Користувацький вхід

Відкритий урок на конкурс " Вчитель року 2017" математика 2 клас

Зареєструйтесь,
щоб мати можливість переглядати всі сторінки та файли,
публікувати власні матеріали, отримувати сертифікати.


0

2 клас
математика
відкритий урок

ТЕМА. ЗАКРІПЛЕННЯ ПРИЙОМУ ЗАГАЛЬНОГО ВИПАДКУ ВІДНІМАННЯ
ДВОЦИФРОВИХ ЧИСЕЛ. ТВОРЧА РОБОТА НАД ЗАДАЧЕЮ.
МЕТА: закріпити навички загального випадку віднімання двоцифрових чисел; проводити творчу роботу над задачею. Розвивати математичні уміння та навички при розв’язуванні прикладів та задач, логічне мислення, пам'ять, увагу, спостережливість.
Виховувати пізнавальний інтерес до вивчення математики.
ОБЛАДНАННЯ: картки для індивідуальної роботи та роботи в парах, схема задачі, записи прикладів, мультимедіа, мікрофон
Тип уроку: закріплення знань, умінь і навичок.
Форма проведення : урок – екскурсія
Особливості проведення уроку: використання інтерактивних технологій
Методи: ілюстративно – демонстраційний метод, інд. робота, кубування, робота в парах, «мікрофон»
ХІД УРОКУ
І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ.
Вч. - Любі діти! До нас на урок завітали гості. Привітаймо їх.
ІІ. СТВОРЕННЯ СИТУАЦІЇ УСПІХУ
У вас є дуже гарні усміхнені сонечка. Подивіться на них. Усміхніться. А тепер усміхніться один одному. Я хочу щоб з таким гарним настроєм ви працювали увесь урок. Коли ми будемо працювати з гарним настроєм то досягнемо гарного успіху під час роботи.
То ж гарненько всі сідаймо,
І урок розпочинаймо.
- Сьогодні у нас незвичайний урок. Запрошую усіх дітей та гостей вирушити на екскурсію у природу. Подорож ця далека, цікава, захоплива, тому із собою ми візьмемо сміливих, дружних, кмітливих.
- Але при цьому обов’язково завітаємо у світ точної науки – математики.
Математика – наука точна і серйозна,
І прожить без неї нам навіть і дня не можна.
Ми відвідаємо дуже цікаві місця
Маршрут екскурсі
ПАРК МАТЕМАТИЧНИЙ ( Усний рахунок)
КЛЕНОВА АЛЕЯ ( Хвилинка каліграфії)
КАЗКОВИЙ САД ( Робота з підручником)
ПОЛЕ ТВОРЧОСТІ ( Творча робота над задачею)
МУДРИЙ ЛІС ( Тестування)
ІІ. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ.
Сьогодні ми повинні закріпити уміння віднімати двоцифрові числа, творчо попрацювати над задачею, тобто проявити свою кмітливість, увагу, пам'ять, творчу натуру.
ІІІ. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ.
- Ми розпочинаємо нашу екскурсію в Математичному парку.
ПАРК МАТЕМАТИЧНИЙ
( Роздаю картки для індивідуальної роботи )
Усний рахунок.
а ) У парку є прогулянковий потяг. Ми можемо покататися, але для цього потрібно виконати завдання. На кожному вагоні є числа. Прочитайте їх. ( 29 36 45 49)
- Назвіть їх сусідів.
- Назвіть найбільше серед цих чисел.
б) – Поруч є Музей цікавої природи. Зайдемо до нього. Екскурсовод музею розповів цікаві дані. Ваше завдання дати правильну відповідь.
• Яблуко важить 100г, а груша на 20г легша. Яка маса груші?
• Висота ялинки 36м, а сосни – 24м. На скільки метрів ялинка вища за сосну?
• Маса зайця 8кг. Яка маса двох таких зайців?
Індивідуальна робота. Робота з картками. ( 4 уч.)( перевірка інд. карток)
1 картка 2 картка 3 картка 4 картка

