Користувацький вхід

Останні публікації

Виховна робота в гімназії

Зареєструйтесь,
щоб мати можливість переглядати всі сторінки та файли,
публікувати власні матеріали, отримувати сертифікати.

...

1

Виступ про виховну роботу в гімназії

Шановні колеги!

Кожна зустріч наша – це своєрідне свято – свято майстерності, обміну думок, спілкування людей, які відповідають за те щоб діти не тільки навчалися, а навчалися виховуючись, а ще не були сторонніми в школі, коли закінчуються уроки...

Заступники директора з виховної роботи відповідають, як відомо й за роботу класних керівників, цієї великої армії педагогічних працівників, від яких по суті і залежить виховна робота з учнями, батьками, проведення заходів, яких щороку стає все більше і більше.

А документація!

Так ось, по праву не тільки заступника директора з виховної роботи, а й географа, я завжди уявляю роботу класного керівника як дизайнера, що проектує і формує цілісне середовище, яке оточує людину і повинно надати їй комфортні умови, інакше без них людина не живе, а існує. Діяльність класного керівника теж включає в себе планування. Формування дитячого колективу і особистості і створює умови комфортного перебування дітей в класі, навчальному закладі, що є одним із головних чинників його роботи.

Як дизайнер підбирає рослини для різного ґрунту й клімату, так і класний керівник враховує сімейні витоки і стосунки, які складаються в межах класного колективу між дітьми.

Як дизайнер розміщує і групує рослини в єдності з архітектурою, водоймами, скульптурами, так і класний керівник враховує нахили і здібності, темперамент і характер дитини, яка обов`язково повинна «вписатися» в класний колектив, розкритися в ньому, відчути насолоду успіху, хоч маленького, хоча б на рівні класу, але відчути себе коліщатком і гвинтиком його.

Щодо дизайнера, то він використовує два основних принципи: регулярний – чіткий, цілеспрямований, точний, іншими словами – геометричний або пейзажний – природний, імітуючи природний ландшафт. Так і класний керівник організовує, спрямовує учня на виконання певних правил, Статуту навчального закладу, тобто закликає йти правильним шляхом, прямою проточиною доріжкою, тією, що треба.

Але є природні здібності і нахили дитини. І вона підкорюється ним, а іноді бореться або удосконалює їх, втілюючи ідею вічного оновлення особистості. Дуже важливо, щоб класний керівник добре знав, кого націлити на пряму доріжку і дати можливість деякий час впевнено відчути себе, а потім підтримати бажання випробувати свої сили в більш складній справі. А ще зібрати групку дітей у квітник, у клумбу. І як дизайнер підбирає з цією метою квіти, що не в`януть на протязі всього року, змінюючи квітіння одних іншими, так і класний керівник намагається підібрати актив класу так, щоб імідж будь – якої справи був підтриманий то одним вихованцем, то другим, то третім...

І так від заходу до заходу, так увесь навчальний рік.

Мені здається, що класний керівник, як ландшафтний дизайнер, увесь час навчання ввірених йому дітей будує свою альпійську горку, яка не схожа ні на яку іншу, бо разом з ним його неповторні діти, особистості, яких немає в іншому класі.

Альпійська горка – це просто груда каміння. Це шлях до вершини кожного і всіх разом, усього класного колективу, який веде за собою класний керівник. Йому судилося з різних квіточок – діток прикрасити горку й довести всіх до вершини, до успіху кожної дитини, кожного учня. І як важливо, щоб альпійська горка не стала простою грудою каміння, що може придушити не тільки маленьку, а й пишну, яскраву квітку. А для цього треба професіоналізм і майстерність ландшафтного дизайнера, як і класного керівника, завдання якого випустити із школи компетентну особистість, яка зможе швидко адаптуватись в нелегкому світі дорослого життя.

Проблема, над якою в цьому році працюють освітяни Херсонської області, полягає в поєднанні інтеграції предметів. Мета її в тому, щоб у школярів сформувалось цілісне уявлення про знання, про навколишній світ. Ми ж, заступники директорів, у відповіді перед державою за те, щоб виховувати справжнього громадянина нашої Вітчизни. Тому у своїй роботі теж інтегруємо моральні цінності, які завжди вважалися вершиною, ідеалом характеру кожної людини. Тож нехай завдяки нашій щоденній праці зростають патріоти, які здатні любити Україну, естети. Екологи, спортсмени, люди працьовиті й розумні.

Я вірю в те, що наша праця плідна
Іде на користь кожної дитини.
І школи випускають зміну гідну,
Яка любить життя і жити вміє.
Зустрівшись, ми, колеги, разом з вами
Обмінюємось досвідом, думками,
Щоб нашим вихованцям, нашим учням
Іти у світ своїми власними шляхами.
Я щастя і натхнення всім бажаю,
А ще – здоров`я, сил, наснаги і терпіння.
Ми разом зробим все, я твердо знаю,
Що в нас є творчість, досвід і уміння.

Автор: 

пирогов ігор анатолійович

Дякую, цікаво

Голосування

Які матеріали Ви шукаєте?:

Останні коментарі