Користувацький вхід

Розробка уроку з математики «Письмове додавання трицифрових чисел з переходом через розряд (два переходи).Розв’язування нерівностей способом випробовування. Творча робота над задачею»

Зареєструйтесь,
щоб мати можливість переглядати всі сторінки та файли,
публікувати власні матеріали, отримувати сертифікати.


1

Тема: Письмове додавання трицифрових чисел з переходом через розряд (два переходи).Розв’язування нерівностей способом випробовування. Творча робота над задачею.
Мета: опрацювати прийом письмового додавання трицифрових чисел з переходом через десяток; удосконалювати вміння розв’язувати вправи і задачі на застосування вивчених випадків арифметичних дій; розвивати увагу ,пам'ять математичне мовлення,творче мислення,навички самоконтролю; формувати обчислювальні навички; сприяти вихованню інтересу до предмета через використання ІКТ; виховувати активну життєву позицію, бажання дотримуватися здорового способу життя.
Обладнання: ПК ,проектор,мультимедійний дидактичний матеріал,наочний та роздатковий матеріал.
Тип уроку: комбінований.
Форма проведення: змагання.

Хід уроку


I Організація класу
1)Привітання
- Встаньте, діти, всі скоріш, посміхніться всі миліш.
- В народі кажуть, що добрий гість – дому радість. Сподіваюсь , що ви, як я, раді нашим гостям. Давайте з ними привітаємось.
(Вітаються, повернувшись до присутніх).
Всі сідайте тихо, діти,
Домовляємося не шуміти,
Руку гарно підіймати,
На уроці не дрімати,
А знання мершій хапати.
Тож гаразд, часу не гаєм
І урок вже починаєм.
2) Вправа «Очікування»
3) Настрій

ІІ.Актуалізація опорних знань
1)Перевірка домашнього завдання ( робота в парах ) (слайди)
Завдання:обміняйтеся зошитами і перевірте домашнє завдання один у одного. Якщо завдання виконане правильно , на полі простим олівцем поставте знак оклику.
-Хто отримав знак оклику?
2)Каліграфічна хвилинка. Гра «Живі числа» (робота в групах)
Завдання:Із цифр 9,7,2, утворіть шість трицифрових чисел. Пропишіть їх каліграфічно у порядку зростання та прочитайте утворене слово.
279 297 729 792 927 972
ф у т б о л (слайди)
-Яку гру називають футболом?
-Які футбольні клуби вам відомі?
(Італія – «Мілан» , Іспанія – «Барселона» , Англія – «Ліверпуль» , Київ – «Динамо» , Донецьк – «Шахтар»).
-Назвіть відомих вам українських футболістів
(Олег Блохін- тренер «Динамо»,
Ребров,Воронін,Шевчук
Андрій Шевченко – колишній капітан «Динамо», провів 61 гру, забив 27 голів)
(презентація)
3)Мотивація навчальної діяльності
- Тож і ми сьогодні пограємо у футбол, але математичний, а замість забивати голи – м’ячі, ми їх будемо збирати за кожне правильно виконане завдання. Команда, набравша найбільшу кількість м’ячів, вийде переможцем. І кожен учень сьогодні отримає оцінку капітаном команди.
-Які риси характеру розвиває футбол?
(Спритність,швидкість,увагу,кмітливість,почуття дружби,силу волі)
Отже, девізом нашого уроку будуть слова:
Дає здоров’я – спорт, вагу – солодкий торт,
Мед – працьовиті бджоли, знання глибокі – школа. (слайди)
- Рух – джерело здоров’я, робота м’язів тіла, а розумова праця – робота мозку та органів чуття .Народна мудрість говорить: «Нема більшого багатства, як здоров’я ваше».Лікар і видатний вчений Ральф Грінс у своїх роботах писав: «Досконале й квітуче здоров’я є природним станом життя. Бог ніколи не створював хвороб – це творіння людей. Хвороби виникають від того, що люди порушують закони, за якими вони повинні жити». (слайди)
III Оголошення теми та мети уроку
- Отже, корисно займатися спортом, розвивати розум, тож на уроці математики ми будемо розвивати увагу, кмітливість, швидкість рахунку, логічне мислення, почуття дружби,також додавати трицифрові числа.
- А навчальну мету ви мені скажете в кінці уроку і які зустрічалися геометричні фігури протягом уроку.
1) Усний рахунок
- Щоб на уроці було цікаво, пограємо в «Математичний футбол» (презентація)
2) Математичний диктант (№ 714)
3) Гра «Хто швидше» (№ 715)
4) Настрій
5) Точечний масаж

