведмідь, вовк, лисиця, лось, білка), роздатковий матеріал (аркуш паперу формату А 4, на якому зображені вище перераховані тварини), сніжки у відрі, аркуш формату А 5 синього кольору, заготовки з паперу мордочки і вушок зайчика, клей-олівець, манна крупа, паперові серветки.
Хід заняття
Вступ. Привітання. Встановлення контакту.
На екрані - зображення зимового лісу (ранок). Психолог запрошує малюків і їх мам встати в коло.
Психолог:
Випав білий сніжок,
Збираємося в гурток.
Ми потопаем, ми потопаем!
Будемо весело танцювати,
Будемо ручки зігрівати.
Ми похлопаем, ми похлопаем!
І поздороваемся один з одним.
Психолог пропонує зайняти свої місця.
Основна частина.
Психолог: Хлопці, подивіться, де ми з вами опинилися? (відповіді дітей) Правильно, в лісі. Зараз ранок, світло. Взимку в лісі дуже красиво. Дерева і земля вкриті пухнастим білим, сніговою ковдрою. Під снігом їм так тепло і добре. Подивіться які кучугури намело (психолог показує штучні замети, розташовані перед екраном). А хто це ховається за заметом? Та це ж зайчик. Він спеціально прискакав, щоб познайомитися і подружитися з нами.
Психолог бере зайчика на руки.
Психолог: Ось він який наш зайчик: маленький, пухнастий, білий, як сніг. Будемо знайомитися з зайчиком? (відповіді дітей) Давайте.
Зайчик вітається і знайомиться з кожним малюком і його мамою (стрибає на долоньки до ребяткам і просить, щоб його погладили).
Пальчикова гімнастика «Зайченята»
За снежочку білому стрибали зайчатки
І з лисичкою руденької вони грали в хованки.
Я лисичка руда відшукаю зайчат -
Із заметів білих хвостики стирчать.
Всі пальчики як зайчики «стрибають» на колінах
Закриваємо і відкриваємо очі долонями
Руками(по черзі) показуємо, як м'яко, витончено ходить лисичка
Показуємо свій хвостик (кулачок).
Гра «Чарівний мішечок»
Психолог: Хлопці, у лісі крім зайчика живуть інші звірі. Вони теж прийшли з вами познайомитися і пограти. Вони всі сховалися в цьому чарівному мішечку. Давайте подивимося, хто ж ще живе у лісі?
Діти по черзі підходять до психолога, опускають руку в мішечок і дістають одного звірка (лисицю, зайця, ведмедя, вовка, білку або лося). Показують іншим, а психолог описує особливості кожного звіра. Потім ставлять фігурку тварини на стіл, на якому розташовані декорації лісу.
Дидактична гра «Лісові жителі»
Психолог пропонує дітям сісти за столики і каже, що зайчик пропонує їм пограти.
Хід гри: кожній дитині видається аркуш паперу формату А 4, на якому зображені дикі тварини (вовк, заєць, лисиця, білка, ведмідь, лось) і набір з 6 карток. На екрані з'являються по черзі тварини. Малюки повинні, побачивши на екрані певного звіра, знайти його у себе на аркуші і заховати його (закрити карткою).
Психолог: Хлопці, зайчик запрошує нас прогулятися по лісі. (Під спокійну музику, не поспішаючи, діти з мамами і з психологом підходять до замету, розташованому перед екраном; під білим полотном сидить герой - сніговик). Подивіться, як багато снігу в лісі. А давайте зліпимо сніговика? (відповіді дітей). Давайте спочатку набросаєм побільше снігу (руками імітуємо, як сгребаем сніг в купу). Кого на кого, кого ким - стане ком сніговик (і психолог знімає біле полотно).
Сніговик повільно встає, а очі закриті.
Психолог: Хлопці, подивіться, будь красивого сніговика ми з вами зліпили! Але чому ж сніговик спить і не прокидається? Давайте його розбудимо. Треба, напевно, в долоні поплескати (ляскаємо в долоні). Не прокидається наш сніговик. Тоді потопаем (топаємо). Міцно спить наш сніговик. А давайте дути на нього (дуємо).
