Користувацький вхід

Моделі поведінки особистості

Зареєструйтесь,
щоб мати можливість переглядати всі сторінки та файли,
публікувати власні матеріали, отримувати сертифікати.

...

0

Вивести формулу універсального ідеалу практично неможливо. Тому перед тим, як починати шукати відповідь на питання: ідеальна людина – яка вона, потрібно зрозуміти, чий саме ідеал ми намагаємося описати.
Для створення безпосередньо ідеальної поведінкової моделі слід забезпечувати взаємне використання золотого правила моральності, але в контексті індивідуально-відповідальної поведінки, так як в інших випадках вимоги можуть бути неадекватні. Дане правило є одним з найстародавніших виразів загальнолюдського змісту моральності. Воно свідчить про потенціал міжособистісних відносин як області індивідуально-відповідальної поведінки.
Термін "організаційна поведінка" виник на початку 60-х років XX ст. , коли об'єдналися декілька напрямів наукових дисциплін, що займаються поясненням процесів, які відбуваються в організації, між організаціями, а також між внутрішнім і зовнішнім середовищем організації. Фред Лютенс один з перших опублікував вичерпне дослідження поняття "організаційна поведінка", де, зокрема, організаційну поведінку формально визначено як розуміння, передбачення і управління людською поведінкою в рамках організацій .
Ясність змісту роботи, ясність ролі (особливо відносно змісту двох ролей), наявність чіткого зворотного зв'язку, який інформує індивіда про результати його роботи, в деяких випадках може призводити до підвищення задоволеності роботою. В найбільшій мірі це проявляється тоді, коли в організації існує чітке формальне розмежування ролей.
Для того, щоб пояснити прояв організаційної поведінки в тих чи інших вчинках працівників, важливо зрозуміти, від яких позитивних та негативних факторів залежить формування співробітництва працівників в організації.

Автор: 

Рябошапка Тетяна Анатоліївна
викладач вищої категорії, викладач-методист
Коледжу Київського національного університету технологій та дизайну

Голосування

Які матеріали Ви шукаєте?:

Останні коментарі