IV Актуалізація знань
1)Пояснення, алгоритм додавання двоцифрових чисел із переходом через розряд (уривок з мультимедійного програмного засобу) (слайди)
37
25
62
V Вивчення нового матеріалу
1) Інтерактивна вправа «Кооперативне навчання»
- Спершу розгляньте числовий вираз, обчисліть, виведіть алгоритм письмового додавання трицифрових чисел з переходом через розряд.
- Обміняйтесь між групами доповідачами та поділіться своїми алгоритмами.
- Звіримо результат.
Запам’ятайте правило.
- Як ваш настрій?
2) Розвиток навичок письмового додавання трицифрових чисел. Самостійна робота з наступною перевіркою
- Виконайте обчислення самостійно за № 717 (4 учні біля дошки)
3)Відтворення ознак здорового способу життя
- В наш час, коли людина живе в умовах забрудненого середовища, особливо постає питання збереження здоров’я. Саме тому, з раннього дитинства треба дотримуватися здорового способу життя.
- Давайте пригадаємо ознаки здорового способу життя (режим дня, правильне харчування, фізкультура, спілкування з іншими, чергування роботи і відпочинку).
( слайди)
- Тож зараз я запрошую на чергування праці і відпочинку – на фізкультхвилинку.
VI Мультимедійна фізкультхвилинка. (мультимедія)
VII Закріплення вивченого матеріалу
1)Робота над задачею (колективно)
- Чи знаєте, ви, що дихання - це природна потреба людини. Щоб легені більше вміщували повітря, потрібно їх розвивати. Хто знає як?(цьому сприяє ранкова гімнастика, посильна фізична праця, заняття спортом і фізкультурою, рухливі ігри на свіжому повітрі).
- Розв’яжете задачу – дізнаєтеся, що корисніше бігати чи ходити.
Під час ходьби людина вдихає за хвилину 9л повітря, а під час бігу – у 5 разів більше. Скільки літрів повітря вдихає людина за 2 хвилини під час бігу?
Ходьба, 1 хв – 9 л
Біг, 1 хв - ?, у 5 разів більше
Біг, 2 хв - ? л
1) 9 х 5 = 45 (л) – за 1 хв під час бігу
2) 45 + 45 = 90 (л)
Відповідь: За 2 хвилини під час бігу – 90 літрів.
Висновок: Корисніше бігати, бо збільшується об’єм повітря в легенях
2)Творча робота над задачею (робота в групах)
Завдання: Скласти задачу, щоб шукане число стало – ходьба за 2 хвилини.
Біг, 1 хв - 45, л
Ходьба, 1 хв - ? л у 5 разів менше
Ходьба, 2 хв -? л

1) 45 : 5 = 9 (л) – за 1 хв під час ходьби
2) 9 х 2 = 18 (л)
Відповідь: за 2 хвилини під час ходьби – 18 літрів
3) Психогімнастика
4) Настрій
4)Задача на логіку
(слайди)

-

VIII Підбиття підсумків (рефлексія), оцінювання результатів
1) Щоб ви не були на останньому місці – треба тренуватись. А ще потренуєте розумові здібності.
Д\з: № 720 (1,2), 721.
2) гра «Мікрофон»
- Чи сподобався вам урок?
- Чи справдилися ваші очікування?
- Якою була навчальна мета уроку?
- Що було легким, а що важким?
- Які геометричні фігури вам зустрілися під час уроку?
- Давньогрецький лікар Гіпократ виявив зв'язок між здоровою людиною і її характером. Він стверджував, що здорові люди завжди в доброму настрої, менше втомлюються, завжди активні, гарно навчаються. Здоров’я – дар Божий. Його потрібно шанувати, берегти.
Друже, щоб здоровим бути,
Треба навички здобути,
Про здоров’я турбуватись.
Перш за все не лінуватись,
І здружитися із спортом,
Рідко ласувати тортом,
Воду крижану не пити,
І ніколи не палити.

3)Перегляд відеоролика (презентація)
- Давайте зараз переглянемо наш мультимедійний журнал «Здоровий спосіб життя 3-В» і зробимо висновок, чи роблять учні нашого класу все, щоб зберегти і зміцнити здоров’я? (відеоролик)
- На цьому наш урок закінчено. А щоб він запам’ятався надовго, фанклуб команди «Динамо» просили вас пригостити ось цими цукерками.

Автор: 

Бокова Світлана Станіславівна
вчитель початкових класів
Великокопанівської загальноосвітньої школи І – ІІІ ступенів Олешківської районної адміністрації

Голосування

Які матеріали Ви шукаєте?:

Останні коментарі