50 – 5 40 – 4 30 -3 20 – 2
32 – 12 54 – 23 65 – 42 23 – 12
32 – 2 45 – 5 54 – 4 65 – 5
КЛЕНОВА АЛЕЯ
1. Каліграфічна хвилинка.
- А зараз вирушимо до Алеї Каліграфічної. Тут ми затримаємося не довго, тож проведемо хвилинку каліграфії.
- Яке сьогодні число? (23)
МЕТОД «КУБУВАННЯ»
- Що ви знаєте про це число? Дайте йому характеристику.
Двоцифрове
Парне
Складається з 2 д. і 3 од.
А тепер вже нам пора
Взятися і до пера.
Числа оці записати,
Знання свої показати.
- Записуємо число, класна робота. На новому рядочку запишемо число 23, 2,3,
- Які ще двоцифрові числа можна записати за допомогою цифр 2,3 ? ( 32)
- Назвіть найменше число серед цих чисел. Назвіть найбільше.
- На новому рядочку запишіть ці числа у порядку зростання.(взаємоперевірка)
- Ви гарно справилися із завданням, тож вирушаємо далі
ІV. ЗАКРІПЛЕННЯ ПРИЙОМУ ЗАГАЛЬНОГО ВИПАДКУ ВІДНІМАННЯ ДВОЦИФРОВИХ ЧИСЕЛ.
ЧИСЛОВИЙ САД
- Ось ми дійшли до Казкового саду. Садівник пригощає нас незвичайними яблуками із завданнями.
1. Повторення вивченого матеріалу.
Повторити назва компонентів дії віднімання
а – в = с
зменшуване від’ємник різниця
- Як знайти невідомий від’ємник?
- Як знайти невідоме зменшуване?
45 – 24
- Як виконати віднімання двоцифрового числа від двоцифрового.
б) № 366 ( робота в парах)Знаходження числових значень буквених виразів. ( на карточках)
а – 26, якщо а = 40, а = 42,
40 – 26 =
42 – 26 =
- Молодці, дітки! Ви плідно попрацювали.
ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА ( відеозапис)
Всі ви гарно потрудились
І, мабуть, трохи стомились.
Тож настав час відпочинку –
Проведемо фізкультхвилинку.
.
V. ТВОРЧА РОБОТА НАД ЗАДАЧЕЮ.
ПОЛЕ ТВОРЧОСТІ
- На нас чекає Щедре поле Тут ми зупинимось і попрацюємо над задачами . Складіть задачу за малюнком. Перед нами поле соняшнику, Чи знаєте ви, що виготовляють із соняшникового насіння?
- Так, це вірно, а зберігають олію у великих бутилях, які називають – сулія.
ХВИЛИНКА – ЦІКАВИНКА
Сулія – це скляний бутиль, зверху обплетений лозою. У суліях найчастіше зберігали олію, різні напої. Вони могли дуже довго зберігатися і не псуватися. У вашому підручнику теж є такі сулії у № 365.
1. № 365 ( творча робота над задачею, дії до задачі учні записують самостійно)
І – 34л
ІІ – 34л
ІІІ -?
Всього – 84л
-Що таке 34 в нашій задачі?
-Що таке 84?
- Яке основне запитання нашої задачі?
- Чи можемо зразу відповісти на основне запитання нашої задачі? Чому?
- А про що можемо дізнатися спочатку?
- Якою дією? Чому?
- А тепер можемо відповісти на основне запитання задачі?
-Якою дією? Чому?
1) 34 + 34 = 68 (л) – в двох суліях
2) 84 – 68 = 16 (л) – в третій сулії.
Завдання за варіантами
І варіант
2. № 657 (усно)
А) А ось перед нами безмежний лан, на якому ростуть ваші сукенки і сорочечки. Так, так, я не обмовилась. Ми знаходимося на полі де росте льон, з якого виготовляють чудову тканину з якої шиють одяг.
- Попрацюємо і ми модельєрами.
Виберіть вираз, за допомогою якого розв’язується кожна задача
13 – ( 7 – 5) (13 + 7 ) – 5 ( 13 – 7 ) - 5
ІІ варіант
Б) А зараз ми знаходимося на полі де працюють трактори. Допоможемо трактористам заправити пальне. (вибрати вираз)
13 – ( 7 – 5 ) ( 13 + 7 ) – 5 ( 13 – 7 ) - 5
Молодці, ви швидко виконали завдання
VІ. РОЗВИТОК МАТЕМАТИЧНИХ ЗНАНЬ.
МУДРИЙ ЛІС
- Ми успішно дійшли до Мудрого лісу, де на нас чекає тестове завдання. ( сигнальні картки)
1. Назвіть найменше з чисел.
а) 65; б) 56; в) 66.
2. У відрі було 10 л води, у каністрі - 25 л. Скільки літрів води було у відрі та каністрі
разом?
а) 45 л; б) 15 л; в) 35 л.
3. Виберіть правильну відповідь 35 – 12:
а) 22; б) 23; в) 24.
VІІ. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ.
Ви дуже сподобались мешканцям Мудрого лісу своєю роботою на уроці, своєю кмітливістю, уважністю, своєю поведінкою, але вони звертаються до вас з великим
проханням, щоб ви ніколи не руйнували мурашники, пташині гнізда, ходили в лісі тільки стежками, не кричали в лісі, не розводили вогонь. Берегли природу.
Щоб стати такими мудрими, як вони, вам, дітки, треба дома виконати такі завдання: с.59 – 60 № 368, № 369. А які завдання виконувати ви оберете самі.
Червоний колір № 368, 369
Зелений колір № 368
Жовтий колір № 369 ( завдання листочках різного кольору)

VІІ. ПІДСУМОК УРОКУ.
1. ГРА «МІКРОФОН».
- Ось і підійшла наша екскурсія до кінця. Час повертатися додому.
Хочу взяти у вас інтерв’ю про враження від екскурсії.
- Чи сподобалась вам наша подорож?
- Чим вона вам сподобалась?
- Чи цікаво було творчо працювати над задачею?
- Як треба віднімати двоцифрові числа?
- Я усім вдячна за активну роботу на уроці. Сподіваюся, урок залишиться у вашій пам’яті надовго, бо на вас чекає сюрприз.
- Мешканці Мудрого лісу передали нам скарбничку, з якої ви отримаєте нагороду за свою роботу на уроці.
( Діти отримують із скарбнички подарунки – маленькі шоколадки із зображенням улюблених героїв мультфільмів).

Автор: 

Безносик Тамара Тарасівна
вчитель початкових класів, вища категорія
Центральна загальноовітня школа І - ІІІ ступенів Снігурівського району Миколаївської області

Голосування

Які матеріали Ви шукаєте?:

Останні коментарі