Сніговик тихенько відкриває очі.
Сніговик: Ой, а хто тут?
Психолог: Це хлопці з мамами по лісі гуляють і тебе, сніговик, вони зліпили.
Сніговик: Ой, які хороші хлопці, а мами які чудові з ними.
Психолог: А давай, сніговик, пограємо?
Сніговик: так, Так, звичайно, із задоволенням.
Сніговик намагається підняти ногу, але у нього нічого не виходить.
Сніговик: Ви мене зліпити - зліпили, а ходити не навчили.
Психолог: Не засмучуйся, сніговик, ми з хлопцями тебе навчимо ходити. Це просто, щоб ніжками крокувати, треба ніжки піднімати.
(Хлопці крокують, вчать сніговика ходити)
Сніговик: Спасибі, хлопці, тепер мені не доведеться стояти на одному місці, я вмію ходити і хочу пограти з вами. Давайте встанемо всі разом в коло і зробимо зарядку.
Рухлива гра «Зимова зарядка»
Руки до ніжок і вухам,
На коліна і до плечей,
У сторони, на пояс, вгору,
А потім веселий сміх:
Ха-ха-ха, хі-хі-хі,
До чого ж ми гарні!
Раз - в долоні грюкнули,
Два - тупнули ногою,
Три, чотири - підтягнулися,
Дружно за руки взялися.
Сніговик: Як добре ми з вами розім'ялися, а тепер давайте в сніжки погратися.
Рухлива гра «Сніжки»
Хід гри: сніговик дістає з відерця сніжки і кидає їх у малюків і мам. Далі усі кидають сніжки один в одного. Гра проходить під веселу дитячу пісню (на розсуд психолога).
Сніговик: Ой-Ой-ой, ай-ай-ай!
Психолог: Що з тобою сталося, сніговик?
Сніговик: Я так награвся, що спітнів і таю, таю, таю...
Психолог: Хлопці, треба виручати Сніговика. Давайте відпустимо його в ліс. До побачення, Сніговик. (всі прощаються зі Сніговиком).
Практичне завдання «Зайкін портрет»
Психолог: Хлопці, нашому зайчику теж пора йти. Його чекають мама і тато. На прощання давайте зробимо портрет нашого зайчика.
Матеріали: половинка аркуша формату А 4 синього кольору, заготівля з паперу мордочки зайчика та його вушка, клей-олівець, манна крупа, паперова серветка.
Хід гри: Дітям пропонується наклеїти мордочку і вушка зайчика на папір. Потім простір навколо голови помазати клеєм, посипати манною крупою (імітація снігу), покласти зверху паперову серветку і злегка притиснути долонею. Після чого серветку необхідно прибрати. Портрет зайчика готовий!
Висновок. Підведення підсумків. Рефлексія. Прощання.
Психолог: Хлопці, ми з вами так добре пограли, що не помітили, як в нашому лісі наступив вечір. (На екрані - зображення вечірнього зимового лісу). Вам сподобалася наша прогулянка по лісі? (відповіді дітей) Ми з вами так добре погуляли, пограли; з лісовими мешканцями (лисицею, зайчиком, ведмедем, лосем, білкою, вовком) познайомилися; сніговика зліпили, з ним пограли; портрет зайчика собі на згадку зробили. Ах, які ми молодці! А тепер нам пора прощатися і повертатися додому.
Психолог запрошує всіх встати в коло.
Рухлива гра «Мороз»
Вечір наближається,
Завірюха починається.

Дужчає мороз -
Щипає щоки, щипає носа.
Руки стали замерзати,-
Треба з відігрівати.
Вечір наближається,
Темрява згущається.
Нам давно пора додому:
- До побачення!
- До ранку!
Розводимо руки в сторони
Похитуємо над головою руками з боку в сторони
З зусиллям стискаємо кулаки
Пальцями злегка щипаємо щоки і ніс
Трьом долоні
Дихаємо на долоні
Розводимо руки в сторони
Долонями закриваємо очі
Махаємо рукою «До побачення».
Підсумок: Дане заняття сприяє всебічному розвитку дитини і зміцненню відносин в діаді мати і дитя.

Автор: 

Дідухова Оксана Василївна,
вихователь ДНЗ №5 "Золота рибка"
м. Первомайська

Голосування

Які матеріали Ви шукаєте?:

Останні коментарі