Користувацький вхід

Використання інноваційних технологій навчання на заняттях біології

Зареєструйтесь,
щоб мати можливість переглядати всі сторінки та файли,
публікувати власні матеріали, отримувати сертифікати.

...

0

Існує велика кількість сучасних педагогічних методик, які використовуються на заняттях з різних навчальних дисциплін. Вивчення біології також потребує сучасного підходу, а саме використання новітніх технологій, які не тільки дають змогу студенту зрозуміти та якісно відтворити матеріал, а й стимулюють до подальшого самостійного вивчення предмету.
До інноваційних технологій належить інтерактивні методи. Інтерактивне навчання — це спеціальна форма організації пізнавальної діяльності, яка має конкретну, і передбачувану мету — створити комфортні умови навчання, за яких кожен учень відчуває свою успішність та інтелектуальну спроможність. [1]
Заняття повинні захоплювати, пробуджувати інтерес та мотивацію, навчати самостійному мисленню і діям.
Одна з улюблених форм заняття студентів це ситуативне моделювання та рольові ігри. Учасники розігрують у ролях певну ситуацію. Рольова гра вимагає ретельної підготовки і обдумування, розуміння «своїх» персонажів учасниками гри. Проводжу прес-конференцію на тему: «Вплив діяльності людини на стан біосфери. Охорона видового різноманіття» (ролі: ведучий, науковці-спеціалісти, кореспонденти газет та журналів) ; наукову конференцію заняття на тему: «Ядро, його компоненти. Генетичний апарат клітини».
Якщо необхідно швидко обговорити певну проблему, на своїх заняттях з біології, користуюсь технологіями «Мікрофон», «Незакінчене речення», «Мозковий штурм», «Навчаючись-вчу».
При вивченні внутрішнього складу клітини, здійснюємо подорож по клітині, використовуючи мультимедійні технології.
На своїх заняттях впроваджую групові форми роботи. Упродовж кількох хвилин кожна команда студентів має відповісти на максимальну кількість запитань? «Чи знаєте ви, що … » Кожна команда по колу продовжують речення, підготовлені заздалегідь (прийом «Хто швидше і більше»).
Студенти полюбляють гру «Таємна скринька». У скриньку кладу якийсь біологічний предмет і характеризую його. Студенти повинні здогадатись що це.
Заохочення, створення яскравих наочно-образних уявлень, навчально-пізнавальна гра, створення ситуації успіху, проблемної ситуації, спонукання до пошуку альтернативних рішень, виконання творчих завдань, створення ситуації взаємодопомоги – це прийоми, якими я користуюсь на своїх заняттях.

Автор: 

Наконечна Світлана Василівна
викладач біології
Ковельського медичного коледжу

Джерело: 

Пометун О.І. Сучасний урок. Інтерактивні технології навчання: / О.І. Пометун, Л.В. Пироженко – К.: Видавництво А.С.К., 2004.– 192с.

Пометун О. І. Інтерактивні технології навчання: теорія, практика, досвід. — К. : А.П.Н., 2002. — 136 с.

Голосування

Які матеріали Ви шукаєте?:

Останні коментарі